REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Žmogaus teisių komiteto nariai (ŽTK), antradienį išklausę apžvalgininko Kęstučio Girniaus, sutarė, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) turėtų jo atsiprašyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), kartą jau svarsčiusiam šį klausimą, siūloma įvertinti VSD veiksmus.

REKLAMA

„Gaila, kad NSGK tik išklausė ir aptarė klausimą, tačiau nebuvo priimta jokio sprendimo, manau, komitetas turėtų įvertinti VSD veiksmus“, - posėdyje sakė ŽTK narė liberalė Dalia Kuodytė.

ŽTK posėdyje Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, apžvalgininkas K.Girnius pakartojo savo pasakojimą apie jį nustebinusį VSD pareigūno vizitą, kuomet buvo įspėtas, esą juo domisi Rusijos spectarnybos, po to pokalbis su VSD vadovu Povilu Malakausku pasisuko link kritinių straipsnių apie Prezidentūrą ir Konstitucinį Teismą.

REKLAMA
REKLAMA

K.Girnius sako iki šiol nesuvokęs, ko siekė VSD pareigūnai savo vizitu ir kaip toks įmanomas demokratinėje valstybėje, juolab, kad tokių VSD atstovų susitikimų su civiliais nereglamentuoja teisės aktai.

„Keista jų kalba, kad turėjo mane įspėti, kad tai yra prevencinė veikla. Man neaišku, kokia čia prevencinė veikla, jei aš nieko blogo nepadariau“, - sakė K.Girnius.

Komitete nuskambėjo siūlymas VSD K.Girniaus atsiprašyti, tačiau nebuvo kam - nors ir kviestas, VSD vadovas Povilas Malakauskas į komitetą neatvyko, atsiuntęs atstovą, VSD Teisės skyriaus vadovo pavaduotoją Artūrą Ponomariovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man gaila, kad VSD komiteto posėdyje apie žmogaus teises, tokį subtilų aspektą, nepakankamai atstovaujama. Manęs netenkina VSD atstovavimas“, - sakė D.Kuodytė.

VSD atstovas, komitete tvirtinęs, jog VSD su K.Girniumi susisiekė, nes esą norėjo įspėti dėl užsienio spectarnybų susidomėjo, pripažino, jog tokie pareigūnų susitikimai nėra reglamentuoti teisės aktais.

„Tuomet tai improvizacija“, - replikavo D.Kuodytė, pridūrusi, jog „VSD peržengia demokratinėse valstybėse įprastas ribas“.

Posėdyje dalyvavusi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė Liudvika Meškauskaitė priminė, jog viešojoje teisėje vadovaujamasi principu - kas nėra leidžiama, draudžiama, tačiau VSD atstovas į tai atsakė, jog „visų veiksmų aptarti teisės aktuose neįmanoma“.

REKLAMA

Buvęs Laisvosios Europos radijo Lietuvos tarnybos vadovas K.Girnius internete paskelbė komentarą, kuriame teigia sulaukęs VSD pareigūnu prisistačiusiojo asmens skambučio ir vizito į namus. Iš pastarojo susitikimo bei vėliau susitikimų su VSD vadovu Povilu Malakausku apžvalgininkas teigia turįs įtarimų, kad užkliuvo ne dėl užsienio tarnybų susidomėjimo, o dėl kritinių straipsnių.

Su VSD vadovu P.Malakausku K.Girnius sakė susitikęs jau savo iniciatyva, nusprendęs išsiaiškinti, kodėl sulaukė saugumo dėmesio. Tų pokalbių metu, pasak K.Girniaus, sulaukė nusistebėjimų, kodėl taip dažnai kritikuojamas prezidentas, Konstitucinis Teismas, o, sakykime, švietimo ar kultūros reikalų ministrai kritikuojami kur kas mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų