Pasiskiepijote nuo Covid-19? Atsipalaiduoti dar anksti

Reaguodama į vis dažnėjančius atvejus, kuomet pasiskiepiję pirmąją vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos doze asmenys jaučiasi saugūs ir apsaugoti nuo galimo užsikrėtimo, bei pamiršta visas reikiamas atsargumo priemones.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, jog specifinis imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik pasiskiepijus pagal visą skiepijimo schemą dviem dozėmis ir praėjus ne trumpiau kaip savaitei po paskiepijimo antrąja vakcinos doze. 

SAM primena, jog remiantis vakcinos klinikinių tyrimų rezultatais bei bendraisiais imunologijos principais, specifinis imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik po pilnos skiepijimo schemos atlikimo ir praėjus ne mažiau kaip savaitei po antros vakcinos dozės. Po pirmos dozės specifinis imunitetas tik pradeda formuotis, todėl asmenims, kurie jau buvo paskiepyti pirmąja vakcinos doze, išlieka rizika susirgti patiems ir užkrėsti kitus COVID-19 liga. 

SAM ragina visus asmenis, kurie buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 ligos doze ir dar neturi pilnaverčio susiformavusio imuniteto, laikytis visų reikalavimų ir atsargumo priemonių – dėvėti veido apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo, rankų higienos ir pan. Sveikatos priežiūros įstaigose privaloma laikyti visų infekcijos kontrolės reikalavimų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-13 13:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzia pasakys data kada antikuniu skaicius bus reikalingas
Partija zino geriau
Atsakyti
-2

A
2021-01-13 14:37:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip gi kitaip, juk seimo NEpolitikai viską žino geriau. Į rūrą be muilo...
Atsakyti
0

ŠAMANĖ
2021-01-14 01:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prokuratūros prašymas pasidomėti skelbėjų įplaukomis,iš tam tikrų šalių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų