Opozicija ragina ministrą atsistatydinti

Seimo opozicija ragina atsistatydinti aplinkos ministrą „tvarkietį“ Kęstuti Trečioką, priešingu atveju žada jam rengti interpeliaciją.

„Jei šiandien nesulauksime ministro K.Trečioko atsistatydinimo, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Seime pradės ministro interpeliacijos procedūrą“, - BNS atsiųstame pranešime teigė TS-LKD lyderis G.Landsbergis.

Tokias sąlygas konservatoriai, anot G.Landsbergio, kelia paaiškėjus, kad ministras „melavo Antikorupcijos komisijai apie jam darytą Ričardo Malinausko poveikį dėl Vijūnėlės „dvaro“, taip pat nustačius pažeidimus priimant nutarimą. Konservatoriai mini „daugiau grubių korupcijos apraiškų“ teisėsaugai paskelbus įtarimus dėl jo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ vadovo Rolando Pakso, kuris įtariamas sutaręs paimti ir perduoti 15 tūkst. eurų vertės kyšį.

„Garbingas ministras jau turėjo atsistatydinti vakar“, - sako konservatorių lyderis.

Tokią iniciatyvą žada palaikyti ir opoziciniai liberalai.

„Ministras, neišlipdamas iš įvairių skandalų, tikrai yra praradęs pasitikėjimą. Manau, kad pirmiausia premjeras turėtų ryžtingai reaguoti ir paprašyti ministro pasitraukti. O jeigu to nebus, tai aišku, pavasario Sesijoje kelsime šitą klausimą interpeliacijos“, - BNS sakė Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis.

REKLAMA

Teisėsauga antradienį pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Įvertinti surinktą medžiagą prokurorai pasiūlė Vyriausios tarnybinės etikos komisijai bei Seimo Antikorupcijos komisijai. Teisėsaugai atliekant tyrimą, „Tvarkietis“ K.Trečiokas šiame tyrime buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Prieš kelias savaites prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo Vyriausybę sakydama, kad jos galimybės baigti kadenciją priklauso nuo „gebėjimo prisiimti ir politinę atsakomybę“, taip pat įvardijo, jog „šešėliai kol kas krenta ir ant aplinkos ministro“.

Teisėsaugos įrašytų pokalbių išklotinės, kurios buvo pateiktos Seimo Antikorupcijos komisijai, rodo, jog Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pernai kelis kartus telefonu derino Vyriausybės nutarimo priėmimo reikalus su K.Trečioku, be kita ko, leisdamas suprasti, jog tai būtų naudinga teisme dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro. Nutarimu pernai rugsėjį buvo panaikintas kurortinių zonų reglamentavimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų