Po Donaldo Trumpo pergalės – pirmasis prezidentės komentaras

Lietuva pasitiki Jungtinėmis Valstijomis, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, JAV prezidento rinkimus laimėjus respublikonų kandidatui Donaldui Trumpui.

„Amerikos žmonės apsisprendė, gerbiame jų pasirinkimą. Pasitikime Jungtinėmis Valstijomis, nes tai tvirčiausia ir artimiausia mūsų sąjungininkė“, - prezidentės spaudos tarnybos trečiadienį išplatintame garso įraše sakė D.Grybauskaitė.

„Aktyviai dirbsime su naująja JAV administracija tiek dvišaliu lygiu, remiantis JAV ir Baltijos chartija, tiek NATO bei kitose tarptautinėse organizacijose. Stiprūs JAV ir Europos transatlantiniai ryšiai - geriausias atsakas geopolitiniams iššūkiams“, - pridūrė ji.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rinkėjų emocijos: atspėti, kurį kandidatą palaiko neturėtų būti sunku

D.Trumpas jau užsitikrino laimėti reikalingus 270 Rinkikų kolegijos narių balsų.

Įtampa Rusijos grėsmę jaučiančiose Baltijos šalyse buvo matoma bemaž visos JAV prezidento rinkimų kampanijos metu, ją pakurstant D.Trumpo pasisakymams, kuriais jis ragino pertvarkyti NATO ir sumažinti Amerikai tenkančią įsipareigojimų pasaulio saugumui dalį.

Daugiausia kritikos tarp šių pasisakymų iššaukė paprastai kietos pozicijos dėl Maskvos politikos besilaikančių respublikonų kandidato mintis, jog sprendimą, ar ginti Baltijos šalis nuo Rusijos agresijos, jis priimtų tik įvertinęs, ar jos vykdo savo įsipareigojimus.

Tuo metu demokratų kandidatė į prezidentus Hillary Clinton simbolizavo Amerikos politikos tęstinumą, teigia ekspertai.

Ambasadorė: JAV išlaikys įsipareigojimus

Jungtinių Valstijų prezidentu išrinkus respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą, JAV ir toliau tęs savo užsienio bei saugumo politikos liniją ir išlaikys įsipareigojimus partneriams, įskaitant Lietuvą, teigia JAV ambasadorė Vilniuje Anne Hall.

„Žinau, kad daug lietuvių nori suprasti, ką Lietuvai reiškia D.Trumpo buvimas prezidentu. Aš įsitikinusi, kad stipri mūsų dviejų šalių draugystė, trukusi dešimtmečius, ir toliau klestės. Turime tradiciją tęsti Amerikos politinę liniją po prezidento rinkimų. Ši tradicija taikoma ir užsienio politikai, įskaitant ir dvišalę ilgalaikę paramą demokratinėms institucijoms, mūsų įsipareigojimą sąjungininkams ir NATO aljansui, ekonominėms galimybėms“, - žurnalistams savo rezidencijoje Vilniuje trečiadienį sakė JAV ambasadorė.

REKLAMA

Ji sveikino Amerikos žmones su pasirinkimu, sakydama, kad rinkimų kampanija buvo labai konkurencinga, bet būtent tokia, kokios norėjo „Jungtinių Valstijų įkūrėjai“.

„Šiandien yra šventė eiliniems žmonėms, kurie atidavė savo balsus ir dalyvavo savo lyderių rinkimuose. Sausį, kai prisieks naujasis prezidentas, mes švęsime ilgametę taikaus valdžios perdavimo tradiciją (...). Dabar, kai Amerikos žmonės pasirinko, mes išvysime naujai išrinkto prezidento, Atstovų rūmų ir Senato bendrą darbą šaliai žengiant į priekį“, - kalbėjo diplomatė.


Rašyti komentarą...
O
O kas
2016-11-09 14:26:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas gero buvo iš ankstesnių JAV pažadų , ar jos pirmos pripažino Lietuvą išsivadavus iš sovietų ,kaip šnekėjo pokario metu...?
Atsakyti
-2

M
Mykolas
2016-11-09 19:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas pasake kad tam rusui rupi lietuva?kam tas ubagas lietuvis isvis reikalingas,jokio skirtumo kas prezidentas vistiek viskas liks kaip buve.
Atsakyti
0

J
Jonas (papildymas)
2016-11-09 13:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai Lietuvos zmones stovejo prie televizijos bokstos ir zuvo , ji dirbo kartu su Burokeviciumi.
Kai laimejo prezidento rinkimus , jos pirmas vizitas buvo pas Putina.
Kai laimejo Trumpas ji ir visi zurnalistai pri**ko, nors visa laika reme ragana ir juokesi is Trumpo..
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų