Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius Seime įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įtvirtinti nuostatą, kad į valstybės paramą – siekiant didesnio pastatų energetinio efektyvumo – galėtų pretenduoti ne tik daugiabučių namų, bet ir individualių gyvenamųjų namų savininkai.
Seimo narys siūlo pakoreguoti šiuo metu galiojantį Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą taip, kad į valstybės paramos teikimo sąlygas ir tvarką, be daugiabučių namų, būtų įtraukti ir gyvenamųjų namų savininkai.
Įstatymo projektu pabrėžiama, kad gyvenamojo namo atnaujinimas (modernizavimas) – tai statybos darbai, kuriais atkuriamos ar pagerinamos pastato ir (ar) jo inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės, užtikrinamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos energijos naudojimas.
Valstybės parama, pagal projektą, būtų teikiama kompensuojant 15 procentų gyvenamojo namo savininko išlaidų dalį namo energijos gamybos sistemoms atnaujinti, įsigyjant energijos efektyvumą didinančias energijos gamybos sistemas. Konkrečius reikalavimų kriterijus, kuriais remiantis būtų teikiama valstybės parama, turėtų nustatyti Vyriausybė.
Numatoma, kad valstybės parama gyvenamiesiems namams atnaujinti (modernizuoti) būtų teikiama ir jos administravimo išlaidos padengiamos iš 20 procentų Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Planuojama, kad pakoreguotas įstatymas įsigaliotų nuo 2013 metų pradžios.
„Nors namų renovacija Lietuvoje apskritai niekaip neįsibėgėja ir tai yra didelė problema, tačiau kartu bėda yra ta, kad iki šiol ignoruojami individualius namus norintys atnaujinti žmonės. Jie, siekdami pagerinti savo pastato energetinį efektyvumą, privalo turėti tokias pat teises, kaip ir daugiabučių namų savininkai. Sąlygos turi būti visiems vienodos ir teisingos“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius.