Nuo koronaviruso mirė iš Švedijos grįžęs asmuo: iš viso – 75 aukos asmuo nepriklausė rizikos grupei

Penktadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė gavęs informaciją apie vieno paciento mirtį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. „Asmuo mirė vakar vakare. Jis priklausė 51–60 metų amžiaus grupei", – informavo Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Ji pasakojo, kad asmuo gegužės 28 d. grįžo iš Švedijos keltu į Estiją, po to nuosavu automobiliu grįžo į Lietuvą ir jau jausdamas ligos simptomus GMP automobiliu buvo išvežtas į ligoninę. Diagnozė nustatyta gegužės 29 d.

Informuojama, kad iš viso nuo birželio 1 d. fiksuota 15 įvežtinių atvejų.

„3 asmenys atvyko iš Švedijos, 4 iš Nigerijos, 3 iš Lenkijos, 3 iš Jungtinės karalystės, po vieną iš Vokietijos ir Danijos“, – spaudos konferencijos metu informavo R. Lingienė. 

Ji pabrėžė, kad aktyvūs židiniai vis dar stebimi Vilniaus apskrityje, susiję su asmeninėmis šventėmis Širvintų ir Vilniaus rajonuose bei su Vilniuje esančiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.

Per vakar dieną – 4 atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad per paskutinę parą užfiksuoti 4 nauji koronaviruso atvejai. Viso patvirtintų atvejų nuo epidemijos pradžios susirgo 1756 žmonės. 

NVSC informuoja, kad trys iš keturių per praėjusią parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų užfiksuoti Vilniaus, vienas – Kauno apskrityje.

„Vilniaus apskrityje – trys, vienas – Kauno apskrityje“, – BNS penktadienį sakė R. Lingienė.

Jos teigimu, vienas iš sostinėje nustatytų atvejų – įvežtinis iš Danijos. Kitas atvejis sostinėje išaiškintas profilaktinio tyrimo metu – sergantysis nejaučia jokių simptomų.

Trečias atvejis sostinėje nustatytas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojui, jaučiančiam infekcijos simptomus.

Ketvirtas atvejis nustatytas Kauno apskrityje, tačiau kol kas plačiau jo pakomentuoti visuomenės sveikatos specialistė negalėjo – apie šį ir apie kitus naujus atvejus vis dar renkama informacija.

REKLAMA

Ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydoma 30 žmonių, iš jų trys yra reanimacijoje, vienam pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Koronavirusu šiuo metu serga 272 žmonės, pasveiko – 1400, izoliacijoje šiuo metu yra 309 asmenys. Nuo koronaviruso mirė 74 žmonės, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirė dėl kitų priežasčių.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.     Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.


Rašyti komentarą...
A
Airine
2020-06-12 15:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir mire tik jau nemeluokite kad nuo koronos nes protingas zmogus tuo nepatikes
Atsakyti
-9

G
Genute
2020-06-13 10:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ox kokia protinga, o dauguma tai durnei pagal jus. Aš galvočiau kitaip
Atsakyti
0

G
Genute
2020-06-13 10:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokio velnio atidarė te tas sienas. Ir vėl sėdėsi me uždaryti, nes kažkas nori paskraidyti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų