• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Petras Gražulis galės grįžti į rinkiminę kovą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atvėrė Seimo nariui Petrui Gražuliui duris dalyvauti Vilniaus miesto ir savivaldybės tarybos rinkimuose.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atvėrė Seimo nariui Petrui Gražuliui duris dalyvauti Vilniaus miesto ir savivaldybės tarybos rinkimuose.

REKLAMA

Penktadienį teismas panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą pašalinti politiką iš savivaldos rinkimų, nes jis nesumokėjo dvigubo rinkimų užstato ir nepateikė biografijos.

Rinkimų kodekse numatyta, kad jeigu savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatų sąraše įrašyti kandidatai, einantys pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, už kiekvieną tokį kandidatą mokami dvigubi užstatai.

LVAT įpareigojo VRK nustatyti terminą Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) lyderiui pareiškinių dokumentų trūkumams pašalinti.

Teismo teigimu, VRK neatliko Rinkimų kodekse jai numatytos pareigos, kad nustačiusi, jog pateikti ne visi pareiškiniai dokumentai ar juose esama trūkumų, ji turi apie tai pranešti tos partijos atstovui rinkimams ir nustatyti terminą trūkumams pašalinti.

REKLAMA
REKLAMA

Anot LVAT, nepaisant to, kad dokumentai buvo pateikti paskutinę dieną ir valandą, tai nepanaikina Rinkimų komisijos pareigos informuoti kandidatus apie aptikus trūkumus ir suteikti kandidatams laiko jiems ištaisyti.

REKLAMA

Be to, teismas atkreipė dėmesį, kad įstatymu VRK suteikta galimybė ilgiau nei 30 dienų tikrinti kandidatų pateiktą informaciją.

Teisėjų kolegija nusprendė, kad rinkimų organizatoriai nepagrįstai apribojo P. Gražulio  pasyviąją rinkimų teisę, todėl įpareigojo ją nustatyti terminą, per kurį politikas galėtų pateikti biografiją ir sumokėti trūkstamą užstato dalį.

Penktadienį VRK renkasi į posėdį ir persvarstys savo ankstesnį sprendimą, kuriuo iš rinkimų kovos pašalino per 500 politikų, neteisingai pateikusių pareiškinius dokumentus,

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks kovo 5 dieną.

Petras ne tik, Vilniaus meras, bet bus ir LT Prezidentas.....
GRAŽULIS LIETUVAI PASIŪLĖ IR PADARĖ TIK S KA N D A LU S ..AR TOKS TURI BŪTI TAUTOS ATSTOVAS.IR LAIKOSI TIK SAVO NACHALIŠKUMU
Bet,zmones,jus patys kalti..
Bet,zmones,jus patys kalti..
Pirmiausia ponulio Grazulio asmens tapatybe neleidzia dirbti Seime ! Jo asmeninis gyvenimas sujauktas,pridares vaiku,,,nepripazino,visokiu vairavimo problemu turejo. Issikyres,labai nloga reputacija. Ji jsu nepataisoma,sukauja,rekauja...tiesiog daro ,ka Kremlius liepia. Tai zmoniu nesusipratymas kad uz jo balsuoja. Juk jis tyciojasi is Lietuvos,snarglius valosi..fui,vemti vercia..Visur jo pilna...Lietuvai nereikia klonu,tiesiog Lietivai turi buti geda,kad tokios personos vadovauja Valstybei. Buk geras ,iseik pats,nes atsibodo ziureti i sita klouno asmenybe..geda,bet jis gedos nesupranta....Zmones,atsimerkite...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų