Patvirtinus naują tvarką, vadovams daugiau galių spręsti dėl algų

Nustatant darbo užmokestį konkrečiam valstybės tarnautojui daugiau sprendimo galios turės jo vadovas. Tai numato penktadienį Seimo priimta nauja Valstybės tarnybos įstatymo redakcija.

Priimtas įstatymas numato, kad valstybės tarnautojo pareiginė alga bus skaičiuojama bazinį dydį dauginant iš nustatyto koeficiento arba koeficientų intervalo.

Jeigu pareiginė alga nustatoma iš koeficientų intervalo, konkretų koeficientą parinks valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo.

„Tarnavimas valstybei keičiamas į tarnavimą viršininkui“, – tokia nuostata piktinosi konservatorius Rimantas Dagys.

„Praktiškai mes valstybės tarnybą prilyginame privačiam verslui, kada šeimininkas, savininkas gali daryti, ką nori ir valstybės tarnautojas, užuot tarnavęs valstybei, dabar turės tarnauti savo viršininkui ar jį paskyrusiai politinei jėgai“, – jam antrino socialdemokratas Juozas Olekas.

Konservatorė Gintarė Skaistė tvirtino, kad tokia tvarka dar labiau paskatins nepotizmą savivaldybėse.

Tokią naujovę pasiūlė Vyriausybė. Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau yra teigęs, kad būtent ši nuostata leis geriems darbuotojams padidinti atlyginimus ir tokiu būdu į valstybės tarnybą pritraukti kvalifikuotų profesionalų.

REKLAMA

Naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymas, už kurį balsavo 79 parlamentarai, prieš buvo devyni, 33 susilaikė, numato, kad tarnautojo darbo užmokestį sudaro pareiginė alga, priemokos ir priedas už tarnybos stažą bei apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties, viršvalandinį darbą ir budėjimą.

Šiuo įstatymu atsisakyta kvalifikacinių klasių, kurios taip pat turėdavo įtakos tarnautojo darbo užmokesčiui.

Priemokas tarnautojas, kaip ir dabar, gaus už pavadavimą, papildomą darbą, o už vienus tarnybos metus jam bus skaičiuojamas vieno procento pareiginės algos priedas.

Valstybės tarnautojai turės būti nepriekaištingos reputacijos. Jie iš asmeninių lėšų privalės atlyginti savo sprendimais valstybei padarytą žalą.

Įstatymas numato galimybę tarnautoją nušalinti nuo pareigų, jeigu dėl jo veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas. Už nušalinimo laikotarpį alga nebus mokama, bet jeigu nepasitvirtins aplinkybės, lėmusios nušalinimą, tarnautojui bus išmokėtas visas negautas darbo užmokestis.

Be kitų pagrindų, valstybės tarnautojas pareigų neteks už šiurkštų tarnybinį nusižengimą, taip pat už kitą tarnybinį nusižengimą, jeigu prieš tai per pastaruosius 12 mėnesių jam buvo skirtas griežtas papeikimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų