Pernai Kurlianskis Masiuliui paskolino 10 tūkst. eurų Prieš teismą stojo Šimašius

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje prieš teismą liudyti pirmadienį stojo buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jo liudijimas susijęs su svarstymais dėl paminklo Jonui Basanavičiui vietos. 

26

Teisme R. Šimašius paprašytas papasakoti apie paminklą Jonui Basanavičiui – klausimą, kurį Vilniaus miesto savivaldybės taryba ne kartą aptarė savo posėdžiuose. Manoma, kad koncernas „MG Baltic“ galėjo turėti įtakos svarstant, kur Vilniuje turėtų išdygti paminklas J. Basanavičiui.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pernai Kurlianskis Masiuliui paskolino 10 tūkst. eurų

10 tūkst. eurų paskola

Iki prasidedant posėdžiui, prokuroras Justas Lauciui Vilniaus apygardos teismui pranešė apie įtartiną sandorį – 2018 m. gruodžio 12 d. E. Masiulis į sąskaitą „Luminor“ gavo 10 tūkst. eurų iš R. Kurlianskio. Mokėjimo detalės: „Paskola“.

„Ši operacija traktuojama, kaip įtartina. Už šiuos pinigus E. Masiulis apmokėjo advokato paslaugas (4 tūkst. eurų), realizavo politines ambicijas (926 eurų užstatas VRK), už šiuos pinigus tenkino kitus savo kasdienius poreikius“, – teismui pareiškė prokuroras J. Laucius.

Paminklas Basanavičiui (Papildyta 9.30 val.)

Portalas tv3.lt primena, kad dar 2015 metais paminklą J. Basanavičiui ketinta statyti K. Sirvydo skvere Vilniuje. Koncernas „MG Baltic“ ruošėsi finansuoti paminklą. Tačiau pasklidus gandui, kad statybų bendrovė „Eika“ ten planuoja statybas, Vilniaus miesto savivaldybės vadovai nusprendė pakeisti paminklo vietą.

Gandą apie „Eikos“ statybas teisme patvirtino ir R. Šimašius. Jo teigimu, būtent koncerno „MG Baltic“ atstovas Romanas Raulynaitis su R. Šimašiumi pasidalino tokia koncerno baime, kad K. Sirvydo skvere nepastačius paminklo, jame projektą pradės „Eika“.

(59 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidengtas paminklas Basanavičiui

„Logiška, kad jeigu kažkas nori mecenuoti projektą, tai bent išklausyti jų nuomonę“ – sakė R. Šimašius.

Posėdis dėl paminklo vietos vyko 2015 metų gruodį. R. Šimašius tąkart paskelbė, kad atideda klausimą dėl paminklo vietos, nes jį atsiima rengėjai. Merui pasiūlius klausimas tąkart išbrauktas iš darbotvarkės ir į ją grįžo kitų metų kovą.

REKLAMA

Galiausiai paminklą siūlyta statyti ne priešais Prancūzijos ambasadą esančiame K. Sirvydo skvere, o Aušros Vartų gatvėje priešais Nacionalinę filharmoniją. Šiuo metu paminklas stovi būtent šioje vietoje.

„Jeigu iš ko ir patyriau spaudimą, tai pirmiausiai iš premjero Algirdo Butkevičiaus. <...> Buvo didelė pagrindinė diskusija. Galiausiai sprendimas priimtas toks, kokį matome dabar“, – teisme liudijo R. Šimašius.

Vilniaus meras pripažįsta, kad pats nepalaikė idėjos paminklą J. Basanavičiui statyti K. Sirvydo skvere.

„[K. Sirvydo skveras] man atrodė netinkama vieta. Ten ir taip yra fontanas. Įsprausti paminklą tarp medžių nesigautų“, – teigė R. Šimašius.

R. Kurlianskį R. Šimašius sakė pažinojęs, kaip koncerno „MG Baltic“ atstovą, nežinojęs jo tikslių pareigų. Anot Vilniaus mero, R. Kurlianskis nebuvo susijęs su paminklu J. Basanavičiui. Tuo metu E. Masiulis, anot R. Šimašiaus, jo teiravosi, ar su paminklo statymu nebūtų galima palūkėti, nes mecenatams netiko paminklo vieta.

Nepasirodė kalėdinėje vakarienėje (Papildyta 9.47 val.)

2015 m. gruodžio 16 dieną koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus, viceprezidentas R. Kurlianskis, valdybos narys R. Raulynaitis, liberalai Eligijus Masiulis ir Gintaras Steponavičius susitiko kalėdinės vakarienės restorane. Į ją buvo kviestas ir meras R. Šimašius, tačiau jis neatvyko.

„Į vakarienę mane E. Masiulis pakvietė. Nenuėjau todėl, kad tikrai nenorėjau dar kartą klausyti kažkokių istorijų apie Basanavičiaus paminklą“, – liudijo R. Šimašius.

Jis sakė nežinojęs, kas iš „MG Baltic“ atstovų turėjo dalyvauti susitikime. Teisėsauga įtaria, kad būtent šios vakarienės metu R. Kurlianskis ir E. Masiulis galėjo susitarti dėl paramos pastarajam.

Byloje – aštuoni kaltinamieji

Amžiaus byla vadinamoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti penkiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-02-04 11:03:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar Lietuvos vadai kontroliuoja LR teisėsaugininkus,kad bylos tempiamos ,kyšininkai valdininkai kyla iš balos sausi? Vėl pinigai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų