• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžiečiams – naujos pastatų priežiūros kainos

Panevėžio miesto savivaldybei pavaldi Panevėžio butų ūkio bendrovė daugiabutininkams ir toliau primeta savo sąlygas, trečiadienį rašo "Panevėžio balsas".

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šių metų gruodžio 1-osios ji vienašališkai nusprendė gerokai padidinti pastatų administravimo bei nuolatinės techninės priežiūros mokesčius. Paslaugų brangimas motyvuojamas atlyginimų didėjimu, energetinių resursų, medžiagų ir statybos darbų brangimu. Tačiau nutylima, kad už tuos pačius mokesčius daugiabutininkai dar išlaiko šešiolika kasininkių ir devynias bendrovės kasas, kuriose mokesčiai priimami nemokamai.

REKLAMA

Ne vienas daugiabutininkas džiaugiasi, kad bendrovės kasose už mokesčių mokėjimą nereikia papildomai mokėti, tačiau net nepamąsto, kad tai jau įkalkuliuota į patį mokesčio tarifą.

Nuo rugpjūčio pradžios panevėžiečiams gerokai pabrango šiluma ir karštas vanduo. Didesnes kainas patvirtino Valstybinė energetikos ir kainų kontrolės komisija, joms pritarė miesto Taryba. Nuo žiemos pradžios gerokai didės pastatų nuolatinės priežiūros mokesčiai, kuriuos Panevėžio butų ūkio bendrovė nustatė vienašališkai - niekas jų netvirtino. Bendrovės direktoriaus Gintaro Ruzgio teigimu, tai įmonės valdybos kompetencija, tad pakako informuoti tik stebėtojų tarybą.

Apsisprendimui - pora savaičių

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę buvo išplatintas Panevėžio butų ūkio bendrovės direktoriaus G.Ruzgio pasirašytas pranešimas su dviem naujos sutarties pavyzdžių egzemplioriais. Juose nurodoma, kad nuo gruodžio 1-osios keičiamos pastato administravimo bei nuolatinės techninės priežiūros (be šildymo ir karšto vandens sistemų ir skaičiavimo centro) paslaugų kainos, nes jos neva nekito nuo 1998 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešime užsimenama apie atlyginimų didėjimą, medžiagų, energetikos išteklių, statybos darbų brangimą. Bendrijoms pateikiamas naujos sutarties projektas ir jos raginamos per keturiolika dienų vieną parašu bei antspaudu patvirtintą egzempliorių grąžinti bendrovei. Daugiabutininkai įspėjami, kad per porą savaičių negavus patvirtintos naujos sutarties bus laikoma, jog su pakeitimais sutinkama, ir mokesčiai nuo gruodžio 1 dienos bus skaičiuojami pagal naująją tvarką. Tik pranešimo pabaigoje užsimenama: kilus neaiškumų dėl sutarties sąlygų galima kreiptis į įmonės Pastatų ūkio paslaugų skyrių.

REKLAMA

Brangsta nematomi darbai

Tokius pranešimus gavę daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai sunerimo. Anot jų, nežinoma už kokias paslaugas, neatlikus skaičiavimų ir jų net nederinus su bendrijomis, netvirtinus miesto Taryboje, ketinama primesti gerokai didesnius mokesčius. Vienos bendrijos pirmininkas „Panevėžio balsui“ aiškino, kad pagal ankstesnę tvarką už buto kvadratinį metrą buvo skaičiuojamas 23 centų mokestis, dabar jį ketinama padidinti iki 36,5 cento.

REKLAMA

Taigi už 41,47 kvadratinio metro ploto butą vietoj 9,54 lito teks mokėti 15,14 lito. Bendrijos pirmininkas teigė nesuprantantis tokio mokesčio didėjimo, nes gyventojai Panevėžio butų ūkio vykdomos nuolatinės techninės priežiūros darbų nepastebi. Žmones labiausiai stebina, kad vyksta pačių daugiabučių namų, jų šilumos punktų renovavimas, o jų priežiūros mokesčiai ne tik nemažėja, bet didėja.

Bendrijos galės derėtis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PB pasidomėjus numatomu pastatų administravimo ir nuolatinės techninės priežiūros paslaugų brangimu, Panevėžio butų ūkio vadovas G.Ruzgys bandė aiškinti, kad pagal anksčiau su bendrijomis pasirašytą sutartį teikti bendrieji pastatų administravimo ir nuolatinės techninės priežiūros tarifai ilgą laiką nekito. Taigi atsižvelgdama į didėjančius atlyginimus, infliaciją, brangstančius statybos darbus, tai, kad pradėjo trūkti statybinių profesijų specialistų, bendrovės valdyba atliko skaičiavimus ir nusprendė tarifus didinti.

REKLAMA

Direktorius aiškino, esą iki šiol galioję tarifai neatitinka namų techninės priežiūros kaštų ir priklauso nuo stogo konstrukcijų, namo dydžio, kur jis stovi, renovacijos, kitų faktorių. Anot G.Ruzgio, sutartis vienašališkai neprimetama ir bendrijos, atsižvelgdamos į numatomus darbus, gali derėtis.

Tarybos pritarimo nereikia

REKLAMA

Pasiteiravus, ar nauji numatomi mokesčiai buvo tvirtinti miesto Tarybos, G.Ruzgys užtikrino, kad pastato administravimo mokesčiai, kuriuos privalo tvirtinti Taryba ir kurie galioja visoms šias funkcijas vykdančioms įmonėms, nekinta. Anot jo, didėja tik pastatų techninės priežiūros paslaugų įkainiai, juos numato didinti ir Panevėžio būstas, o tam pakanka bendrovės valdybos sprendimo. Bendrovės vadovas aiškino, kad techninė priežiūra apima kanceliarinį ir organizacinį darbą, apžiūrų vykdymą, smulkių defektų šalinimą. Pasiteiravus, iš kokių pajamų išlaikomos bendrovės kasos ir jų darbuotojos, G.Ruzgys pabrėžė, kad tai - pastato administravimo sritis, o mokesčių apskaičiavimo centro paslaugos neva nebrangsta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarifai skirsis

G.Ruzgys tikino, kad bendrijoms sutartis neprimetama, nes jos per porą savaičių gali pateikti savo siūlymus ir derėtis dėl įkainių. Sužinoję, jog Panevėžio butų ūkis administruoja ir atlieka 554 daugiabučių namų nuolatinę techninę priežiūrą, pasiteiravome, ar per porą savaičių (o šią savaitę yra net keturios švenčių dienos) pavyks su visais susitarti.

REKLAMA

G.Ruzgiui užtikrinus, kad bendrovė išgyvena pati ir turi pakankamai specialistų numatytiems darbams atlikti, kilo abejonių, ar tų darbuotojų ne per daug, jei per keletą dienų įmanoma su daugiau kaip puse tūkstančio klientų suderinti sutarties sąlygas. Iš atsakymo galima buvo spręsti, kad kas sumanyta, ir bus padaryta: praktika rodo, jog dauguma daugiabutininkų nė nemąstydami pritaria iš viršaus numetamiems sprendimams ir tik mažoji dalis bando ieškoti teisybės.

REKLAMA

G.Ruzgys neslėpė, kad pastatų nuolatinės techninės priežiūros tarifai vidutiniškai didės apie 30 procentų. Didžiausias kainų šuolis numatomas mažų, mažiau butų turinčių, senesnės statybos, nerenovuotų, ne daugiabučių kvartaluose esančių namų gyventojams. Kitiems mokesčių didėjimas priklausys nuo bendrijų pirmininkų pozicijos ir jų gebėjimų apginti gyventojų interesus.


Gintautas Subačius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų