Noras valdyti šalį kainuoja: kai kurie šeimas paliko be nieko

Nors iki paaiškės visi kandidatai į prezidentus laiko dar sočiai, kova dėl Daukanto aikštės ima įsibėgėti – politinės kampanijos dalyviai jau renka nemažas aukas iš juos palaikančių rinkėjų.

45

Kol kas aiškūs tik aštuoni pretendentai į kandidatus į prezidentus – Seimo nariai Naglis Puteikis, Aušra Maldeikinė ir Ingrida Šimonytė, ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, filosofas Arvydas Juozaitis, Alfonsas Butė bei Vitas Gudiškis. Realu, kad kandidatų sąrašas dar pasipildys.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. G. Nausėda sieks tapti Lietuvos prezidentu

Nuo 1 iki 5000 eurų

Trys kandidatai pamažu renka rinkėjų finansinę paramą. Seimo narė Ingrida Šimonytė iš viso sukaupė jau 4,75 tūkst. eurų paramos iš dviejų asmenų. Įdomu tai, kad dar net 4,5 tūkst. eurų paramos pretendentė priimti negalėjo, nes to neleido Valstybinė mokesčių inspekcija.

„Turime patikrinti, ar atitinka reikalavimus ir išsiaiškinti su Mokesčių inspekcija, ar žmogus nepaaukojo daugiau, negu, kad galėtų paaukoti pagal įstatymus, kurie numato kad negalima aukoti daugiau negu 10 proc. už 2017 m. deklaruotų pajamų. Turėjome vieną atvejį, kur žmogus paaukojo daugiau, negu galėjo, todėl turėjome dalį aukos grąžinti“, – žurnalistams antradienį kalbėjo I. Šimonytė.

Pretendentė į kandidatus atskleidė, kad taikys skirtingas taktikas rinkti lėšas politinei kampanijai. Be to, prisidės ir pati, nors ketinamos skirti sumos dar nenumatė.

„Aš manau, kad turėsime skirtingas taktikas lėšų rinkimo. Viena bus žmonėms, kurie norėtų aukoti mažesnes sumas, nes reikia suprasti, kad tiems žmonėms, kurie aukoja, atsiranda papildomų gana nemažų reikalavimų todėl, kad reikia ne tik pajamas, bet ir turtą deklaruoti. <...> Bet mažomis sumomis kandidatas gali susirinkti tik 10 proc. kampanijos biudžeto“, – teigė I. Šimonytė.

Ekonomistas Gitanas Nausėda sukaupė jau kiek daugiau nei 8 tūkst. eurų paramos iš 16 asmenų. Parama svyruoja nuo 1 euro iki daugiau nei 4 tūkst. eurų. Dar dėl 21 eurų paramos priėmimo nėra apsispręsta.

REKLAMA

Kol kas didžiausią sumą sukaupė A. Juozaitis, kuriam 37 rinkėjai suaukojo net 9,8 tūkst. eurų. Tiesa, dauguma aukų mažos – nuo 7 iki 100 eurų. Didžiausia – 5 tūkst. eurų.

Skuba ne visi

Tiesa, ne visi pretendentai į kandidatus jau gali pasigirti gausiais iždais. Kol kas Vyriausioji rinkimų komisija neturi informacijos apie A. Butei, V. Gudiškiui, A. Maldeikienei, V. Mazuroniui ir N. Puteikiui suaukotas lėšas.

Paklaustas, kodėl dar nepradėjo rinkti aukų, N. Puteikis neslėpė, kad jam trūksta žmogiškųjų išteklių.

„Kol kas neprašėme rinkėjų. Mūsų partija negauna dotacijų. Aš, kaip partijos pirmininkas, atsakingas, kad surinktume parašus savivaldos rinkimams. Visi partijos ir mano palaikytojai savanoriai užsiima parašų rinkimu, tiesiog neužtenka žmogiškųjų resursų visko padaryti“, – tv3.lt kalbėjo N. Puteikis.


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2019-01-08 15:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anksčiau žmonės irgi vienodus atlyginimus gaudavo. Kur bedirbtum, visų tie patys atlyginimai. Valdymo institucijos sudarė 1% Lietuvos gyventojų, kiti pagal planą dirbo pramonės ir žemės ūkio įmonėse, transporte, prekyboje. Šiuo metu tie rinkimai sukelia žiaurią konkurenciją. Keista, kai žmonės varžosi, o atėję nedirba, neatlieka funkcijų, nesurenka biudžeto, neorganizuoja pelno apyvartos. Kai kurias ekonomikos sritis visiškai užmarina. Kaip gyventi be kompiuterio, be telefono? Ką daryti, jei pagestų kosminė stotis? Kokią prasmę turi prezidentinis valdymas? Koks ryšys tarp žmogaus ir prezidentp? Ar Grybauskaitė mane pažįsta, kai miegantį vaiką išlupo iš rankų, o padavė išsigandusį, neprižiūrėtą brolį?
Atsakyti
-2

P
Petras
2019-01-08 16:56:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponų išgalvoti finasiniai biurokratiniai reikalai yra kliūtis LR piliečiams iškelti savo norimą kandidatą į LR Prezidentus. Kodėl nelengvinamos rinkimų sąlygos?
Atsakyti
-2

J
Juozas
2019-01-08 17:30:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokdarys tas Nausėda.Koks iš jo ekonomistas kai mokykloj dvejetą turėjo matematikos.O tuo labiau prezidentas.klounas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų