Petrauskienė susitiks su profesinių sąjungų atstovais

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė trečiadienį susitiks su pedagogų atstovais ir išklausys jų siūlymų, kaip koreguoti kritikos sulaukusį etatinio apmokėjimo modelį.

Ministrė į susitikimą kviečia „visų mokytojų interesams atstovaujančių“ profesinių sąjungų vadovus.

Ministerijos Etatinio koordinavimo grupė šiuo metu, atsižvelgdama į švietimo bendruomenės siūlymus, rengia modelio korekcijas.

Pasiūlymus parengė trys profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LMŠMPS) ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“. Jos su ministerija yra pasirašiusios nacionalinį susitarimą ir streiko nepalaiko.

Apie tai, kad dalyvaus susitikime, trečiadienį patvirtino ir pedagogų streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai.

„Nežinau, ką siūlys, ką kalbėsime. Prieš metus esame pateikę, ko norime, žiūrėsime, kas bus siūloma“, – BNS sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

ŠMM penktadienį taip pat planuoja susitikimą su Lietuvos savivaldybių asociacija dėl švietimo pagalbos teikimo savivaldybėse.

Profesinės sąjungos siūlo didinti nekontaktinių valandų skaičių, skirtą ruošimuisi pamokoms, moksleivių darbų taisymui, o mokytojų tobulinimuisi skirtas valandas sieti ne su kontaktinėms valandoms, bet su mokyklos bendruomenine veikla.

Be kitų pasiūlymų, ŠMM raginama nustatyti minimalų valandų skaičių klasės vadovo funkcijoms, reglamentuoti tvarką, kaip nustatomos valandos su mokyklos bendruomenės veikla susijusioms funkcijoms, užtikrinti, kad savivaldybės, nustatydamos klasių ar priešmokyklinių grupių komplektų skaičių, laikytųsi įstaigų finansavimo tvarkoje nustatytų reikalavimų.

Protestuodami prieš etatinio apmokėjimo modelį, įvestą nuo rugsėjo, LŠDPS palaikomi pedagogai šią savaitę tęsia streikus – trečiadienį, ŠMM duomenimis, bent dalis pedagogų nedirbs 60-yje mokyklų.

REKLAMA

Protestuojantieji teigia, kad nauja apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, nes ŠMM tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu, o mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

LŠDPS taip pat informuoja, jog ketvirtadienį Vilniuje rengiamas mokytojų suvažiavimas, į kurį pedagogų atstovai kviečia ministrę, aukščiausius šalies vadovus ir politinių partijų lyderius – iš politikų jie tikisi atsakymų, kaip bus sprendžiamos iškilusios problemos.

Ministerija sako, kad nauja tvarka leido padidinti pedagogų algas ir tolygiau paskirstyti jų krūvį.

Opozicija dėl pertvarkos ir kitų klausimų ministrei inicijavo interpeliaciją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų