Paluckas: o gal mes laimėsime ir tada mums nereikės nieko

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas teigė, kad tikisi pasirodyti geriau nei 2016 m. Socialdemokratų lyderio tvirtinimu, jų prioritetas – centro-kairės koalicija, kurioje atsidurti galėtų ir valstiečiai. Visgi G. Paluckas tikisi, kad Ramūnas Karbauskis atsiprašys tūkstančių socialdemokratų.

„Tikimės geriausio. Tikimės, kad Lietuva laimės, o socialdemokratai irgi prastai nepasirodys. Bendroje sumoje tikimės geresnio rezultato nei 2016 m. Esame tai ne kartą deklaravę“ – žurnalistams sakė socialdemokratų lyderis.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LSDP rinkimų štabas

G. Palucko teigimu, LSDP norėtų gauti daugiau nei prieš ketverius metus, tuomete socialdemokratai laimėjo 17 mandatų. Kalbėdamas apie būsimąją koaliciją, G. Paluckas teigė, kad tai „nuspręs Lietuva“, ar balsų daugiau gaus centro-kairės ar centro-dešinės partijos.

„Mes esame centro-kairės partija ir mūsų prievolė yra siekti centro-kairės koalicijos. O kaip ten bus, matysime, gal neprireiks mūsų paslaugų. Konservatoriai viską laimės ir nereikės nei valstiečių, nei sodemų, nei darbiečių. O gal mes laimėsime ir tada mums nereikės nieko“, – komentavo G. Paluckas.

Socialdemokratų pirmininkas tikino, kad sėkmės tikisi visur, ir miestuose, ir regionuose.

„Jeigu nori laimėti rinkimus arba bent jau gerai juose pasirodyti, turi gauti balsų. Tikimės, kad ir miestuose šį bei tą gausime“, – kalbėjo G. Paluckas.

Jo teigimu, kol kas neįmanoma pasakyti, kiek socialdemokratų išeis į antrąjį rinkimų turą vienmandatėse apygardose.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis kiek anksčiau yra sakęs, kad atsiprašytų socialdemokratų, jei šie palaikytų valstiečius tose apygardose, kuriose jie kovos prieš konservatorius.

„Man Ramūno Karbauskio atsiprašymų tikrai nereikia. Jis turės atsiprašyti tūkstančių socialdemokratų, kuriuos kaltino nebūtais dalykais, einant į koalicijas su dešiniaisiais ar jau susitarus iš anksto. To nėra ir visi tai žino“, – teigė G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderis neatmetė koalicijos su valstiečiais. Pasak jo, jei balsų daugiau gaus centro-kairės partijos, jos ir turės formuoti koaliciją.

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose siekė 47,6 procentų

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų pirmajame ture siekė  47,6 proc. – trimis procentiniais punktais mažiau nei prieš ketverius metus, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

„Paskutiniais duomenimis, rinkimų dieną balsavo 35,42 proc. rinkėjų, užsienyje – 66,36 proc., ir bendrai su užsienio balsais tai būtų 35,96 procentų“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

Dar 11,64 proc. rinkėjų balsavo iš anksto, dėl koronaviruso pandemijos išankstinis balsavimas vietoje įprastinių dviejų buvo ištęstas iki keturių dienų.

2016 metais Seimo rinkimuose balsavo 50,64 proc. rinkėjų. Iš šio skaičiaus iš anksto savo valią buvo pareiškę 6,65 proc. rinkėjų. Galutiniuose rinkėjų sąrašuose buvo įrašyta 2 mln. 514 tūkst. 657 rinkėjai.

REKLAMA

Per 2012-ųjų Seimo rinkimus aktyvumas siekė 52,93 proc., rinkėjų sąrašuose buvo 2 mln. 588 tūkst. 418 rinkėjų. Išankstiniame balsavime tuomet savo valią pareiškė 5,51 proc. rinkėjų.

2008-ųjų rinkimuose bendras aktyvumas siekė 48,59 proc., iš šio skaičiaus išankstiniame balsavime – 3,99 proc., rinkėjų sąrašuose buvo 2 mln. 696 tūkst. 90 rinkėjų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų