Patikrino grožio salonus, prekybos vietas: vardija, kokius pažeidimus nustatė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai, rašoma pranešime spaudai.

Prioritetas, renkantis tikrinamus objektus, teiktas veiklą atnaujinusioms grožio paslaugų teikimo vietoms, taip pat ne maisto prekių prekybos vietoms. 

Nuo vasario 15 d. iki 21 d. NVSC patikrino 471 grožio ir kitų paslaugų teikimo vietą, 92 prekybos ne maisto prekėmis vietas, keturias gydymo įstaigas ir vieną socialinės globos įstaigą. Tai, kad nesilaikoma karantino sąlygų, NVSC nustatė septyniose grožio ir kitų paslaugų teikimo vietose, taip pat septyniose ne maisto prekių parduotuvėse bei vienoje socialinės globos įstaigoje. 

Pagrindiniai pažeidimai, fiksuoti grožio paslaugų teikimo vietose: nedėvimi respiratoriai ir neužtikrintas numatytas plotas klientui. Tuo metu, kaip nustatyta atlikus patikrinimus prekybos vietose, dažniausiai pasitaikę pažeidimai – dėvimos ne medicininės kaukės, t. y. skydeliai arba medžiaginės kaukės, neužtikrintos priemonės rankų higienai ir dezinfekcijai. 

NVSC, primena, kad, nors prioritetas skiriamas toms ūkinėms veikloms, kurios panaikinus karantino režimo ribojimus atnaujina savo veiklą, tačiau NVSC, policijos pareigūnų, savivaldybių ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų vizitų gali sulaukti ir tos įmonės, kurios veiklos nebuvo nutraukusios. 

„Šiuo metu labai svarbu, kad visi – tiek verslas, tiek klientai, paslaugų gavėjai – būtume maksimaliai susikaupę. Infekcijų prevencija yra duris atveriančio verslo raktas į sėkmę“, – sako NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. 

Bendrai nuo spalio 26 d. iki vasario 21 d. NVSC specialistai dėl karantino sąlygų laikymosi patikrino 2890 objektų. 67 objektuose buvo nustatyta pažeidimų.


Rašyti komentarą...
k
kirpėja
2021-02-25 10:10:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejaugi taip sunku laikytis reikalavimų nusipirkau 50 respiratorių daugiau nei prieš mėnesį už 9 eurus,užsisakiau dar ateičiai, vienai darbo dienai naudoju po 2 vieną iki pietų kitą po pietų užteks daugiau nei mėnesiui, žinau ,kad saugau save ,savo artimuosius ir klientus,niekas prie manęs nesikabina ir baudų nerašo,gerbkite ir saugokite pirmiausia save ir į jus kiti žiūrės su pagarba,nereiks kvaksėti kokie jūs nuskriausti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų