Po mokytojo skandalo Laisvės gimnazijoje – griežtas mero pareiškimas

Praėjusią savaitę prasidėjęs Laisvės gimnazijos skandalas vis dar nerimsta. Savo nuomonę apie susidariusią situaciją išreiškė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

7

„Vykstu į Laisvės gimnazijos bendruomenę. Keletas dalykų, kuriuos darome Vilniuje, ir kuriuos dar kartą noriu pabrėžti.

Mano žinia moksleiviams ir jų tėvams: mokykla yra dėl Jūsų, todėl visada sakykite savo nuomonę ir ją ginkite. Jei tai darysite laiku ir dalykiškai, tuomet nereiks užsirakinėti ir aštriai konfliktuoti.

Mano žinia mokytojams: jūs dirbate dėl moksleivių, ir tai yra Jūsų pareiga. Nebijokite peržengti ribas, jei tai padės moksleiviams gauti geresnes akademines ar žmogiškumo pamokas. Neleiskite, kad įsisenėjusios negerovės Jus išguitų iš mokyklos, arba įklampintų mokyklą į biurokratijos ir švogerizmo liūną.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Laisvės“ gimnazijos moksleiviai apgauti: mokytojas mokykloje nepasirodė

Mano žinia mokyklų vadovams: visi žinome, kad švietime viskas priklauso nuo mokytojų. O nuo ko priklauso mokytojai? Nuo Jūsų. Jūs esate tam, kad moksleiviai gautų gerą išsilavinimą, o geri mokytojai būtų gerbiami.

Dar mokyklų vadovams:

- Jūsų giminių darbas Jūsų vadovaujamoje įstaigoje ar be koks kitas nepotizmas nėra normalu. Tokia praktika turi būti baigta.

- Gynybinė reakcija į problemas mokykloje nėra normalu. Tai silpno vadovavimo ir problemų nesprendimo ženklas. Būkite drąsūs ir tiesūs.

- Skaidrumo stoka nėra normalu. Tai dažniausiai slepia negražius dalykus, ir jie Vilniuje nėra bei nebus toleruojami.

Kurkime mokyklą, į kurią norisi eiti (mokiniams ir mokytojams), kuria norisi didžiuotis visai bendruomenei!“ - socialiniame tinkle „Facebook“ rėžė meras.

Siekė grąžinti mokytoją į darbą

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusios savaitės trečiadienį „Laisvės“ gimnazijoje įvykusiu mokinių maištu siekta sugrąžinti į darbą lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, kuris buvo atleistas neaiškiomis aplinkybėmis.

Tačiau nors po derybų su Vilniaus savivaldybės atstovu situacija atrodė, buvo išspręsta, korupcija ir savivaliavimu kaltinama mokyklos direktorė persigalvojo – mokytojas į mokyklą negrįžo. Mokiniai ėmėsi tęsti protestą, tačiau atomazga atėjo labai greitai.

Antrą dieną iš eilės apgauti „Laisvės“ gimnazijos moksleiviai vėl pradėjo prie mokyklos. Organizatoriai tvirtino, kad kad į pamokas nebus grįžtama tol, kol lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Marius Janulevičius į darbą arba nepasitrauks direktorė.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-12-19 16:37:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarp 2 auklių visad vaikas be nosies... Direktorių sauvalės nesutramdo nei ŠMM nei savivaldybės klerkai., o ką ten kalbėti apie aktyvesnius mokinių tėvus. Šluota turi būti paimta kontroliuojančioms valstybės institucijoms. Gimnazijose net mokiniai jau pilnamečiai ir jie mato kaip dirba direktorė ar mokytojai,tai kas paklausia mokinių nuomonės?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų