Antradienį už tai numatančias Šeimos stiprinimo įstatymo pataisas, kurias pateikė Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė, po pateikimo balsavo 40 Seimo narių, 13 buvo prieš, 43 parlamentarai susilaikė. Tačiau iniciatyva dar „nepalaidota“, nes projektas nebuvo atmestas, o grąžintas iniciatoriams tobulinti.
A. Norkienė tikisi, kad šeimai palankios aplinkos indekso atsiradimas leistų pagerinti šeimos politikos formavimą.
„Tai būtų ekspertinė nuomonė, formuojant šeimos politiką“, – pateikdama projektą antradienį sakė A. Norkienė.
Ji siūlė įstatyme numatyti, kad Nacionalinė šeimos taryba vertintų šio indekso duomenis ir juos pristatytų Seimui savo metiniame pranešime.
Beje, Nacionalinė šeimos taryba dar 2022 m. siūlė Lietuvoje sukurti indeksą, kuris padėtų įvertinti valdžios veiklą, siekiant užtikrinti šeimai palankią aplinką. A. Norkienė apgailestavo, kad dėl įvairių aplinkybių Lietuvoje toks indeksas vis dar nėra parengtas ir stebėsena jo pagrindu nėra vykdoma.
Kaip pastebi parlamentarė, SADM šiuo metu yra patvirtinusi Socialinės paramos veiksmingumo stebėsenos savivaldybėse metodiką.
„Atsižvelgiant į gerąją Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos praktiką, kuriant ir stebint socialinės paramos veiksmingumą, manytina, kad Šeimai palankios aplinkos indekso stebėsenos vykdymą taip pat dera deleguoti šiai ministerijai“, – sako A. Norkienė.
Atsakydama į Seimo narių klausimus, ji nesiėmė atsakyti, kiek lėšų galėtų pareikalauti šeimai palankios aplinkos indekso kūrimas.
A. Norkienės teigimu, galutinė indekso kaina priklausytų ir nuo jo parametrų, kuriuos tvirtintų Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!