Pabėgėlių perkėlimas į Lietuvą stringa dėl Italijos ir Graikijos kaltės

Pabėgėlių perkėlimas į Lietuvą stringa jau pusmetį, nes nesulaukiama migrantų anketų iš Graikijos ir Italijos, sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jis BNS patvirtino, jog iš Italijos ir Graikijos migrantai nebesiunčiami jau nuo pernai gruodžio, tačiau Lietuva jau yra sulaukusi apie 20-ies pabėgėlių iš stovyklų Turkijoje.

„Pagrindinės priežastys tokios: tiek Graikija, tiek Italija mums nepateikia emigrantų asmens bylų. Lietuva persikelia pabėgėlius, t.y. asmenis, kuriems reikia suteikti tarptautinę apsaugą. Tose šalyse, kaip žinome, yra labai daug ir ekonominių migrantų. Turime esminę poziciją, kad tokių asmenų neperkeliame, dėl to nėra derybų. Tad kai šalys neturi asmenų dokumentų, negali pateikti bylų, neturime ir ką perkelti“, – sakė E. Misiūnas.

Jis pabrėžė, kad Lietuva pasiruošusi vykdyti ES prisiimtus įsipareigojimus dėl pabėgėlių perkėlimo, tačiau pabrėžė, kad neketina švelninti pabėgėliams keliamų reikalavimų, nes privalo užtikrinti ir nacionalinį saugumą.

Pasak E. Misiūno, šiuo metu vyksta intensyvios diskusijos su Europos Sąjungos valstybėmis, kokį teisinį statusą suteikti pabėgėliams ir kokį – ekonominiams migrantams, aptariami galimi migrantų grąžinimo mechanizmai.

REKLAMA

„Dar vienas iš didžiųjų iššūkių – vadinamasis antrinis judėjimas, kuris yra labai didelis galvos skausmas Vokietijai, Prancūzijai. Mes vykdome savo kvotą, kiek galime, bet per 300 yra išvažiavę iš Lietuvos, daugiausia jie – Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Olandijoje, Prancūzijoje“, – sakė ministras.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2018-07-08 23:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Graikija ir Italija nusipelno padekos visos Lietuvos vardu. ACIU!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų