NVSC siūlo užsikrėtusius koronavirusu Klaipėdos hospiso pacientus iškelti į kitą įstaigą

Užsikrėtusius koronavirusu Klaipėdos hospiso pacientus siūloma iškelti į kitą gydymo įstaigą.

„Įvertinus visą šitą esančią situaciją, mes prašome, kad būtų užtikrinta, kad asmenims, kuriems yra nustatyta COVID-19 liga, būtų gydomi įstaigoje, kuri gali teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas“, – Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Užsikrėtę yra 31 iš 35 hospiso pacientų.

Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui pasitikslinus, ar siūloma sunkios būklės hospiso globotinius iš įstaigos išvežti, R. Grigaliūnas patvirtino, kad toks siūlymas teikiamas, o sprendimą priimti turėtų komisija.

„Įvertinus tai, kad 31 pacientas yra sergantis COVID-19 liga, o šiame centre nėra galimybių užtikrinti jų gydymo“, – sakė jis.

NVSC vertinimu, įstaigoje nėra užtikrinama tinkama infekcijų kontrolė, patalpos nėra pritaikytos ligonių gydymui.

Klaipėdos apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla Klaipėdos hospise.

Ikiteisminį tyrimą nuspręsta pradėti po to, kai gauti NVSC Klaipėdos departamento atlikto hospiso patikrinimo rezultatai.

NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas BNS yra sakęs, jog minėtu adresu veikia dvi įstaigos: UAB „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, higienos pasą turi tik pastaroji ir ta – tik vieno paciento slaugymui.

Hospise, tuo tarpu, slaugyti 38 pacientai, 33 iš jų užsikrėtė koronavirusu, du užsikrėtusieji mirė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų