Plūsta rekordiškai daug nelegalių migrantų: skundžiasi, kad per šalta, reikalauja SIM kortelių

Lietuvoje pasieniečiai sučiupo rekordinį kiekį nelegalų, per sekmadienį iki penktos valandos vakaro 233-is ir šis skaičius toliau auga. Daugėja ir nusiskundimų gyvenimo sąlygomis. Rūdninkuose apgyvendintų neteisėtų migrantų – jau 600, jie toliau organizuoja protesto akcijas, skundžiasi vandeniu, maistu, prašo telefonų su SIM kortelėmis, aiškina, kad jiems palapinėse miegoti per šalta.

Šalčininkų rajono savivaldybėje Šetylų kaime ŠilInės–Klevyčios miškuose vietos grybautojai užfiksavo jau sulaikytą keliolikos nelegalų grupę. Pareigūnams tokie vaizdai Lietuvoje tampa jau įprasti. Užfiksuotas naujas rekordas, iki sekmadienio 17-os valandos pasieniečiai sučiupo 233-is nelegalus ir šis skaičius nuolat auga.

„Akivaizdu, kad šios paros skaičiai bus didžiausi per visą šitą antplūdį žiūrint į paros sulaikymus“, – sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Nelegalai Lietuvos-Baltarusijos sieną jau drąsiai kerta ne tik naktį, bet ir dieną. Didžioji dalis sienos pažeidėjų aiškina atvykę iš Irako.

„Vienos vietos nėra, yra visame pasienyje, visomis kryptimis, yra ir didesnių grupių, 22 vienoje buvo ir dar kelios dviženklių skaičių turėjo. Dar paskutiniu metu vienos krypties išskirti negalima“, – sakė G. Mišutis.

Reikalauja SIM kortelių

Nuo metų pradžios Lietuvoje nelegalų jau daugiau nei 3700-ai, dauguma jų sieną kirto liepos mėnesį.

„Aš esu žmogus! Kur yra žmogaus teisės?!“

„Lietuviai galvoja, kad mes esame teroristai, nors mes tokie nesam. <…> Lietuviai galvoja, kad mes pavojingi. Mes ne pavojingi, mes tokie pat žmonės, kaip jūs.“

Beveik 600-ai nelegalų Rūdninkuose toliau organizuoja nedideles protesto akcijas ir vardija, ko jiems reikia. Jie nori, kad prašymai suteikti prieglobstį būtų nagrinėjami greičiau, būtų grąžinti jų daiktai, duotos SIM kortelės.

„Visi čia esantys turi šeimas, kurios nežino, kas mums nutiko, ar mes gyvi, mums reikia SIM kortelių. <…> Lietuvos žmonės ir kariuomenė galvoja, kad mes gyvuliai. Jei Lietuva mūsų nepriims, mes galime keliauti į kitą šalį. Daug šalių gali mus priimti.“

Skundžiasi per lėtai teikiama medicinine pagalba

Neteisėti migrantai taip skundžiasi, kad jiems neva per lėtai suteikiama medicininė pagalba ir demonstruoja savo randus po traumų, kurios nežinia prieš kiek laiko buvo patirtos. Sienos pažeidėjams nepatinka maistas ir jiems tiekiamas vanduo.

„Geltonas vanduo. Kaip tu jį valai?“

Vyrai demonstruoja, kaip jie valo jiems nepatinkantį vandenį. Kitame vaizdo įraše sienos pažeidėjai skundžiasi, kad greitoji pagalba į Rūdninkus važiuoja per lėtai.

„Broli, kodėl Jūs jo nenuvežate į ligoninę.“

„Kai žmonės suserga, greitoji pagalba atvažiuoja per tris valandas.“

Neteisėtiems migrantams Lietuvoje taip pat per šalta.

„Irake ne kaip čia. Irake būna 56 laipsniai šilumos, 55, 54, tai mums normalu. Nenormalu yra šitas šaltis.“

REKLAMA

Visi šitie reikalavimai tiek Vidaus reikalų ministerijai, tiek pareigūnams žinomi. Valdžia stengiasi spręsti iššūkius ir užtikrinti padorias gyvenimo sąlygas.

„Tam tikrų sąlygų šioje situacijoje labai gerų užtikrinti nėra nei galimybės, nei taip turėtų. Nėra įmantrios, patogios vietos gyventi ypač palapinių miestelyje, ir tų bus skundų iš jų. Tiek kiek gali valstybė, tiek kiek gali institucijos, yra padaryta“, – sakė VSAT atstovas.

Nuo rugpjūčio Irako oro linijos dvigubina skrydžių į Baltarusiją skaičių. iš Bagdado į Minską nuo šiol bus skraidinama keturis kartus per savaitę. Į Lietuvą įvertinti padėties dėl neteisėtų migrantų šiandien atvyko už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ylva Johansson, ji rytoj susitiks su valstybės vadovais, lankysis pasienyje ir pasieniečių mokykloje.


Rašyti komentarą...
.
...
2021-08-01 20:21:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokios problemos? Nepatinka maistas ir vanduo? Reikėjo savo atsinešti...arba čia nevykti...
Atsakyti
-2

K
Karolis
2021-08-01 20:24:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jeigu nepatinka salygos or visko nori, laj pizdina is cia kuo toliau
Atsakyti
-2

a
a
2021-08-01 20:06:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isplatinkit jiems info kad bus aprupinti vandeniu, maistu ir nakvynes patalpom - tai viskas ka LT suteikia nelegaliems migrantams iki prasymo isnagrinejimo dienos. Po to arba gales pasiliktures, arba tures palikti sali, tai yra visos ju teises kurios bus uztikrintos, dugiau nieko. Kam nepatinka - gali grizti atgal is kur atejo.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų