REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Eurobarometro“ tyrimo metu paaiškėjo, kad Lietuvos gyventojai labiausiai nerimauja dėl infliacijos, tačiau stengiasi nesiskųsti. Naujausia „Eurobarometro“ apklausa rodo, kad 64 proc. gyventojų mano, kad esminė problema yra būtent infliacija. 

„Eurobarometro“ tyrimo metu paaiškėjo, kad Lietuvos gyventojai labiausiai nerimauja dėl infliacijos, tačiau stengiasi nesiskųsti. Naujausia „Eurobarometro“ apklausa rodo, kad 64 proc. gyventojų mano, kad esminė problema yra būtent infliacija. 

REKLAMA

Anot Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Mariaus Vaščegos, gyventojų nerimas dėl infliacijos parodo, kas žmonėms yra svarbu.

„Kalbant apie infliaciją, išties dėmesys jai yra pakankamai didelis. <...> Tai tiesiog, atspindi tai, kas yra svarbiausia žmonėms ir praktiškai kiekvienoje Europos šalyje tai galima pastebėti ir matyti, kiek daug dėmesio. 

Žinot, klausimai yra formuluojami iš skirtingų pusių kartais, bet kaip formuluotum, parodo tą patį, kad nuėjus į parduotuves žmonės mato, kad tenka mokėti daugiau. Čia susiję su infliacijos fenomenu“, – sako M. Vaščega.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma žmonių nurodė esantys patenkinti savo gyvenimu: Lietuvoje taip galvoja 77 proc., o visoje Bendrijoje – 83 proc. respondentų.

Daugiausiai tokių yra Nyderlanduose, Danijoje, Airijoje ir Švedijoje (daugiau nei 95 proc.), mažiausia – Rumunijoje (58 proc.), Bulgarijoje ir Graikijoje (po 61 proc.). Tuo metu Latvijoje ir Estijoje patenkintų piliečių yra truputį daugiau nei 80 proc., Lenkijoje – 90 proc. 

REKLAMA

Lietuvos ataskaitą rengęs sociologas dr. Mindaugas Degutis teigia, kad pasitenkinimas gyvenimu Lietuvoje nėra ženkliai pakitęs, vos per 3 proc. 

„Kalbant apie bendrus situacijos vertinimus ir požiūrį į artimiausią ateitį, iš tikrųjų nematom kažkokių didelių ypatingų skirtumų tiek Europos Sąjungoje vidutiniškai, tiek Lietuvoje. Pasitenkinimas savo gyvenimu yra likęs beveik tokiame pačiame lygmenyje.

ES  vidutiniškai, identiškai tokiame pačiame procente. 83 proc. apklaustųjų sako, kad yra patenkinti savo gyvenimu, Lietuvoje jis truputį sumažėjo nuo 80 proc. iki 77 proc.“, – sako jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M. Degučio, įvardinti, ko būtų galima tikėtis ateityje – sunku. Tačiau situaciją, kurį laiką turėtų išlikti stabili. 

28 proc. Lietuvos bei vidutiniškai 25 proc. ES gyventojų mano, kad per artimiausius metus gyvenimas apskritai bus geresnis.

Jeigu 2022 metus palygintume su 2021 metais, buvo gana didelis kritimas tų lūkesčių žemyn. Nuo 30 proc. krito iki 20 proc., dabar yra nedidelis augimas, bet tikrai nedidelis ir faktiškai situacija yra stabili“, – vardija sociologas. 

Eurobarometro apklausa visose ES šalyse atlikta sausio–vasario mėnesiais. Tyrimo metu Lietuvoje buvo apklausti 1003 piliečiai, vyresni nuo 15 metų, o dėl atrankos metodo apklausos duomenys reprezentuoja visų Lietuvos žmonių nuomonę.

Kantrus žmones
Bijo prieštarauti madingiems su prabangiais bmw tapinams ir visokiems panašiems
Jei kazkas nepatinka iš karto kaimiečiai ir visokie kokie
Lietuviai tikrai nieko nedarys, galit net negasdint. Siulau kelti dar dvigubai kainas
reiktu sukilti bet nera kam visi isvaziavo ir nera kas suvadovautu nes likusieji lietuvoj uzduhinti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų