Pareigūnai pasipiktinę dėl skiepijimo eilės: Vyriausybė spjauna į mus

Pareigūnai įsiutę dėl skiepijimo prioritetų eilės – pagal dabartinę tvarką jie iš prioritetinių grupių vakciną gaus vieni iš paskutiniųjų, o aukščiau už juos ir nuotoliniu būdu paskaitas vis dar vedantys dėstytojai. Pareigūnų profsąjungos stebisi, kad dėmesio nekreipiama ne tik į jų prašymus, tačiau ir į vidaus reikalų ministrės reikalavimus. Sveikatos apsaugos ministras žada, kad esant vakcinų likučiui, pareigūnai vakcinos gali tikėtis netrukus, o Vilniaus meras ketina ministro leidimo net nelaukti.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą tvarką, policijos pareigūnai vakcinacijos prioritetų eilėje yra aštuoniolikti kartu su vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojais, kariais. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, šią grupę planuojama skiepyti gegužės mėnesį. Žemiau policijos pareigūnų prioritetų eilėje – tik likę šalies gyventojai.

Vyriausybė spjauna ir į pareigūnus, ir į Bilotaitę?

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel naujienų portalui tv3.lt teigė, kad iki šiol viskas buvo daroma taip, kad pareigūnai ne tik, kad nepakliūtų tarp prioritetinių grupių, bet būtų ir paskutinėje vietoje.

„Kada politikams nuo praeito pavasario, kai reikėjo suvaldyti pirmą pandemiją, o toliau ir antrą, tai jie žino pareigūnų adresą. Bet kai reikia pasirūpinti elementariais ir, sakyčiau, privalomais dalykais <...>, jie tiesiog spjauna į pareigūnus. Pareigūnai tai mato ir atitinkamai vertina“, – griežtai kalbėjo V. Banel.

Jo nuomone, jeigu tokia yra Vyriausybės darbo pradžia, pareigūnai gali nesitikėti pagalbos ir kitais jiems rūpimais klausimais, pavyzdžiui, dėl teisėsaugos socialinių garantijų.

„Dabar jau mes matome, koks yra požiūris ir nusiteikimas, kas liečia teisėsaugą“, – įsitikinęs pašnekovas.

Pasak NPPSS pirmininko, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė turėtų susirūpinti ir kalbėtis tiek su partijos kolegomis, tiek su premjere Ingrida Šimonyte.

„Nes pareigūnų bendruomenė yra vienas dalykas, tačiau kitas dalykas – Vyriausybė in corpore nusispjovė, švelniai tariant, ir į vidaus reikalų ministrę. Nes jos visi raginimai, prašymai iki šiol atsimušė į sieną. Čia ir jai yra labai aiški žinia, ką ji daro.

REKLAMA

Jeigu neįmanoma išspręsti pandemijos metu higieninių, o ne kažkokių ypatingos svarbos klausimų, kitas klausimas, ką tu darai ir kokia prasmė iš tavo tolimesnio buvimo. Jeigu tu negali padaryti netgi tiek. Ir pozicijoje esi, ir esi didžiausios partijos narys“, – kalbėjo V. Banel.

Planuoja ankstinti skiepijimo eilę

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį prasitarė, kad matant vakcinų likučius, planuojama tokias grupes kaip pareigūnus skiepyti anksčiau.

„Toliau ir yra ta didžioji grupė įvairių pareigūnų, tarnybų, kurių funkcijos yra kontaktinės ir kurios jau yra susijusios ne su mirtingumu, bet su pačia viruso sklaida. <...> Matant vakcinų likučius, būtent ir eisime į šitas grupes su organizuotų kolektyvų skiepijimu“, – kalbėjo A. Dulkys.

Ministro tvirtinimu, sprendimai dėl šių grupių skiepijimo bus priimti dar šią savaitę.

„Nuo šiandien prasideda šito dalyko organizavimas“, – sakė ministras.

Nors dauguma dėstytojų šiemet jau nebegrįš į universitetų auditorijas, jie skiepą gauna anksčiau nei kontaktinį darbą kasdien dirbantys pareigūnai. Pasak A. Dulkio, buvo priimtas politinis sprendimas skiepyti visus švietimo sistemos darbuotojus.

„Su tikslu, kad visa švietimo ir ugdymo sistema galėtų kuo greičiau sugrįžti. Gaila, bet vėliau tendencijos sergamumo ir galimybės tą daryti pristabdo šitą grįžimą.

Taip, mes manėme, kad švietimas yra Lietuvos prioritetas. Tai manėme, taip padarėme, pradėjome vakcinuoti. Aš asmeniškai taip toliau manau, švietimas liečia mūsų vaikus, mūsų ateitį.

O mes visi, tarnautojai, pareigūnai ir taip toliau, neužmirškime, kad mes būdami tose prioritetinėse grupėse, kai už mūsų yra keli milijonai žmonių, kurie laukia vakcinos“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kol vieni sėdi namuose, virusas plinta policijoje

Nors šventinį savaitgalį daugelis turėjo likti namuose ir taip sustabdyti viruso plitimą, policininkai buvo išimtis. Gausios pareigūnų pajėgos dirbo kontrolės postuose prie savivaldybių ribų, o gyvos vairuotojų patikros leidžia virusui plisti policijos pareigūnų gretose.

REKLAMA

„Praėjusį ilgąjį savaitgalį, kuomet beveik 3 tūkst. pareigūnų dirbo postuose, patikrinta keli šimtai tūkstančių transporto priemonių. Tai reiškia, kad pareigūnas nuolat turi kontaktą su begale žmonių.

Po tokių akcijų mes netgi pastebime, kad praėjus tam tikram laikui sergamumas padidėja policijoje. Tai reiškia, kad dalis pareigūnų užsikrečia vykdydami savo pareigą“, – antradienį LRT radijui sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

Šimašius: policijos pareigūnai Vilniuje bus pradėti skiepyti šią savaitę

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad policijos pareigūnai ir kiti šiai prioriteto grupei priklausantys gyventojai Vilniuje bus pradėti skiepyti šią savaitę.

Jis sako, kad net sveikatos apsaugos ministrui neliberalizavus prioritetų laikymosi tvarkos, vėliausiai policijos pareigūnai, kasininkai ir kiti bus pradėti skiepyti šios savaitės pabaigoje, baigus skiepyti ankstesnę prioriteto grupę.

„Tikrai labai kreipiuosi į vidaus reikalų ministrę, kad atstovautų savo pareigūnams, ir į sveikatos ministrą, kad tie sprendimai būtų priimti dabar, kiek įmanoma greičiau. Aišku, tas laikas jau savaime ateina, ketvirtadienį ar taip, ar taip galėtumėme tuos sąrašus suformuoti ir penktadienį skiepyti. Bet labai džiugu būtų, jei ne ketvirtadienį tą galėtumėme pradėti daryti, o rytoj“, – spaudos konferencijoje kalbėjo meras.

Anot jo, leidus registruotis vakcinacijai patiems gyventojams, per tris dienas Vilniuje paskiepyta apie 9,7 tūkst. žmonių, kiek per 3 proc. užsiregistravusiųjų skiepams neatvyko. Šis neatvykusiųjų skaičius, anot mero, yra „dešimtimis kartų mažesnis“, nei kviečiant gyventojus tik skambinant ir siunčiant SMS žinutes. 

Anksčiau už policininkus – Eurovizijos dalyviai

„Noriu pasidalyti vidiniu bendruomenės skausmu, nesupratimu dėl tos pačios mūsų vakcinacijos, kodėl Lietuvos policija, kaip ir kitos teisėsaugos įstaigos, yra nustumtos į paraštes“, – nusivylimą vakcinacijos prioritetų eile prieš keletą savaičių išsakė generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

„Aš tikrai esu 100 procentų už tai, kad policijos pareigūnai būtų paskiepyti, kaip galime greičiau. Argumentai, kurie išsakomi sveikatos apsaugos ministro, tokie, kad apie 40 procentų senolių dar nėra paskiepyta, ką tai reiškia, kai mes žiūrime į reanimacijoje gulinčius žmones ir mirtingumą. Man argumentas yra dedamas ant stalo toks, kad pažiūrėkite, šitie žmonės, jeigu suserga, turi didžiausią riziką numirti“, – kiek anksčiau sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Aukščiau už policininkus, ugniagesius ir pasieniečius prioritetų eilėje ne viena grupė – mokytojai, sporto treneriai, abiturientai. Anksčiau už daugelį pareigūnų ir Lietuvos atstovai Eurovizijos dainų konkurse grupė „The Roop“, Venecijos architektūros bienalės dalyviai.

Statys blokpostus prie Vyriausybės

Policininkai šią savaitę planuoja protesto akciją – prie Vyriausybės planuoja įrengti stilizuotus blokpostus. Pareigūnai save ir savo automobilius ketina pažymėti įspėjimais „Atsargiai, aš nevakcinuotas“.

Policijos departamento duomenimis, iš viso paskiepyti Lietuvoje reikia apie 15 tūkst. pareigūnų, iš jų ketvirtadalis darbo metu tiesiogiai kontaktuoja su gyventojais.

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 686 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė šeši žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Rašyti komentarą...
Šviesa
2021-04-06 19:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jie ir toliau vykdys tokius debiliškumą valdžios nurodymus, jei dar kuris jais tikėjo ir tas nusisuks. Visada yra išeitis, vienytis su liaudimi. O ne nusisukti ir bausti, už ką? Ogi ne už nieką. Atlaisvins parduotuvės ir ten jūsų bus pilna, ir vėl baudos. Tikrai dar nebuvo tokios nučiuožusios valdžios.
Atsakyti
0

X
XXL,
2021-04-06 18:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jum novicioko reik suleist, busit ramesni. Kad nevakcinuoja jusu cia jum atpildas uz uolu darba atpildas.
Atsakyti
0

P
PP
2021-04-06 19:06:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Policijos profsąjungos pirmininkas teisus -policninkas niekur nemėgstamas . Žmonės nemėgsta jų už kvailų biurokratų išgalvotų taisyklių vykdymą, o valdininkai nesiskato su jų užgaidų privalomais vykdytojais. Policija tai kaip žaibolaidis tarp valdžios ir piliečių yr valdžios jėgos struktūra. Dabar dar plikledis ,slidu ,o pagal biurokrato raidę reikia keisti automobilio žiemines į vasarines padangas...Betvarkė niekam nerūpi Lietuvoj?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų