• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį persvarstys sprendimus, kuriais iš savivaldos rinkimų pašalinta dalis kandidatų.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį persvarstys sprendimus, kuriais iš savivaldos rinkimų pašalinta dalis kandidatų.

REKLAMA

Komisiją tą padaryti įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), ketvirtadienį paskelbęs sprendimą dėl 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų pašalinimo.

Teismo teigimu, VRK sprendimas neregistruoti partijos keliamų kandidatų priimtas, atsižvelgus į tai, kad šie asmenys nepateikė savo nuotraukos ar biografijos, kaip to reikalauja Rinkimų kodeksas.

Tačiau kodekse taip pat nustatyta pareiga rinkimų komisijai patikrinti, ar dokumentuose esanti informacija atitinka reikalavimus, o jei ne, VRK apie tai privalo pranešti tos partijos ar politinio komiteto atstovui rinkimams ir nustatyti ne vėlesnį kaip 65 dienos iki rinkimų dienos terminą trūkumams pašalinti.

LVAT nustatė, jog VRK šios nuostatos nesilaikė, tad sprendimą turi persvarstyti. Šis teismo sprendimas neskundžiamas.

Šią savaitę LVAT svarstė ir daugiau politikų skundų, dalį sprendimų dėl jų ketinama skelbti penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusios savaitės sprendimu iš viso iš rinkimų kovos pašalinta daugiau kaip pusė tūkstančio arba beveik 4 proc. politikų, ketinusių dalyvauti savivaldos rinkimuose.

REKLAMA

Dauguma – per 400 – politikų išbraukti, nes nepateikė šiemet pirmą kartą tarp privalomų pareiškinių dokumentų įtrauktų biografijos duomenų. Reikėjo nurodyti gimimo datą, vietą, išsilavinimą, užsienio kalbos mokėjimą, tautybę, darbovietę, šeiminę padėtį, pomėgius.

Į Vilniaus miesto merus ir sostinės savivaldybės tarybą norėjęs kandidatuoti Petras Gražulis išbrauktas iš potencialių kandidatų sąrašo, nes nesumokėjo dvigubo rinkimų užstato.

Rinkimų kodekse numatyta, kad jeigu savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatų sąraše įrašyti kandidatai, einantys pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, už kiekvieną tokį kandidatą mokami dvigubi užstatai.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų