• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas pirmadienį dalyvaus Liuksemburge vyksiančiame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos (BRIST) posėdyje, kur su ES kolegomis aptars tolesnių ES ir Rusijos santykių raidos perspektyvas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva šiame susitikime sieks, kad ES dar kartą paragintų Rusiją visiškai įgyvendinti susitarimus dėl karinių pajėgų atitraukimo iš Gruzijos, pagal kuriuos karinės pajėgos turi būti atitrauktos iki pozicijų, buvusių prieš rugpjūčio 8 dieną prasidėjusį karinį Maskvos ir Tbilisio konfliktą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

REKLAMA

Pranešime pažymima, kad remiantis rugsėjo 1 dienos Europos Vadovų Tarybos sprendimu, susitarimų dėl karinių pajėgų atitraukimo vykdymas yra ES ir Rusijos derybų atnaujinimo sąlyga.

Šiuo metu šiuose separatistiniuose Gruzijos Pietų Osetijos ir Abchazijos regionuose yra iki 8 tūkst. Rusijos karių, nors pagal susitarimus, ten gali būti dislokuota ne daugiau kaip 3,5 tūkst. rusų taikdarių.

REKLAMA
REKLAMA

Išorės santykių sesijoje ES diplomatinių žinybų vadovai svarstys situaciją Gruzijoje ir aptars tolesnės pagalbos šiai šaliai perspektyvas. Bus kalbama aktualiais ES stebėtojų misijos Gruzijoje bei rugpjūčio 12 ir rugsėjo 8 dienos ES ir Rusijos susitarimų įgyvendinimo, pabėgėlių ir gyvenamąją vietą praradusių žmonių sugrįžimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministrai kalbėsis ir apie Baltarusijoje įvykusių parlamentinių rinkimų rezultatus bei jų atitiktį tarptautiniams standartams. Bus diskutuojama dėl galimos Europos Sąjungos reakcijos į Baltarusijos vadovybės pastarųjų mėnesių sprendimus - visų politinių kalinių paleidimą, bendradarbiavimą su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Rinkimų stebėjimo misija, separatistinių Gruzijos regionų nepriklausomybės nepripažinimą.

Susitikime taip pat bus pasikeista nuomonėmis apie ES ir Moldovos bendradarbiavimą, bus aptarta kitą savaitę vyksiančios Europos Vadovų Tarybos darbotvarkė. Į ją įtraukti padėties finansų rinkose, Lisabonos sutarties, Europos imigracijos ir prieglobsčio pakto, energetikos ir klimato kaitos, energetinio saugumo, maisto ir naftos kainų nestabilumo klausimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų