Baltarusijos sportininkė šaukiasi pagalbos: už kritiką valdžia ją priverstinai išsiunčia iš Tokijo papildyta 19.59, bijo tėvynėje atsidurti už grotų

Sekmadienio popietę Lietuvos laiku socialinėje erdvėje pasklido nemaloni žinia iš Tokijo olimpiados. Pranešama, kad Baltarusijos sportininkė Kristina Timanovskaja priverstinai yra gabenama į oro uostą.

Skelbiama, kad Baltarusijos rinktinės atstovai deportuoja sportininkę. Jai skubiai buvo nupirkti lėktuvo bilietai namo, į viešbučio kambarį užėjęs treneris liepė krautis daiktus ir sportininkė išgabenta į oro uostą. Ją lydėjo keli baltarusių delegacijos nariai.

Apie tai rašo garsios baltarusių plaukikės Aliaksandros Gerasimenijos įkurtas fondas.

„Baltarusijos sportininkė Christina Timanovskaja priverstinai pašalinta iš Tokijo. Baltarusijos rinktinės atstovai deportuoja sportininką, skubiai nusipirko lėktuvo bilietą, dabar su savo daiktais veža į oro uostą.

Rytoj turėjo startuoti 200 metrų, rinktinės atstovai jos neįleidžia ir siunčia į Minską. Visiems Japonijos diaspora ir žiniasklaidos atstovams, padėkite Kristinai arba iškvieskite policiją!“, – rašoma pranešime socialinėje erdvėje.

Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, vietiniai japonai policijos pareigūnai užtikrina saugumą ir neleis sportininkei išskristi, jei ši to nenori pati.

Netrukus į įvykius sureagavo Baltarusijos olimpinis komitetas, kuris išplatino oficialų pranešimą.

„Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas dėl sportininkės psichologinės ir emocinės būklės buvo nuspręsta nutraukti jos dalyvavimą Tokijo olimpinėse žaidynėse“, – rašoma pranešime.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad,  kaip teigė pati K.Timanovskaja, jai buvo liepta varžytis vienoje iš estafečių, į kurią negalėjo atvykti kitos sportininkės dėl nesutvarkytų dokumentų dėl dopingo.

„Šiandien buvau įtraukta į 4x400 estafetės dalyvių sąrašą, nors nė vienas vyriausiasis treneris nenorėjo sužinoti nieko apie mano būklę. Niekada gyvenime nereaguočiau taip griežtai, jeigu pas mane kas nors iš anksto ateitų ir paaiškintų situaciją bei sužinotų, ar galiu nubėgti 400 metrų ir ar esu pasiruošusi.

Jie nusprendė viską padaryti man už nugaros, nepaisant to, kad bandžiau sužinoti šią informaciją, tačiau sulaukiau tik ignoravimo. Patikėkite, nors niekada nebuvau nubėgusi 400 metrų, tačiau būčiau pasirengusi palaikyti komandą ir merginas bei eitu kartu su jomis tuo keliu, tačiau manau, kad valdžia turėtų mus gerbti kaip sportininkus ir kartais atsiklausti mūsų nuomonės. Kartoju: jeigu tokia situacija susiklostytų ir jie būtų žmogiškai į mane kreipęsi, būčiau padariusi viską, kas įmanoma, kad išbandyčiau save naujojoje distancijoje“, – šeštadienį socialiniuose tinkluose rašė J.Timanovskaja.

Ji šiai rungčiai nesiruošė ir sukritikavo valdžią dėl priimtų sprendimų.

Pirmadienį 24-erių bėgikė turėjo varžytis 200 metrų bėgimo rungtyje.

Ji jau jau vakar startavo 100 metrų bėgimo distancijoje, kur užėmė 37-tą vietą.

Pranešama, kad pati sportininkė Baltarusijos žiniasklaidai prasitarė, kad bijo skristi atgal į savo šalį. Ji gali kreiptis ir politinio prieglobsčio kurioje nors šalyje.

REKLAMA

Išplatintame vide ji jau paprašė Tarptautinio olimpinio komiteto pagalbos.

Skelbiama, kad Pavelo Latuška 2020 m. spalio pabaigoje įkurta „Nacionalinė kovos su krize“ organizacija jau susisiekė su Lenkijos ir Austrijos užsienio reikalų ministerijomis ir prašo šių šalių tarnybų padėti gauti lengvaatletei tarptautinę apsaugą.

Bijo dėl savo saugumo

Kiek vėliau vakare pati baltarusė išplatino dar vieną pranešimą.

„Aš esu saugi; policija sprendžia, kur aš nakvosiu“, – parašė ji socialiniame tinkle „Telegram“, o pranešimą paskelbė opozicinis Baltarusijos sporto solidarumo fondas (BSSF).

Pati ji prisipažino, kad bijo tėvynėje atsiduri už grotų, nes kritikuoja valdiškas institucijas.

„Tikrai nerimauju dėl savo saugumo. Bijau, kad Baltarusijoje mane gali įkalinti. Manau, kaman ten šiuo metu nesaugu“, – sakė K. Tsimanouskaya

Ji patvirtino, kad ketina prašyti prieglobsčio, tačiau dabar bandys žengti žingsį po žingsnio. Kol kas visa situacija nėra aiški, ji ketina likti Tokijuje.

Tarptautinis olimpinis komitetas taip pat kiek vėliau patikino, kad atidžiai stebi ir nagrinėja šią sportininkės situaciją.


Rašyti komentarą...
V
Vlada
2021-08-01 17:04:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bijo nabage vaziuot nes zino kad tas neprognuozuojamas durnelis iskart uzdarys i kalejima
Atsakyti
-9

A
As
2021-08-01 17:36:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patarejau ar bent tris klases baiges esi?
Atsakyti
-5

P
Proto_bokštui
2021-08-01 17:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal norėtum tokį nedurnelį turėti? Visai netoli - autobusu be persėdimo! Nors pilvo vergui neabejotinai geriau ten, KUR skaniau šeria, ar ne?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų