Pareigūnai keičia taktiką pajūryje: stiprina kontrolę ir svarsto apie griežtesnius ribojimus net vietiniams

Karantino metu savaitgaliais pajūryje užfiksuotos minios žmonių pareigūnams kelia nerimą. Artėjančiam savaitgaliui jau planuojama sustiprinta judėjimo kontrolė ir patikra pajūrio zonose. Jeigu situacija ir toliau nesikeis, pareigūnai įspėja ir apie galimas dar griežtesnes priemones – stovėjimo aikštelių vietų mažinimą arba net ir vietinių gyventojų judėjimo kai kuriose viešosiose vietose ribojimą. 

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika tv3.lt sako, jog gerėjančios oro sąlygos lemia ir išaugusį automobilių srautą, judantį pajūrio link. Tokios tendencijos esą jau reikalauja sustiprintos kontrolės.

„Visuose didesniuose miestuose yra didieji rizikos šaltiniai. Pirmausia turbūt – prekybos centrai, o toliau žiūrima į kitas erdves. Mes Klaipėdoje turime pajūrio zoną, kur daugiau būriuojasi žmonės.

Apsilanko įvairiose pajūrio zonose, stovėjimo aikštelėse nemažas skaičius automobilių. Svarbiausia, kad nebūtų pažeidinėjamos karantino sąlygos. Visa kita yra legalu, tvarkoje. Sakykime, gyventojas važiuoja savo savivaldybės ribose, jis gali atvažiuoti į tuos paplūdimius laikantis karantino sąlygų ir pilnai ten judėti“, – sako M. Džermeika.

Pareigūno teigimu, Klaipėdos apskrityje stipresnė gyventojų judėjimo kontrolė bus vykdoma jau šį savaitgalį. Siekiant įsitikinti, jog visi viešose pajūrio zonose besibūriuojantys asmenys yra Klaipėdos miesto gyventojai, specialia mobilia programėle bus skanuojami automobilių valstybiniai numeriai. Išsiaiškinus, jog žmogus atvyko iš kitos savivaldybės – pažeidėjo lauks bauda.

„Kitas dalykas – jeigu aikštelėse būriuojasi žmonės, pastebėsime, kad keli šeimos ūkiai būriuojasi – tai be abejo, kad bus tie žmonės perspėjami, traukiami atsakomybėn“, – pasakoja Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos tarnybos viršininkas.

REKLAMA

Svarstomi ir dar griežtesni ribojimai

Pasak M. Džermeikos, svarstomos ir dar griežtesnės kontrolės priemones. Šios esą būtų taikomos tik kraštutiniu atveju, jeigu žmonės imtų masiškai būriuotis, nesilaikytų karantino reikalavimų, o policijai niekaip nepavyktų srautų suvaldyti.

„Tuomet reikėtų kreiptis į savivaldybę. Aiškintis, kaip apriboti srautus tam tikromis priemonėmis.

Jeigu kalbame apie Vėtros gatvėje esantį patekimą į molo stovėjimo aikštelę, toje vietoje reikėtų riboti vietų skaičių, kaip prekybos centrai kažkada ribojo, kad į kas antrą vietą automobilį būtų galima statyti. Alternatyvų yra.

O blogiausiu atveju, kalbėtume apie laikinuosius kelio ženklus, kuriais ribotume patekimą“, – dėsto pareigūnas.

Visgi M. Džermeika sako besitikintis, jog tokių priemonių imtis nereikės:

„Kaip suprantate, drausti pačiam miesto gyventojui, kuris nepalieka savivaldybės teritorijos ribų, atvykti į viešąsias erdves – to nelabai norėtųsi daryti. Bet jeigu situacija tikrai būtų nebevaldoma ir vairuotojų, atvykusiųjų masinis judėjimas didelis, pagal surašytų protokolų skaičių tikriausiai bus galima įvertinti situaciją, kad žmonės nesivadovauja karantino sąlygomis“.

Itin didelis judėjimas pajūryje šiuo metu vyksta prie Klaipėdos molo, srautai ne ką mažesni ir prie Olando Kepurės skardžio Karklėje. 

„Jeigu savaitgalį imame – lankomiausia pajūrio zona. Patekimas vienintelis, tad visi ir atvyksta ir išvyksta per Lideikio gatvę. Faktas, kad susidaro transporto antplūdžiai. Tai yra savaitgalinis faktorius“, – sako Kelių policijos tarnybos Klaipėdoje viršininkas M. Džermeika.

Pareigūnai paplūdimyje sukelia šypseną

Palangos Policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas juokauja, kad kartais paplūdimyje pasirodę patruliai žmonėms net sukelia šypseną, juk kas nenorėtų darbo metu pasivaikščioti prie jūros.

REKLAMA

„Buvo atvejis, kai pareigūnai mūsų tiesiog pasirinko privažiavimo vietas ir išlipę iš mašinų paėjo į vieną ir į kitą pusę, įvertino ar yra būtinybė toliau stebėti, bet reikalo nebuvo. Tiesiog žmonės su šypsena stebėjo, kaip pareigūnai lankosi vienose ar kitose vietose ir, jei būtų buvę pažeidimų, juos tikrai būtų užfiksavę“, – pasakoja A. Budginas ir prideda, kad paplūdimius pamėgę gyventojai visų karantino ribojimų laikosi, o kadangi prie jūros vietos daug ir atstumo laikytis nesunku.

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Andromeda Grauslienė tikina, kad per praėjusį savaitgalį nei Palangos nei Klaipėdos paplūdimiuose karantino pažeidimų nebuvo užfiksuota, tačiau net 38 automobiliai buvo neįleisti į kurortą.

„Palangoje pareigūnai intensyviai vykdo įvažiuojančiųjų kontrolę mobiliuose patikros postuose. Per šį savaitgalį – vasario 19-21 d. patikrinti 5894 automobiliai, į kurortą neįleisti ir protokolai dėl judėjimo tarp savivaldybių pažeidimo surašyti 38 ekipažams. Palangos paplūdimiuose karantino reikalavimų pažeidimų per savaitgalį užfiksuota nebuvo.

Klaipėdos miesto paplūdimiuose karantino reikalavimų pažeidimų taip pat nebuvo užfiksuota. Surašyti 4 protokolai dėl KET pažeidimų“, – komentuoja atstovė spaudai.


Rašyti komentarą...
j
jo
2021-02-24 14:51:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia vadinasi Liberalai atejo i valdzia, tik pavadinimo nepakeite. Dabar kankins zmones.
Atsakyti
-1

g
geda
2021-02-24 14:28:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
už baudžiavos valstybe, kurios vienas tikslas tik nubausti
Atsakyti
-2

o
oooo
2021-02-24 14:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia vel Liberalu Grubliausko darbas. Kiek dar klaipedieciai ji kentes?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų