Paaiškino, ką Greta Kildišienė veiks Niujorke Laukia daugiau kelionių

Yra sakančių, kad Amerika – galimybių šalis. Bet Lietuva jai nenusileidžia. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojos, taip pat frakcijos seniūno, Kultūros komiteto ir Tarpparlamentinės Sąjungos pirmininkų pavaduotojos Gretos Kildišinės istorija tai patvirtina. Jokių mokslų nebaigusi jauna moteris iš Panevėžio per metus padarė stulbinančią karjerą. O netrukus už mokesčių mokėtojų pinigus keliaus į Jungtinių Tautų rengiamą susitikimą Niujorke. Ją ten delegavęs Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad tai – natūrali praktika mūsų šalyje.

Laukia ir daugiau kelionių

Į Niujorką Greta Kildišienė išvyksta vasario mėnesį. Kaip Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininko pavaduotoja. Kartu keliauja dar du delegatai: Aušrinė Norkienė ir Rokas Žilinskas. Delegacijos pirmininkas Gediminas Kirkilas į Niujorką neskris, tačiau sako esantis ramus, kad patirties stokojanti G. Kildišienė gėdos nepadarys. Jis aiškina, kad artėjantis renginys Niujorke yra dalis renginių, į kuriuos vyks Tarpparlamentinė sąjunga.

REKLAMA

„Grafikas yra toks. Bus dvi sesijos per metus. Viena bus Bangladeše, kita Peterburge rudenį. Čia jau greičiausiai važiuos visa delegacija. Ir yra keletas mažesnių renginių. Vienas iš jų yra jūsų minimas renginys prie Jungtinių Tautų, kadangi Tarpparlamentinė sąjunga yra Jungtinių Tautų parlamentinis atitikmuo“, – aiškina G. Kirkilas.

Anot jo, šiais metais G. Kildišienė Niujorką greičiausiai išvys du kartus. Mat bus dar vienas renginys Jungtinėse Tautose, skirtas būtent politikėms moterims.

Taip politikai edukuojasi

Politikos senbuvis sako, kad nėra ko stebėtis – jauni parlamentarai dažnai siunčiami į renginius užsienyje, kad mokytųsi ir tobulėtų.

„Aš galvoju, kad nauji Seimo nariai kaip tik ir turi susipažinti su visa Tarpparlamentinės sąjungos struktūra. Renginys Niujorke yra puikus būdas tai padaryti. Kito kelio įgauti patirties nėra. Didesnė dalis Seimo narių yra be patirties. Jeigu mes jų neįvesime į tai, kaip jie gaus patirties? Todėl mes ir galvojame, kad verta važiuoti ir pasižiūrėti pačiai“, – svarsto G. Kirkilas.

Jis sako, kad bent vieną kartą kiekvienas nepatyręs naujas parlamentaras turi būti išsiųstas į tokio tipo renginį, konferenciją ar susitikimą.

Nemato problemos dėl kompetencijos stokos

Renginio Jungtinių Tautų centrinėje būstinėje pagrindinė tema – aplinkosauga, klimato kaita ir su ja susijusios problemos. Gediminas Kirkilas neneigia, kad G. Kildišienė šia tema kol kas mažai ką turi pasakyti. Tačiau jai ruošiama medžiaga, į kurią politikė turės įsigilinti.

„Kiekvienam klausimui poniai Kildišienei bus paruošta medžiaga. Ją ruošia mūsų Tarpparlamentinių ryšių departamentas. Taigi ji galės dalyvauti diskusijose, susitiks su vadovais“, – sako politikas.

Paklaustas, ar nemato bėdos tame, kad G. Kildišienė nėra baigusi universiteto ir neturi jokios patirties minėtose srityse, G. Kirkilas atsakė: „Seimo nariai yra tokie, kokius išrenka žmonės. Mes tik galime padėti. Bus paruošta medžiaga kiekvienu klausimu, jei bus proga, galės ir pasisakyti“.

REKLAMA

Į klausimą, kodėl delegacijos nare pasirinkta būtent G. Kildišienė, G. Kirkilas atsakė, jog pagrindinis kriterijus buvo jos pareigos.


Rašyti komentarą...
n
nordland
2017-01-17 22:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
va cia tai delegacija ... ypac tos dvi "specialistes".
Atsakyti
-2

t
tadas
2017-01-17 22:50:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
isvyks buka, o grys specialiste. na, panasiai kaip tas zydriukas uz elektrines uzdaryma kur atsakingas.
Atsakyti
-2

K
Kaip žadėjo,
2017-01-18 07:42:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip ir padarė- atėjo profesionalai. 12 klasių ir išgalvota specialybė- kompetencijos garantas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų