• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo koronaviruso mirė dar 2 žmonės

Lietuvoje patvirtintos dar dvi mirtys nuo koronaviruso. Bendras mirčių skaičius išaugo iki 112, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Lietuvoje patvirtintos dar dvi mirtys nuo koronaviruso. Bendras mirčių skaičius išaugo iki 112, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

REKLAMA

Per praėjusią parą vėl registruotas iki šiol rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – 281, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Liga iš viso nustatyta 7041 asmenims, tebeserga 3862, pasveiko – 3035.

Nuo COVID-19, penktadienio duomenimis, yra mirę 112 žmonių – dviem daugiau nei praėjusią parą.

Izoliacijoje šiuo metu yra 34 tūkst. 269 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 343 įvežtiniai atvejai.

Per parą atlikti 8628 tyrimai, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 877 tūkst. 398.

Ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 199 žmonės, 19 iš jų – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 199 žmonės, 19 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

80 pacientų reikalingas deguonis, devyniems atliekama plaučių ventiliacija.

Lietuvos ligoninėse iš 17,4 tūkst. lovų šiuo metu užimta 10,9 tūkst., iš 634 reanimacijos lovų užimtos 365. Užimtos yra 190 iš 573 lovų su dirbtine plaučių ventiliacija, iš 5,5 tūkst. lovų su deguonimi užimtos 2036.

REKLAMA
REKLAMA

COVID-19 susirgo 7041 asmenys, tebeserga 3862, pasveiko – 3035, 112 žmonių mirė.

Koronavirusas plinta ligoninėse ir globos įstaigose

Iš 281 per praėjusią parą nustatyto naujo COVID-19 ligos atvejo 217 užsikrėtė nuo žinomų sergančiųjų, registruota 10 įvežtinių atvejų, 54 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

REKLAMA

177 iš atvejų, kurių aplinkybės yra žinomos, siejami su protrūkiais: virusas plinta ligoninėse ir globos įstaigose.

Registruoti trys įvežtiniai atvejai iš Prancūzijos, du iš Graikijos bei po vieną iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Nyderlandų ir Švedijos.

83 nauji atvejai registruoti Kauno apskrityje, 69 – Vilniaus, 38 – Klaipėdos, 34 – Šiaulių, 26 – Telšių, 14 – Marijampolės, devyni – Panevėžio, septyni – Tauragės bei vienas Utenos apskrityse.

REKLAMA
REKLAMA

Blinstrubiškėse – 35 nauji atvejai

Raseinių rajone esančiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose registruoti 35 nauji COVID-19 atvejai, visi jie nustatyti namų gyventojams. Iš viso registruoti 145 su šiuo protrūkiu susiję atvejai: 44 darbuotojai, 92 gyventojai ir devyni atvejai, kai užsikrėtė asmenys iš darbuotojų artimos aplinkos.

11 naujų koronaviruso atvejų siejama su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, susirgo devyni gyventojai ir du darbuotojai. Iš viso su protrūkiu, vertinama, yra susiję 15 infekcijos atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar du nauji COVID-19 atvejai nustatyti Kelmės rajone įsikūrusių Liolių socialinės globos namų darbuotojams. Iš viso registruota 15 infekcijos atvejų: 12-ai globotinių ir trims darbuotojams. 

Septyni atvejai, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiais atskiruose Kauno klinikų padaliniuose: atvejai registruoti Gastroenterologijos, Chirurgijos, Nefrologijos skyriuose. 

Keturi atvejai Vilniuje yra susiję su protrūkiu Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Iš viso čia registruoti šeši susiję atvejai. 

REKLAMA

Penki atvejai siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų. 

Du atvejai registruoti Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centre, po vieną – Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose bei Kuršėnų vaikų šeimos namuose.

Nauji atvejai registruojami ir mokyklose

Vilniaus apskrityje septyni nauji atvejai siejami su Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, penki – su Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija, du – su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Žemyna“.

REKLAMA

Dar du atvejai, kaip manoma, yra susiję su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Gabijėlė“, taip pat du – su Vilniaus Šiaurės licėjumi, vienas – su Vilniaus Petro Vileišio progimnazija.

Kauno apskrityje keturi nauji atvejai siejami su protrūkiu Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje, trys – su Kauno Krepšinio mokykla „Žalgiris“, dar vienas atvejis, vertinama, susijęs su protrūkiu Kauno „Saulės“ gimnazijoje. 

Telšių apskrityje 11 atvejų siejama su protrūkiu Plungės Senamiesčio mokykloje.

Klaipėdos apskrityje fiksuotas vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, trys COVID-19 atvejai siejami su židiniu Kretingos kultūros centro Kartenos skyriuje, dar trys atvejai Telšių apskrityje siejami su vieno iš Plungės choro repeticija, vykusia spalio 6 dieną.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 7041 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3862 asmenys, 3035 – pasveiko, mirė 112 sirgusiųjų.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže:

Atnaujintos rekomendacijos

SAM primena, kad viešose uždarose vietose, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas. Gyventojai raginami kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu, naudoti dezinfekavimo priemones, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Labai svarbu rūpintis aplinkos higiena, dažnai vėdinti patalpas, kasdien valyti naudojamus paviršius tiek gyvenamojoje, tiek darbo vietoje. 

REKLAMA

Pasireiškus ūminiams viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiams, būtina likti namuose bei konsultuotis Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808), arba susisiekti konsultacijai su savo šeimos gydytoju. Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose patartina laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. 

Po artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga, izoliacija būtina namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimosi taisyklių privaloma griežtai laikytis visą izoliavimosi laikotarpį. 

REKLAMA

Būnant viešose vietose raginama vengti tiesioginio kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama, taip pat, jei įmanoma, rekomenduojama vengti masinių susibūrimų. Prioritetą patariama skirti veikloms atvirose erdvėse. 

Organizuojant didelę asmeninę šventę, esant galimybei, rekomenduojama ją nukelti. Kitu atveju, patariama apriboti dalyvių skaičių, užtikrinti, kad dalyvaujantiems asmenims nėra pasireiškusių kvėpavimo takų infekcijos požymių. Šventės dalyvių prašoma laikytis kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, rankų higienos bei saugaus atstumo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliautojams rekomenduojama atidėti nebūtinas vietines bei tarptautines keliones. Rengiantis kelionei, patariama įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečioje šalyje, kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką grįžus į Lietuvą. Kelionės metu raginama vengti kontakto su sergančiais asmenimis, laikytis higienos, vartoti saugų maistą ir vandenį. 

Sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresni nei 65 metų žmonės yra labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu. Šių gyventojų grupių asmenims 

REKLAMA

rekomenduojama užtikrinti kuo mažesnį kontaktą su kitais asmenimis, vengti masinio susibūrimo vietų, rūpintis higiena, jei įmanoma, pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos nuotoliniu būdu. 

Vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones viešose uždarose vietose (viešajame transporte, parduotuvėse, paslaugų gavimo vietose ir pan.), išskyrus atvejus, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Kaukės dėvėti nereikia sportuojant sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio bei pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas. Veido kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos jų dėvėti negali, ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatai. 

REKLAMA

Veido kaukes būtina užsidėti taip, kad jos pilnai dengtų burną ir nosį. Dėvint kaukę svarbu neliesti jos rankomis, o ją palietus ar nusiėmus, būtina nusiplauti rankas. Vienkartinių kaukių pakartotinai naudoti negalima, panaudojus – išmesti. 

Įspėjame, jog už šių taisyklių pažeidimą asmenys gali būti traukiami į administracinę atsakomybę, o skiriama bauda gali siekti nuo 500 iki 1000 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų