Išvykstantieji atostogauti ir negalintieji kartu pasiimti augintinių turi rasti žmogų, kuris jais laikinai pasirūpintų. Panevėžyje, skirtingai nei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, nėra šunų viešbučio.
Reikalingos dienos paslaugos
Jorkšyro terjerą auginančios panevėžietės Linos problemos tokia įstaiga neišspręstų. Moteris savo šuneliui ieško žmogaus, kuris galėtų jį prižiūrėti savo namuose darbo dienomis nuo 8 iki 18 valandos, kol jos nebūna namie.
Ponia Lina įsitikinusi, kad privalo visapusiškai pasirūpinti augintiniu. Pasak jos, šios veislės šuneliai palikti vieni labai liūdi ir gali susirgti depresija.
Išsilavinusi, užimta moteris neturi galimybės dieną grįžti namo ir išvesti augintinio į lauką, su juo pažaisti.
Šuniukas iki šiol turėjo prižiūrėtoją, kuri juo rūpindavosi nuo ryto iki vakaro. Dėl susiklosčiusių aplinkybių prižiūrėti gyvūnėlio ji nebegali. Tad jo šeimininkė įdėjo į laikraštį skelbimą apie reikalingą paslaugą.
Moteris pasiryžusi savo augintinį pas jį prižiūrėsiantį žmogų nuvežti, o po darbo parsivežti. Šeimininkė pageidauja, kad atsilieptų nuoširdus, atsakingas, mylintis gyvūnus asmuo.
Už augintinio priežiūrą per mėnesį ji siūlo 150 litų. Pasak Linos, pinigai nedideli, bet ir darbo nedaug – šunelį tereikia išvesti į lauką, su juo pažaisti.
Moteris jau sulaukė nemažai įvairaus amžiaus žmonių, pageidaujančių prižiūrėti terjerą, skambučių. Gyvūno šeimininkė vakar dar nebuvo rankomis sukirtusi nė su vienu. Mat kai kurie pageidavo didesnio atlyginimo, kai kurių gebėjimu tinkamai pasirūpinti šuneliu sudvejojo Lina.
Moksleivių paslaugų moteris atsisakė dėl to, kad rugsėjį augintiniui vėl tektų ieškoti naujo prižiūrėtojo.
Viena panevėžietė Linai padarė labai gerą įspūdį. Jorkšyro terjero šeimininkė svarsto mmoterį samdyti, nors ji ir gyvena kitame mikrorajone.
„Galbūt kai kas iš manę šaipysis, kad ieškau šuniui auklės. Suprantu, kad pas mus tai gana neįprasta, bet nenoriu, kad mano šuniukas namuose vienas liūdėtų. Jeigu gyvenčiau ne viena ar dirbčiau trumpiau, tikrai neieškočiau jam prižiūrėtojo“, – paaiškino keturkojo šeimininkė.
Vilniuje atvyksta į namus
Sostinėje esantis šunų viešbutis, priklausantis bendrovei „Kropai“, ne tik priima keturkojus pagyventi jų šeimininkams išvykus, bet ir teikia kačių priežiūros paslaugas namuose.
Šunų priežiūros kaina už parą, kai atvykstama du kartus per dieną – ryte ir vakare, prasideda nuo 15 litų ir dar reikia kompensuoti degalų išlaidas (1 kilometrui – 50 centų). Trijų kartų šuns aplankymo kaina – nuo 22 litų.
Kačių priežiūra namuose atsieina pigiau. Jei prižiūrėtojas atvyks vieną kartą per dieną katės pašerti, pakaks 10 litų. Žinoma, šeimininkams teks padengti atvykimo išlaidas.
Bendrovės direktorius Adas Kropas sakė, kad gyvūnų priežiūros namuose paslaugų poreikis nedidelis, nes gyventojai nelinkę patikėti savo namų raktų svetimiems.
Tačiau žmonės gana aktyviai, ypač vasarą, naudojasi galimybe palikti šunį viešbutyje. Paros kaina jame priklauso nuo gyvūno svorio. Mažo šunelio viešbutyje praleista para įkainota 25 litais, vidutinio, nuo 10 iki 25 kilogramų svorio, – 30, didelio, per 20 kilogramų svorio, – 35 litais.
Už papildomą kainą viešbutis keturkojams parūpina ėdalo, tačiau dažniausiai gyventojai savo augintiniams palieka jiems įprasto ėdesio.
A. Kropas pasakojo, kad jų viešbučio paslaugomis dažniausiai naudojasi vilniečiai, kitų miestų gyventojai augintinius palieka retai, paprastai susiruošę iš Vilniaus oro uosto skristi į užsienį.
Viešbutis tokiems klientams siūlo palikti pas juos ne tik savo šunį, bet ir automobilį, juos nuvežti į oro uostą, o paskui parvežti.
A. Kropo žiniomis, Vilniuje veikia ne vienas nelegalus, nedidelis šunų viešbutis. Šunis laikinai prižiūrėti priima veislynai, iš kurių jie buvo pirkti.
Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba neturi duomenų apie mieste ar rajone registruotas įstaigas, už mokestį teikiančias gyvūnų priežiūros paslaugas.
Panevėžio rajone, Kaimiškyje, esantys gyvūnų globos namai rūpinasi žmonių atstumtais, pasiklydusiais keturkojais.
Inga SMALSKIENĖ