Pačiame Kėdainių centre – savo pačios namuose lyg kalėjime uždaryta senolė

Vykstant pagrindinės miesto aikštės rekonstrukcijos darbams, vienišos moters namą užstatė tvoromis. Nugriauti šaligatviai ir iškasti grioviai tapo neįveikiamomis kliūtimis neįgaliai senolei – ji nebegali išeiti nei į parduotuvę, nei į vaistinę.

Septyniasdešimt vienerių Gražina gyvena sename tėvų name, pačiame Kėdainių centre. Centrinėje rinkos aikštėje gyvena vos keletas šeimų, visur kitur – verslo įstaigos, parduotuvės, bibliotekos. Nuo vasaros pradžios vykstanti rinkos aikštės rekonstrukcija uždarė senolę jos pačios kieme, mat močiutė sunkiai vaikšto, todėl per griuvėsius, besiramsčiuojant ramentais ar su vežimėliu praeiti moteriai galimybės nėra.

„Pagrindinė mano problema yra pravažiavimas, praėjimas. Aš negaliu išeiti, aš visiškai uždaryta. Nei su rateliais, su lazda nulipti nulipi.

Nusikepurinėji šiaip ne taip, į bažnyčią reikia eiti valandą laiko“, – pasakojo Gražina Mensonienė.

Beveik šimtmetį skaičiuojančiame name Gražina gyvena viena. Vos paeinanti senolė guodžiasi, kad tik draugių ir atvykstančių artimųjų dėka pavalgo, mat iki parduotuvės per apkasus nuvažiuoti vežimėliu, jai misija neįmanoma.

Senolė sako, kad rekonstrukcijos darbai gerokai aptemdė gyvenimą, tačiau miesto valdžia į pagalbą neskuba.

„Nu negi turi apie mane ieškoti, lakstyti ar panašiai? Juk jeigu eina, jeigu mato duobė, jie uždeda, žino, kad žmogus gyvena“, – teigė Gražina Mensonienė.

Kartu su žurnalistais į rekonstruojamą rinkos aikštę atvykęs Kėdainių meras sako, jog problemą galima išspręsti, tačiau, pasak jo niekuomet nebuvo prašyta.

Močiutė Gražina rodo ir dar vieną bėdą, kuri atsirado dėl aikštės rekonstrukcijos darbų. Nuosavo namo pamatai byra, visą apačią apėmęs pelėsis.

Tačiau čia miesto vadovas tikina, padėti niekuo nebegalės.

Plačiau apie tai TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų