Po neramumų Seime – niūri prognozė valstiečiams: per rinkimus laukia fiasko

Jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) palaikymas tarp rinkėjų kris taip pat, kaip dabar, partija neperkops kitų metų Seimo rinkimų barjero, prognozuoja Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Virgis Valentinavičius. Jo teigimu, prie tokio valdančiųjų fiasko prisidėjo nesibaigiantys skandalai ir nestabilumas Seime.

Politologo manymu, ne tik neseniai įvykęs sujudimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pakirto valstiečių reitingus, nors šį epizodą V. Valentinavičius vadina net Seimui labai stipria komedija.

„Manau, visuomenė į tai pažvelgė, kaip į simptomą, kad valdančioji dauguma užsiiminėja niekais, o ten, kur reikia, pavyzdžiui, biudžeto svarstyme, demonstruoja nenuoseklumą, bejėgiškumą ir visišką nesutarimą. Manau, rietenos dėl Pranckiečio yra tik dalis paketo, kurį publika supranta, kaip nusigręžimą nuo žmonių problemų“, – tv3.lt kalbėjo V. Valentinavičius.

MRU docentas pastebi, kad parlamentarai ir svarbiausio metų politinio įvykio – valstybės biudžeto svarstymo – nevertina pakankamai rimtai, V. Valentinavičius sako net negalintis to pavadinti diskusijomis. 

„Prieš anų metų biudžetą buvo susiaurinta mokesčių bazė ir dabar bandoma tais padrikais mokesčiais padidinti pajamas. Bet iš principo su tuo, kas yra dabar, neįmanoma pateisinti lūkesčių. O tuos lūkesčius kėlė kas tik netingėjo – patys valstiečiai, ponas Skvernelis, ponas Karbauskis žadėjo į visas puses. Bet koks judėjimas priešinga kryptimi reiškia, kad lūkesčių krizė bus žiauri“, – teigė pašnekovas.

Jis prognozuoja, kad net priėmus biudžetą – o šis, anot politologo, greičiausiai bus nuviliantis, – valstiečių reitingai kris tik žemyn.

„Šiandieniniai reitingai tik kelia klausimą, ar valstiečiai iki Seimo rinkimų prigyvens, būdami tokioje pozicijoje, kad įveiktų 5 proc. barjerą į Seimą. Aš sakyčiau, kad reitingai krinta taip, kad partinis valstiečių sąrašas kituose rinkimuose neperlips rinkimų barjero“, – sakė V. Valentinavičius.

Maža to, kaip pastebi MRU docentas, krintantys reitingai neigiamai veikia LVŽS partijos ir frakcijos narius, nes iškilo grėsmė, kad partija nebepateks į Seimą.

REKLAMA

„Tai reiškia paniką, silpnesnių nervų žmonės ieškos alternatyvų peršokti į kitą laivą ir tie procesai tiktai stiprės. Skvernelis, kuris išstatė save politikos aukcionui ir kalbos, kur jis eis – ar liks su valstiečiais, ar eis pas socialdemokratus, – tik stiprės. Reitingų kritimo procesas įgaus pagreitį, o publika nemėgsta pralaimėtojų. Matydami krintančius reitingus, dar mažiau žmonių ruošis balsuoti už valstiečius kituose rinkimuose“, – teigė V. Valentinavičius.

Šiuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos palaikymas tarp rinkėjų vos perkopia 10 proc., rodo naujausia gyventojų apklausa, kurią portalo Delfi užsakymu atliko „Spinter tyrimai“.


Rašyti komentarą...
f
fiaskas
2019-11-12 11:37:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai įtariu, kad karbauckyno laukia valinskyno likimas
Atsakyti
-4

T
Tai tik
2019-11-12 11:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eilinė propagandinės skalikų nomenklatūros rašliava.
Atsakyti
-2

S
Siga
2019-11-12 12:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašinėlis, kas būtų jigu būtų...... Pasaka be galo. Gyveno senelis turėjo ožkelę, ožkele pasimirė para&ė ant paminklo... Gyveno senl...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų