Po nušautos stumbrės istorijos Mažeika pažadų nesilaiko: vis dar neatsisakyta profesionaliųjų medžioklės plotų

Po didžiulį atgarsį sukėlusios medžioklės, kurios metu buvo nušauta vaikinga stumbrė, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika paskelbė, kad valstybė atsisakys profesionaliųjų medžioklės plotų.

Kaip rašo portalas 15min, ministras žadėjo, kad sprendimas bus įgyvendintas iki spalio 15 dienos, tačiau iki šiol į priekį pasistūmėta nedaug, procedūros pradėtos tik dėl trijų plotų.

Medžioklė, kurioje krito stumbrė, vyko Krekenavos-Naujamiesčio profesionaliosios medžioklės plote – viename iš 21, kuriuos tuo metu prižiūrėjo Valstybinė miškų urėdija.

Praėjus maždaug pusantro mėnesio po šio įvykio, aplinkos ministras pranešė, kad iki spalio 15 dienos urėdija atsisakys visų profesionaliosios medžioklės plotų. Juose yra reguliuojama gyvūnų populiacija ir plėtojamas medžioklės turizmas.

Tačiau, kaip rašo portalas, Valstybinei miškų urėdijai dar liko 18 plotų ir dėl šių ji nepradėjo jokių procedūrų su Aplinkos apsaugos departamentu dėl jų atsisakymo.

Pasak aplinkos ministro K. Mažeikos, paduoti plotų aukcionams nepavyko greitai dėl to, kad vis dar reikia susitvarkyti jų dokumentus.

„Pamatėme, kad padaryti visko per kelis mėnesius neįmanoma, nes ten daugybę metų netikslinti dokumentai, plotų ribos“, – portalui sakė ministras.

„Būkime sąžiningi – kažkas iš to gerai gyveno ir turėjo tam tikrą įrankį daryti įtaką, įskaitant ir politinę“, – pridūrė jis.

Ministras K. Mažeika taip pat aiškino, kad elektroninės medžiotojų registravimo sistemos nereikia, nes pačių plotų vis tiek ilgainiui neliks. Sprendimo dėl popierinių medžioklės lapų viešinimo, anot jo,  taip pat nereikia, nes valstybinių plotų atsisakoma.

Tuo metu Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys, opozicinių liberalų atstovas Simonas Gentvilas tvirtina, kad ministras iš tikrųjų nesiekė jokių pokyčių. „Aš manau, kad ministras tiesiog nedarė nieko“, – sakė politikas.


Rašyti komentarą...
K
Keša
2020-10-15 08:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažeika tik ir pastatytas atstovaut turtingūjų luomui, o dėl aplinkos ir Lietuvos jis nei piršto nepajudina, grynas statytinis.
Atsakyti
0

N
Nebalsuokite
2020-10-15 10:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmones nebalsuokite uz ta ,jei jis naikina miskus ir zverelius jis ne zmogus.
Atsakyti
0

N
Na
2020-10-15 10:42:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tas vyras tik dėl skaičiaus, elgiasi kaip boba su kiaušiniu.Nieko gera nenuveikė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų