Paskelbė, kiek pinigų lietuviai palieka parduotuvėse

Lietuvos namų ūkiai pagrindinėms prekėms vis dar išleidžia mažiausiai tarp Baltijos šalių, tačiau sparčiai vejasi latvius, rodo tyrimų bendrovės „Baltic Market Insights“ („Baltmi“) skelbiamas namų ūkių išlaidų indeksas. Tyrimo duomenimis, pagal vidutinį vieno apsilankymo parduotuvėje metu lietuviai pirkiniams išleidžia beveik 2 eurais daugiau nei latviai, tačiau nuo Estijos vis dar atsiliekama.

143

„Baltmi“ duomenimis, pernai gruodį vidutinės vieno namų ūkio išlaidos maistui, gėrimams, ne maisto produktams, tabako gaminiams, medicinos prekės, pramogoms ir kurui Lietuvoje buvo 420,14 euro (15 proc. daugiau nei pernai lapkritį), Latvijoje - 422,79 euro (20 proc. daugiau), Estijoje - 535,44 euro (25,8 proc. daugiau).

Pastebėjo tas pačias tendencijas

SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas pažymi, kad panašios tendencijos laikėsi jau kurį laiką.

„Matosi, kad lietuviai po truputį ima vytis latvius. Anksčiau skirtumas tarp vidutinių išlaidų būdavo didesnis. Tai siečiau su tuo, kad mūsų vidutinis atlyginimas į rankas sparčiai artėja prie latvių algos po mokesčių ir tai galbūt atsispindi šioje statistikoje. Panašu, kad šiemet pagal vidutinį atlyginimą atskaičius mokesčius latvius aplenksime“, - BNS sakė T.Povilauskas.

(143 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kainos Lietuvos prekybos centruose

Anot jo, taip pat reikėtų nepamiršti, kad Latvijoje pagrindinių prekių kainosaukštesnės nei Lietuvoje.

„Baltmi“ duomenimis, vieno apsilankymo parduotuvėje metu lietuviai pernai gruodį išleido vidutiniškai 13,04 euro, latviai - 11,19 euro, o estai - 15,66 euro. Palyginti su lapkričiu, šios sumos išaugo atitinkamai 10,8 proc., 9,5 proc. ir 14 procentų.

Lemia pirkėjų įpročiai 

T.Povilausko teigimu, lietuvių ir latvių vidutinių vieno apsipirkimo išlaidų skirtumą lemia pirkėjų įpročiai ir parduotuvių skaičius.

„Skirtumą reikėtų aiškinti per įpročių prizmę ir vertinant pagal parduotuvių tankį, nes Latvijoje parduotuvių skaičius vienam gyventojui yra didesnis nei Lietuvoje. (...) Taip pat buvo kalbėta, kad praėjusiais metais Latvijoje namų ūkių nuotaikos buvo šiek tiek prastesnės nei Lietuvoje. Be to, Latvijos ekonomika ir atlyginimai pernai augo daug lėčiau, nuotaikos buvo slogesnės ir tai atsispindi šiuose skaičiuose“, - kalbėjo SEB banko analitikas.

REKLAMA

„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė BNS teigia, kad vertinant namų ūkių išlaidas gruodžio mėnesį, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad gruodis yra pasiruošimo šventėms mėnuo, tad dažnai namų ūkių išlaidos šį mėnesį padidėja.


Rašyti komentarą...
a
2017-01-19 09:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kyla algos vidurkis? Keliems? Kainos auga dėl didėjančio apsipirkimo? O kaip su pensininkais? Su tais,kurie gauna minimumą? Keliolika procentų su geromis algomis prieš 80% ,,biednesnių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų