Daugiabučių renovacijos grimasos: per sienas ir lubas varvantis vanduo butą verčia landyne

Varvantis vanduo per lubas, sienas, nuo drėgmės atsilupantys tapetai ir išsipučiančios grindys, ant žemės – kibirai, dubenys ir rankšluosčiai vandeniui sulaikyti. Tai yra šių dienų jonaviškės Rasos Petkevičienės, gyvenančios savivaldybės bute, kuriame daroma renovacija, kasdienybė. Moteris tv3.lt pasakojo, kad jai „Jonavos paslaugos“, atsakingos už renovaciją, jau prieš kelias savaites žadėjo sutvarkyti situaciją, tačiau kol kas niekas nesikeičia.

6

„Mes gyvename paskutiniame daugiabučio, kuriame vyksta renovacija, aukšte. Stogą kaip ir buvo pradėję tvarkyti, pakui, vasaros pradžioje, tie meistrai dingo ir niekas jo netvarko. Vanduo varva, bėga per lubas, per sienas vaikų kambaryje, koridoriuje, salione, prie tualeto. Žodžiu, baisu – bliūdais, puodais apsistatėme, bandome apsaugoti kaimynus, kad nebėgtų pas juos per sienas į ketvirtą aukštą, nes tikrai baisi padėtis yra“, – pasakojo Kauno gatvės 91 namo gyventoja R. Petkevičienė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Renovacijos metu šlampantis butas

Moteris pasakojo, kad, butas šlampa jau apie pusę metų, kai stogo darbai, vasaros pradžioje, buvo nutraukti.

REKLAMA

„Tą stogą pradėjo tvarkyti, bet, kai pamatė, kad negerai daro, tuos meistrus greitai, vasaros pradžioje, ir išvarė, o paskui niekas to stogo tvarkyti neapsiėmė. Tai dabar turi grįžti tie patys meistrai baigti tą stogą tvarkyti“, – kalbėjo R. Petkevičienė.

Žadėjo sutvarkyti prieš kelias savaites

Pašnekovė pasakojo, kad kreipėsi pagalbos į atsakingus asmenis, bet gavo tik žodinį patikinimą, kad problema bus išspręsta.

„Prieš kelias savaites kieme pasigavau atsakingą asmenį už butų renovaciją Jonavoje („Jonavos paslaugų“ Daugiabučių namų priežiūros ir remonto skyriaus vedėją Antaną Augūną – red.), pasakiau, kaip yra, kad bliūdais, puodais apsistatę, ir rankšluosčius tiesiu ant grindų, kad sugertų tą drėgmę, ir vaikai namuose du nepilnamečiai, o drėgmė namuose ištisai, tapetai nuo sienų eina – žiauriai viskas atrodo. Atsakingas asmuo sakė: „Turi pradėti daryti, aš pats užlipsiu ant stogo, turi pradėti daryti“ ,– kalbėjo R. Petkevičienė.

Visgi praėjo kelios savaitės, o buto taip niekas ir nesutvarkė.

„Dvi savaites kaip palaukėme, ir niekas nieko. Vakar čia kai palijo lietus, iš viso tapetai nuo lubų krenta, atsiranda dar nauji ant sienų plėmai, pačios sienos šlampa, grindys pučiasi visos – tikrai baisiai atrodo“, – kalbėjo renovuojamo buto gyventoja.

Aplaidūs rangovai

tsakingos už renovaciją Jonavoje „Jonavos paslaugų“ direktorius Edmundas Mulokas tv3.lt sake, kad tokia padėtis – tai renovaciją vykdančios įmonės „CCM Baltic“ aplaidumo padarinys.

„Aš šiandien tą informaciją gavau, kad bėga vanduo. Ten anksčiau negalėjo bėgti, nes lietaus nebuvo, o savaitgalį šį tikrai palijo. Tai čia rangovo apsileidimas, ką čia dar galima pasakyti. Rangovai ten turi susitarti ir atlyginti padarytą žalą žmonėms. Tie gen. rangovai – „CCM Baltic“ – turėjo daugiau namų ir jiems buvo su visais terminais visai prastai, bet čia aš pats jau buvau įsikišęs. Mes su jais dvi savaites darome pasitarimus, ir šiek tiek reikalai su visais namais pajudėjo, bet šiuo atveju matome, kad yra negerų dalykų. Be abejo, gen. rangovas privalės sutvarkyti, čia ir kalbos kitos nėra“, – kalbėjo E. Mulokas.

REKLAMA

Jis patikino, kad pats jau paprašė, kad būtų paskambinta „CCM Baltic“ generaliniam direktoriui Adomui Andriejauskui dėl R. Petkevičienės būsto ir būtų išsiaiškinta situacija. „Ką jie čia šposus krečia – jeigu lyja, turėjo operatyviai tvarkyti, ne dar ko nors laukti“,– sakė jis.

Jis negalėjo tiksliai atsakyti, kada butas, kuriame gyvena R. Petkevičienė, bus pradėtas tvarkyti, tačiau nurodė, kad tai turi būti padaryta artimiausiomis dienomis – šiandien, rytoj arba poryt.

E. Mulokas pažymėjo, kad buvo galvojama keisti rangovą vasaros viduryje, tačiau susitikus su „CCM Baltic“ nuspręsta juos palikti.

„Jei vidury darbų keistume gen. rangovus, dar labiau viskas užsitęstų. Jeigu kitas tuos pačius darbus tęs, bus žymiai sudėtingiau, nes atsiranda pretenzijų, nebaigtų daryti darbų. Gen. rangovo keitimas nebūtų naudingas ir gyventojams. Rangovai atsakomybės kartais nelabai ir jaučia, žinodami, kad juos pakeisti yra žymiai sudėtingiau, kad tai kainuos žymiai brangiau, nes keičiasi apmokėjimo sąlygos metų eigoje ir atėjęs naujas rangovas jau kitomis sąlygomis darytų darbus. Tokių dalykų sunku išvengti, kai renovacija vyksta tokiais dideliais mastais, kaip dabar yra Lietuvoje“, – kalbėjo jis.

Rangovai neįvertina galimybių

Pasak jo, su namų renovacijomis yra ir daugiau problemų, kadangi gen. rangovai dažnai neįvertina savo galimybių, eidami į konkursus. Kadangi visi viešieji pirkimai vykdomi per Centrinę perkančiąją organizaciją, E. Mulokas siūlo svarstyti, kaip būtų galima keisti sistemą visos Lietuvos mastu.

„Mes patys konkurso neorganizuojame, cpo išrenka pagal mažiausią kainą tarp tų, kurie yra užsiregistravę. Tad gal reiktų Lietuvos mastu galvoti, kad griežčiau vertinti reikia gen. rangovus, kurie dalyvauja renovacijoje ir po tam tikrų dalykų jiems reiktų neleisti dalyvauti konkursuose. Iš kitos pusės, jeigu labiau apribosi dalyvavimą konkurse, gali nebelikti, kad statyti. Tad klausimas yra gana sudėtingas bendrąja prasme“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Laukė Darbo inspekcijos išvadų

Renovacijos darbus minėtame name atliekantis „CCM Baltic“ generalinis direktorius Adomas Andriejauskas tv3.lt sakė, jog renovacijos darbai R. Petkevičienės gyvename name buvo pristabdyti dėl sienoje atsivėrusio plyšio – dėl to buvo iškviesta Darbo inspekcija ir buvo laukiama jos išvadų. Jis taip pat akcentavo, kad dabartinė situacija su stogo darbais neturi nieko bendro, nes vanduo bėga per sienos plyšį, ne per stogą.

„Mes tą namą renovuojame, bet darbų eigoje pasirodė, kad sienų konstrukcija atitrūkusi nuo stogo. Buvo iškviesta Darbo inspekcija, buvo daroma ekspertizė, yra priimta išvada, kad dalį sienos reikia demontuoti ir iš naujo pamūryti tą sieną, kuri jungiasi su stogo dalimi. Dabar yra susidaręs tas plyšys, per kurį ir patenka vanduo į tą patalpą. (...) Gaila, kad tai atsitiko per šį savaitgalį, per visus lietus, bet mes į tuos nusiskundimus reaguosim, remontą ar apdailą suremontuosim, padarysim, nes yra draudimai nuo tokių atsitikimų“,– kalbėjo A. Andriejauskas.

Pasak jo, minėtame bute reikia permūryti dalį sienos, kas užtruks tris-keturias dienas, o šiems darbams atlikti reikia palankių orų, kad butas dar labiau nešlaptų.

„Tikiuos, kad viską taikiai ir gražiai išspręsime. Šiandien pat išsiųsta komanda, kad tuos plyšius bent jau laikinai užtaisytų, iki kol bus geros oro sąlygos tai sienai nuardyti ir permūryti. Aišku, projekto vadovas susisieks su tais gyventojais, kad sustabdytų vandens tekėjimus ir leistų laikui bėgant patalpoms išdžiūti. Reikės pertapetuoti tas sienas, perdažyti lubas ir padengti žmonėms patirtus nuostolius, gal net ir moralinius“, – kalbėjo pašnekovas.

A. Andriejauskas nurodė, kad ilgą laiką bute nieko nebuvo daroma todėl, kad apie dvi savaites buvo laukiama atsakymo iš Darbo inspekcijos.

„Praeitą savaitę turėjom išvadą, bendravome su „Jonavos paslaugomis“, kada ir kaip galima susiderinti laiką ir pradėti ardymo darbus ir naujai mūryti tą sieną. (...) Reikėjo susiderinti dėl apmokėjimo, susitarti su technine priežiūra ir projektuotojais“, – sakė jis.

REKLAMA

A. Andriejauskas teigė, kad išvengti panašių situacijų ateityje 100 proc. neįmanoma:


Rašyti komentarą...
v
virga
2015-11-09 19:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
biznis ir zmoniu isnaudjimas ta renovacija
Atsakyti
0

L
Li
2015-12-20 19:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu!! Mes is to pacio namo, prasidejo ir pas mus kazkas panasaus. Mes 5tam aukste gyvenam. Visi remontai nueis velniop....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų