Pirmosios šalnos jau buvo: kada keisti padangas į žiemines?

Jeigu turite automobilį, apšalusius jo langus jau tikrai radote. O ar jau pasikeitėte padangas į žiemines? Nors iki termino liko daugiau nei dvi savaitės, ekspertai aiškina, kad blogiau nebus. Asfaltui apledėjus su vasarinėmis padangomis tampame nebe vairuotojais, o tiesiog keleiviais ekstremalais. Padangų servisai jau apgulti.

Jeigu gyvenate ne pajūryje, šitaip nusigremžti langą į pasaulį šį mėnesį jau turėjote ne sykį ir ne du. O kai ledas ant stiklo, pavojingesnis tampa ir asfaltas. Ir štai vienas po kito į autoservisus įrieda dar vasarinėmis padangomis apautos mašinos. Nors vėliausias terminas – lapkričio 10 diena, dalis vairuotojų jau dabar skuba montuoti žiemines padangas.

Autoservisų atstovai sako – šiemet vairuotojai rūpintis padangomis pradėjo anksčiau nei įprastai.

Pasak vadovo, žmonės laiką pasikeisti padangas rezervavę jau savaitei į priekį. Tokia skuba esą – sveikintina. Jeigu oro temperatūra žemesnė nei 7 laipsniai, o tokia ji dabar ir yra, žieminės padangos savo darbą atlieka geriau nei vasarinės.

Visgi dalis žmonių pavojaus dėl šalnų dar nejaučia.

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senas padangas prikelkite naujam gyvenimui

Tokį argumentą ekspertai atremia. Žieminės padangos esant aukštesnei temperatūrai susidėvi nebent važinėjant tolimus atstumus, ne miesto ribose. Užtat vasarinėmis padangomis užvažiavus ant ledo, kaip įrodo šie vaizdai, automobilis pasidaro nevaldomas, o vairuotojai prieš savo valią tampa tiesiog keleiviais-ekstremalais. Vairavimo instruktoriai pataria artėjant žiemai ne tik pasikeisti ratus, bet ir vairuoti atidžiau. Kai pliusas staiga virsta minusu, net ir žieminės padangos gali negelbėti.

Ekspertai primena, kad pašalus slidžiausi tampa ne tik tiltai ir viadukai. Lygiai taip pat saugotis reikia greitkelio ruožų, kur laukymes keičia miškai – tokius ruožus greitai padengia šarma.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų