Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį pranešus apie jaunos, nepasiskiepijusios moters mirtį aiškėja daugiau skaudžių detalių. Mirus moteriai, be mamos liko mokyklą lankyti pradedantis mokyklinukas. Skaičiuojama, kad nuo liepos pirmos vieno iš savo neskiepytų tėvų dėl COVID 19 neteko 40 nepilnamečių vaikų.

Penktadienį pranešus apie jaunos, nepasiskiepijusios moters mirtį aiškėja daugiau skaudžių detalių. Mirus moteriai, be mamos liko mokyklą lankyti pradedantis mokyklinukas. Skaičiuojama, kad nuo liepos pirmos vieno iš savo neskiepytų tėvų dėl COVID 19 neteko 40 nepilnamečių vaikų.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį nuo COVID-19 mirė dar vienas jaunas asmuo – 20–29 m. amžiaus grupei priklausiusi moteris. Tai – jau 12-oji tokio amžiaus asmens mirtis. Kaip rodo atvirieji Statistikos departamento duomenys, moteris nebuvo pasiskiepijusi nuo COVID-19, ji buvo Šalčininkų rajono savivaldybės gyventoja.

„Šiandien Statistikos departamentas pranešė apie jaunos neskiepytos moters mirtį nuo COVID 19 ligos. Be motinos liko mokyklą lankyti pradedantis mokyklinukas“, – tokia žinute įstaiga pasidalino socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

Taip pat priduriama, kad nuo liepos 1 d., kai galimybę pasiskiepyti jau turėjo visi Lietuvos gyventojai, vieno iš savo neskiepytų tėvų dėl COVID 19 ligos neteko 40 nepilnamečių vaikų (mirė 30 neskiepytų tėvų: 10 mamų ir 20 tėčių). 

„Tarp šių be vieno iš tėvų likusių vaikų: du dvimečiai, vienas trimetis, po du šešiamečius, septynmečius, aštuonmečius, trys devynmečiai, du dešimtmečiai, vienas vienuolikmetis, keturi dvylikamečiai, po du trylikamečius ir keturiolikmečius, penki penkiolikmečiai, trys šešiolikmečiai, devyni septyniolikmečiai“, – rašoma pranešime.

Be kita ko, priduriama, kad skaičiavimuose naudojamas antrasis COVID 19 mirties apibrėžimas: mirties liudijime minima COVID 19 liga arba SARS-CoV-2 koronavirusas. Paskutinė įtraukta duomenų data: 2021-10-14.

Portalas tv3.lt primena, kad per pastarąsias savaites pranešta apie ne vieno jauno žmogaus mirtį nuo COVID-19. Daugiausiai tai – 30–39 m. amžiaus grupės moterys. 

REKLAMA
REKLAMA

2736 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 2736 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai devyni žmonės.

Praėjusią parą daugiausiai mirčių fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje – aštuonios. Penki žmonės mirė 70–79, vienas – 60–69, o dar vienas – 20–29 metų amžiaus grupėse. Pilnai paskiepyti iš jų buvo šeši: trys žmonės 70–79, du – 80–89 ir vienas – 60–69 metų amžiaus grupėse.

Šalyje praėjusią parą atlikta 17,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 9,4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Tuo metu 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir jau pasiekė 1068,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 11,7 procento.

Ligoninėse – jau 1571 COVID-19 pacientas

Ligoninėse šiuo metu gydomas 1571 COVID-19 sergantis žmogus – šešiomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą, 159 iš jų – reanimacijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 169 žmonės – keliolika mažiau nei ankstesnę parą. Pastarąją savaitę kasdien tokių žmonių buvo apie pusantro šimto.

103 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1,3 tūkst. žmonių.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą. 

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 363,6 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 25,4 tūkstančiai – tūkstančiu daugiau nei ankstesnę parą.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5376 žmonės.

100% visi žino,kad skiepas daro žalą organizmui.Kiek šalių atsisako vieno ar kito skiepo,o mūsų valdžia tik tyliai pasako,kad nerekomenduoja,bet prašom skiepikytės.Daug žmonių atsisako antro skiepo,nes guldo į ligoninę su širdies ligom iš kažkur atsiradusiom.Tik niekas garsiai nesako nes tai nuo skiepo.Bijo daktarai kalbėti.
O kiek numiršta jaunų po skiepo?
Ką padarė jūsų priverstini skiepai, miršta jauni žmonės, lieka našlaičiais mažamečiai vaikai. Užuojauta toms šeimoms, stiprybės. Kur ritasi mūsų Lietuvėlė su tokiais seimūnais?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų