Nors jis buvo išrinktas vienmandatėje Marių apygardoje, čia nauji rinkimai į Seimą nebus rengiami, nes iki eilinių parlamento rinkimų liko mažiau kaip pusė metų. Taip šios kadencijos Seime liks 140 narių, o Liberalų sąjūdžio frakcijoje - 12 parlamentarų.
Vyriausioji rinkimų komisija E.Masiulio Seimo nario mandatą šią savaitę panaikino jo paties prašymu.
„Nenoriu slapstytis už jokių imunitetų, noriu kaip eilinis pilietis dalyvauti teisiniame procese, šiuo atveju tikrai esu pasiruošęs, ir tą demonstruoju savo veiksmais, atvirai ir tiesiogiai bendradarbiauti su teisėsauga, siekiant kuo greičiau nustatyti teisingumą“, – komisijos posėdyje trečiadienį sakė politikas.
Kartu su Seimo nario mandatu E.Masiulis netenka teisinės neliečiamybės, pagal kurią be Seimo leidimo parlamentaras negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
E.Masiulis atsisakė Seimo nario mandato ir pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio lyderio posto sulaukęs įtarimų dėl kyšio ėmimo. Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. BNS žiniomis, R.Kurlianskis buvusiam liberalų lyderiui, kaip įtariama, perdavė teisėsaugos žymėtus pinigus.
Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai dėl didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimo. Daugiau įtariamųjų šioje byloje kol kas nėra, o dėl įtarimų E.Masiuliui bus sprendžiama, kai jis neteks parlamentaro imuniteto, žurnalistams yra patvirtinęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.