Pirmadienį, po dviejų metų trukusio tyrimo, Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo, pareigūno vardo pasisavinimo ir neteisėto mokėjimo instrumento panaudojimo finansinėms operacijoms bei 5 asmenis nuteisė laisvės atėmimo bausmėmis.
Nusikalstamų veikų organizatorius, klaipėdietis Mindaugas Urbšas nuteistas 8 metų laisvės atėmimo bausme, tačiau subendrinus ją su dar neatliktos kitos bausmės dalimi, galutinė bausmė – 9 metai nelaisvės. Jo bendrininkams Robertui Pretkeliui, Sauliui Jakimavičiui, Gintarui Partikui ir Laisvūnui Ramanauskui teismas skyrė mažesnes laisvės atėmimo bausmes – nuo 1 iki 1,9 metų. L. Ramanauskui, kuris po nusikaltimo padarymo pradėjo socialinės reabilitacijos kursą, teismas skyrė 1,6 metų nelaisvės, atidedant bausmės vykdymą dviem metams.
Gavus duomenų, kad minėti asmenys daro nusikalstamas veikas, policijos pareigūnai taikė operatyvinės veiklos priemones ir padarė kelias dešimtis telefoninių pokalbių įrašų. Iš nuteistųjų pokalbių su nukentėjusiaisiais ir su laisvėje buvusiais bendrininkais paaiškėjo, kad visais atvejais vyriškiai naudojosi ta pačia nusikalstamos veikos schema. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pagrindinis nusikaltimų organizatorius M. Urbšas skambindavo nepažįstamiems senyvo amžiaus žmonėms ir prisistatęs šių artimais giminaičiais arba policijos pareigūnu, meluodavo apie artimuosius ištikusias nelaimes – dažniausiai jie autoįvykio ar muštynių metu neva sužalodavo žmones. Paskambinęs asmuo aiškindavo, kad susitaikymui su tariamais nukentėjusiais reikalingos didelės pinigų sumos. Organizatoriaus, kuris tuo metu atlikinėjo bausmę Marijampolės pataisos namuose, bendrininkai eidavo pas nusikaltimų aukas ir apsimetę tariamų nuo jų artimųjų nukentėjusių asmenų giminaičiais paimdavo pinigus. Kitais atvejais būdavo liepiama pinigus pervesti į fiktyvių asmenų ar asmenų, kurie savo mokėjimo korteles buvo praradę ar perleidę nepažįstamiems asmenims, banko sąskaitas. Tokiu atveju pinigai iš šių sąskaitų nedelsiant buvo paimami bankomatuose. Nuteistieji, veikę 2004–2005 metų laikotarpiu, iš 19-os Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šilutės gyventojų apgaule pasisavino daugiau kaip 66 tūkst. 130 litų ir 905 litų vertės mobiliojo ryšio išankstinio apmokėjimo sąskaitos papildymus.
Visi šią nusikalstamą veiką vykdę asmenys anksčiau ne kartą teisti. Teismo sprendimu jie įpareigoti 13-ai nukentėjusiųjų, kurie pateikė civilinius ieškinius žalai atlyginti, grąžinti 39 tūkst. litų. Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo vyriausiosios valdybos tyrėjai.