REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ligoninių ir poliklinikų pacientų nuo spalio pirmosios laukia iš pirmo žvilgsnio maloni staigmena. Daugelio specialybių gydytojai vietoj ligoniams dabar skiriamų kelių minučių turės galimybę ilgiau juos apžiūrėti ir suteikti kokybiškesnę konsultaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės sprendimu, nuo spalio visų gydytojų darbo laikas suvienodintas. Nepriklausomai nuo specialybės, darbo krūvio, jie visi per savaitę turės dirbti 38 valandas.

REKLAMA

Daugelio specialybių gydytojų – įvairių sričių konsultantų, odontologų, radiologų, ginekologų, reanimatologų ir kitų – darbo savaitė pailgės nuo dviejų iki penkių valandų. Iki šiol jie dirbo po 33–36 valandas per savaitę. Panevėžio konsultacijų poliklinika ir Panevėžio miesto poliklinikos odontologai, ginekologai, chirurgai darbą pradės pusvalandžiu anksčiau nei įprastai – nuo 7.30 val. ir per dieną dirbs maždaug po vieną valandą ilgiau.Teoriškai tai pacientams lyg ir į naudą – jie greičiau pateks pas gydytoją, šis turės daugiau laiko pakelti akis nuo popierių.

REKLAMA
REKLAMA

 Tačiau ligoniams anksti džiūgauti. Mat gydytojai pikti, kad dirbs ilgiau, o gaus tiek pat. Be to, jie baiminasi, kad gydymo įstaigos, taupydamos pinigus, pradės atleidinėti iš darbo arba vers imti ne visą etatą. Tad atlyginimai dar sumažės.

Lietuvos gydytojų sąjunga rengiasi kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Darbo kodekso reikalavimų galimų pažeidimų.

Medikai tikina, kad dabar bus blogiau ne tik jiems, bet ir pacientams, nes, pavyzdžiui, gydytojai konsultantai nebeturės galimybių važiuoti konsultuoti į rajoną, poliklinikose pritrūks kabinetų, specialistai priiminės pacientus pervargę.

Tiesa, Panevėžio gydymo įstaigų vadovai ramina, kad jau pasirengė naujovei, darbą organizuos taip, kad ligoniai nenukentėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lankys nebūtinai savas gydytojas


Darbo laiko suvienodinimas ypač aktualus ambulatorinėje grandyje dirbantiems gydytojams. Panevėžio miesto poliklinikos vyriausioji gydytoja Irena Čeilitkienė sakė, kad šeimos gydytojų ir pediatrų darbo savaitė sutrumpėja viena valanda – nuo 39 iki 38 valandų, o poliklinikoje dirbančių odontologų, ginekologų, chirurgų pailgėja penkiomis valandomis – nuo 33 iki 38 valandų per savaitę. Taigi įstaigos vadovei teko sukti galvą, kaip organizuoti ilgiau turėsiančių dirbti specialistų darbą, kaip užtikrinti, kad nenukentėtų trumpiau dirbsiančių šeimos gydytojų ir pediatrų pacientai. Nuspręsta šiek tiek keisti pastarųjų gydytojų vizitų į namus tvarką. Nuo spalio pas pacientus vyks nebūtinai jų šeimos gydytojas.

REKLAMA

Odontologai, ginekologai, chirurgai darbą pradės ne nuo 8 valandos, kaip dabar, o nuo 7.30 val. Keičiantis pamainoms gydytojams teks pereiti į kitus kabinetus. I.Čeilitkienė sakė, kad pasirūpins papildoma kabinetų įranga. Poliklinikos vadovė neslėpė: gydytojai piktinasi, kad darbo krūvis išaugs, o pinigų jie gaus tiek pat. „Kuris bus patenkintas, kad per mėnesį net 20 valandų dirbs už ačiū“, – sakė ji.

Negalės konsultuoti daugiau


Panevėžio konsultacijų poliklinikos vadovė Ramunė Paliokaitė teigė, kad Vyriausybės sprendimas sutrikdė įprastą įstaigos darbą. Konsultantų darbo savaitė ilgėja penkiomis valandomis. Įstaigai trūksta kabinetų, kad gydytojai galėtų dirbti ilgiau. Be to, kai kurie specialistai dirba ir kitose įstaigose, teko iš naujo derinti jų darbo laiką. „Man smarkiai skaudėjo galvą, kol sprendėm tas problemas. Poliklinika pradės darbą pusvalandžiu anksčiau, gydytojai dalinsis kabinetais. Pažiūrėsim, kaip seksis“, – atsargiai kalbėjo R.Paliokaitė.

Poliklinikos vadovė, paklausta, kokia gydytojų nuotaika, pasiteiravo: „O jūsų kokia būtų, jeigu verstų daugiau dirbti, bet daugiau nemokėtų?“ R.Paliokaitė abejoja, ar pacientams bus geriau dėl to, kad gydytojai dirbs ilgiau. Galimybė priimti daugiau pacientų tik teorinė. Ne paslaptis, kad egzistuoja tam tikros paslaugų kvotos ir ligonių kasos jų daugiau nepirks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų