REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl apmaudžios gydytojos klaidos viso nėštumo metu sveikas buvęs kūdikis gimė neįgalus. Vaikui jau pusantrų metukų, tačiau jis nevaikšto, nekalba ir nemato. Atvejį tyrusi komisija dar praėjusią savaitę pripažino: dėl kūdikio negalios yra kalta Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Dėl apmaudžios gydytojos klaidos viso nėštumo metu sveikas buvęs kūdikis gimė neįgalus. Vaikui jau pusantrų metukų, tačiau jis nevaikšto, nekalba ir nemato. Atvejį tyrusi komisija dar praėjusią savaitę pripažino: dėl kūdikio negalios yra kalta Respublikinė Panevėžio ligoninė.

REKLAMA

Portalas tv3.lt dar praėjusiais metais rašė apie Egidijaus ir Živilės (pavardės redakcijai žinomos – aut. past.) sūnaus Marko Jono istoriją. Prieš pusantrų metų gimęs berniukas nevaikšto, nekalba ir nemato.

Gydytoja per vėlai ėmėsi veiksmų

Kaip portalui anksčiau pasakojo tėvai, viso nėštumo metu kūdikis buvo sveikas. Puikiai jautėsi ir mama.

Gimdyti pora nuvyko į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Gimęs kūdikis neverkė ir nors tėvai buvo patikinti, kad vaikelis gimė sveikas, naujagimis netrukus buvo išvežtas į Santaros klinikas Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Ten tėvams buvo praneštos visai kitokios naujienos.

„Baik tu, sako. Gero iš viso nieko nebus. Neaišku, išgyvens, ar ne, priklauso nuo vaiko. Atrodo, ką tik viena gydytoja sakė vienaip, o čia jau kitaip“, – anksčiau tv3.lt pasakojo Marko Jono tėtis Egidijus.

REKLAMA

Kūdikiui buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, mikrocefalija, hidrocefalija, smegenų atrofija. Be to, kūdikis dar yra aklas, kenčia dėl nuolatinių epilepsijos priepuolių ir kitų sveikatos sutrikimų.

Tėvai dėl to kreipėsi į Respublikinę Panevėžio ligoninę ir Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (VASPVT). Pastaroji dar pernai konstatavo, kad gimdymą stebėjusi gydytoja akušerė klaidingai įvertino 23:30 fiksuotą patologinę kardiotogramą ir pavėluotai pakeitė gimdymo priežiūros taktiką.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žurnalistams pasakojo tėvai, tuo metu jau buvo aišku, kad kūdikiui kažkas negerai. Tačiau vaikelis įsčiose išbuvo dar dvi valandas ir penkias minutes, o gimęs kūdikis, kaip prisimena tėvai, net neverkė.

Priteista suma per maža

Marko Jono tėvai dar pernai kreipėsi į Paciento sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (PSPŽNK). Pernai gruodžio 10-ąją vyko pirmasis šios komisijos posėdis.

Vasario 11-ąją komisija priėmė sprendimą. Kaip tv3.lt pasakoja šeimos advokatas Modestas Sriubas, komisijos sprendimas buvo palankus šeimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Komisija pripažino, kad ligoninė kalta dėl vaikui sukeltų pasekmių, sveikatos sutrikdymo, kad šeima nukentėjo ir vaikui priteisė 100 tūkst. neturtinės žalos atlyginimo, tėvams po 40 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo“, – sako M. Sriubas.

Advokato teigimu, šeima sprendimą vertina palankiai, tačiau žalos dydį laiko svarstytinu. Šeima kelia klausimą, ar priskirta 180 tūkst. eurų suma yra pakankama kompensuoti vaiko sveikatos sutrikdymus.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad anskčiau šeima žurnalistams sakė sieksiantys prisiteisti beveik penkis kartus didesnę sumą – milijoną eurų.

„Žiūrint, kokios pasekmės yra sukeltos mažamečiui vaikui – ypač skaudžios. Vaikas iš tikrųjų turi sunkų neįgalumo lygį, prognozė pasveikimo yra nepalanki, nes jam aiškiai yra nustatyta, kad po gimdymo iš karto buvo sunki intranatalinė asfikcija, yra smegenų pažeidimas, cerebrinis paralyžius, yra epilepsija. Tikrai jau nuo pačių pirmų gyvenimo dienų jam yra sunkios sveikatai pasekmės.

REKLAMA

Prognozė yra labai nepalanki, tikrai nepagerės. Mes kalbame apie tai, kad ši neturtinė žala turėtų kompensuoti visus tuos netekimus, moralinius, fizinius ir taip toliau. Tai yra visam gyvenimui, tai ar tikrai yra pakankama ta 100 tūkst. žala?“ – klausia M. Sriubas.

Tiek šeima, tiek ligoninė turi 30 dienų, per kurias gali krieptis į teismą. Šiuo metu šeima galvoja, ką reikėtų daryti. Kaip sako advokatas, Respublikinei Panevėžio ligoninei buvo pateiktas tam tikras pasiūlymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marko Jono tėtis Egidijus tv3.lt sako manantis, kad PSPŽNK priteista suma yra per maža.

„Manau, kad vaikui 100 tūkst. tikrai mažai. Galvojant apie ilgalaikę perspektyvą, suprantate, gyvenimas ilgas, reikia galvoti, kas bus už penkių metų, už dešimt. Kažkokios pagalbos, slaugės, reabilitacijos į užsienį, tas, tas, žinote. Apie ilgesnį laiko tarpą galvojame“, – dalijasi Egidijus.

Šeima sako, kad dėl tolimesnių veiksmų dar tarsis su savo advokatu, bet kol kas neatmeta ir minties, jog PSPŽNK sprendimą skųs.

REKLAMA

Ligoninė apgailestauja

Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos specialistas Vytautas Riaubiškis tv3.lt rašo, kad ligoninė dar negavo PSPŽNK nustatymo komisijos sprendimo.

„Respublikinė Panevėžio ligoninė nuolat bendradarbiauja su kompetetingomis institucijomis, tačiau kol kas nėra gavusi oficialaus Žalų nustatymo komisijos posėdžio dokumento, kuriuo mūsų gydymo įstaiga būtų oficialiai informuojama apie komisijos priimtą sprendimą šiuo klausimu. Gavę Žalų nustatymo komisijos sprendimą, atidžiai jį išnagrinėsime ir tuomet spręsime dėl tolimesnių ligoninės veiksmų.

REKLAMA

Mūsų gydymo įstaiga, nenorėdama dar labiau skaudinti tėvų, kuriems šiuo metu ir taip yra labai sunku, šiuo metu susilaikys nuo priešlaikinių komentarų.

Suprantame tėvų nuoskaudą dėl šio nemalonaus incidento ir ligoninės bendruomenės vardu nuoširdžiai užjaučiame Juos. Ligoninės kolektyvas deda ir ateityje dės visas pastangas, kad tokie ir panašūs nemalonūs atvejai nepasikartotų“, – tv3.lt rašo V. Riaubiškis.

PSPŽNK sekretorius Aurimas Morkūnas tv3.lt nurodo, kad komisijos sprendimas tiek ligoninę, tiek šeimos advokatą turėtų būti pasiekti per 7 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo (vasario 11-osios).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų