Pirmieji nerimo ženklai: rinkimai parodys tikrąją Lietuvą

Prezidento rinkimų kovoje kitais metais svarbiu veiksniu gali tapti didesnes ir mažesnes pajamas gaunančių, regionų ir didmiesčių gyventojų supriešinimas: ekspertai tai pastebi tiek kandidatų retorikoje, tiek elektorato simpatijų pasidalijime.

„Kandidatai net nesiruošia, jie kala pleištus tarp skirtingų Lietuvų, pavyzdžiui, apie elitą kalbėdami, paraštėse galvodami, kad reikia pasiųsti žinutę, koks tas elitas blogas. (...) Bijau, kad tendencijos yra neraminančios, tai rodo, kad turėsime labai aštrią kovą, kuri bus pagrįsta techniniais dalykais. (...) Bus einama primityviuoju keliu“, – antradienį „Žinių radijo" konferencijoje Kaune sakė politologė Rima Urbonaitė.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys pastebėjo, kad populiariausių kandidatų į prezidentus elektoratas yra pasidalijęs. Dėl savo kandidatavimo sprendimo dar nepaskelbusį Saulių Skvernelį palaikyti linkę mažesnes pajamas turintys regionų gyventojai.

„Saulius Skvernelis atstovauja daugiau rajonų centrams, kaimui – tai, kas vadinama provincija, žmones su žemesniais išsilavinimais ir žemesnėmis kvalifikacijomis, žemesnėmis pajamomis. Lietuvai, kuri yra mažiau sėkminga“, – apibendrino sociologas.

Pasak V. Gaidžio, šie žmonės yra ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos elektoratas.

Jo priešprieša – konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, kurią palaiko jaunesni žmonės, didžiųjų miestų gyventojai su aukštesnėmis pajamomis, kvalifikacija.

V. Gaidys pastebėjo, kad Tėvynės sąjungai pavyko pritraukti anksčiau jai nebūdingą jaunesnįjį elektoratą.

Gitanas Nausėda daugiau apima ir tų, ir tų, yra mažiau kategoriškas ir tai duoda didesnius šansus laimėti prezidento rinkimuose“, – sakė jis.

Kad tai kandidatui suteikia neblogus rezultatus, sutinka ir R. Urbonaitė.

„G. Nausėda gali aprėpti platesnę auditorijos dalį. Prezidento rinkimuose negali būti nišinis. (...) G. Nausėda kol kas rodo tą tendenciją, kad jis galvoja, kaip įtikti kuo didesnei daliai“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

S. Skvernelio delsimą pranešti savo sprendimą dėl prezidento rinkimų diskusijos dalyviai siejo su jo užimamomis premjero pareigomis.

Spalio 5–14 dienomis „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, paprašyti įvardinti geriausią pretendentą į prezidentus gyventojai dažniausiai rinkosi ekonomistą Gitaną Nausėdą – 23 procentai, Ingridą Šimonytę kaip geriausią pretendentę į prezidento postą įvardijo 17,5 proc. apklaustųjų, premjerą Saulių Skvernelį – 12,8 proc. respondentų.

Šalies vadovo rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2018-11-20 13:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikiuosi, kad ir šį kartą Tauta pasirinks kandidatą nepriklausantį stagnuojančių "parlamentinių" partijų gaujoms.
Atsakyti
-1

E
Egidijusss
2018-11-20 13:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na baikit juokinti su tom apklausom. Ten niekas net neklausinėja žmonių. Visi reitingai yra surašomi iš lempos. Atkreipkit dėmesi- kas užsako apklausa tas laimi.
Atsakyti
-2

d
dima
2018-11-20 13:39:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
nera kandidato..sitie visi atstovauja sutve milijonieriu kurie isnaudoja liaudi
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų