REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po gaisro Vilniuje – naujausios rekomendacijos gyventojams

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Vilniaus mieste kietųjų dalelių koncentracijos ženkliai sumažėjo ir nebekelia pavojaus gyventojų sveikatai.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Vilniaus mieste kietųjų dalelių koncentracijos ženkliai sumažėjo ir nebekelia pavojaus gyventojų sveikatai.

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį, kad gaisro metu susidarę teršalai kartu su dūmais nusėdo teritorijose, pro kurias sklido gaisro dūmai. Todėl nusėdusius teršalus reikia pašalinti. Tai galima padaryti drėgnu būdu nuvalant paviršius, pvz. lauko terasas, patalpų grindis, sienas. Rekomenduojame išplauti tekstilę (užuolaidas, patalynę ir pan.) Cheminių valiklių nerekomenduojame naudoti.  Patalpas gerai išvėdinti.

Gaisro paveiktas teritorijas galima pamatyti šiame žemėlapyje Gaisras Panerių g. 56, Vilnius (arcgis.com)

REKLAMA
REKLAMA

NVSC šiandien atlieka patalpų oro tyrimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Iki bus gauti tyrimų rezultatai,  tebegalioja rekomendacija vaikų į ugdymo įstaigas nevesti, kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.

REKLAMA

Informacija nuolat teikiama ir atnaujinama NVSC interneto svetainėje.

Benkunskas apie gaisro Paneriuose padarinius: didesnės taršos išvengta

Vilniaus meras Valdas Benkunskas sako, kad su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pagalba savivaldybei pavyko išvengti didesnės taršos dėl trečiadienio vakarą Paneriuose kilusio gaisro.

„Vakar naktį pavyko suvaldyti galimą didesnį taršos mastą, nes didelė dalis iš gaisravietės užteršto vandens galėjo patekti į mūsų paviršinių nuotekų tinklus ir iškeliauti į Nerį. Šioje vietoje tikrai operatyvai sudirbo Aplinkos apsaugos departamento specialistai, mūsų paslaugų įmonės, sklendės buvo uždarytos ir tas vanduo neištekėjo iš teritorijos. Jis buvo siurbiamas, kol vyko gaisras ir vėliau išvežamas ir sandėliuojamas kaip jau pavojinga atlieka“, – žurnalistams savivaldybėje ketvritadienį teigė V. Benkunskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat perspėja gyventojus, kad nors oro taršos pavojaus ketvirtadienį nebėra, į gaisro teritoriją patenkančioms įstaigoms ir gyventojams rekomenduojama nusivalyti paviršius dėl kietųjų dalelių.

„Šiai minutei oro taršos pavojaus nebėra, tas debesis nuplaukęs. Bet kokiu atveju, su kietosiomis dalelėmis reikia susitvarkyti. Yra rekomendacija susitvarkyti paviršius šlapio valymo būdu toje teritorijoje tiek gyventojams, tiek įmonėms ar įstaigoms – visiems reikia susitvarkyti paviršius, taip pat tekstile, užuolaidomis ir panašiai, kur galėjo tos dalelės nusėsti“, – sakė V. Benkunskas.

ELTA primena, kad trečiadienio vakarą Panerių gatvėje 56 esančiame sąvartyne kilo gaisras, kurio metu atvira liepsna degė apie 5 tūkst. kvadratinių metrų plotas. Gaisras likviduotas ketvirtadienio rytą. Įvykio vietoje naktį dirbo apie 60 sostinės ugniagesių, dieną budi keli ekipažai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas teigė, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje. Visgi teritorijoje, kurioje kilo gaisras, šiuo metu įsikūrusi įmonė UAB „Ruvis“.

Jei paaiškėtų, kad trečiadienį LTG teritorijoje Vilniuje gaisras kilo dėl nuomininko kaltės, LTG grupė vertins galimybes nutraukti sutartį su įmone „Ruvis“, ketvirtadienį pranešė įmonė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dėl padidėjusios taršos ugdymo įstaigoms Naujamiesčio ir Karoliniškių rajonuose rekomendavo ugdymo procesą ketvirtadienį tęsti nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų