Nesugaunami vagys Panevėžio raj. siautėja toliau: nusiaubė įmones

Seifų vagys Aukštaitijoje siautėja toliau – Panevėžio rajone vagių gauja vėl nusiaubė kelias įmones. Naktį išplėštas parduotuvės seifas su pinigais Liudynės kaime. Su seifu plėšikai galynėjosi ir dar vienoje įmonėje greta, tik šio vagišiai jau neįveikė. Per pusantros savaitės vien Panevėžio ir Pasvalio krašte įsibrauta net į 6 objektus. Nesugaunami seifų vagys, rodos, apsuko ir pareigūnus ir apsaugininkus, nes įtariamųjų kol kas nė pėdsako. 

Nedidelio maisto prekių tinklo parduotuvė „Čia“ Liudynės kaime Panevėžio rajone nuo vagių nukentėjo naktį. Kaip pasakoja apiplėštos parduotuvės vedėja, prieš įsibraunant į patalpas pastato vaizdo kameros spėjo užfiksuoti tik per visą ekraną sušmėžuojantį kirvį.

Tačiau, kad būta vagių, susigaudyta tik ryte, kai moterys atėjo į darbą ir rado išlaužtas duris ir išplėštą seifą.

„Apie pusę 8 įėjom į parduotuvę ir pastebėjom išlaužtas duris kabineto. Ir keletas centų buvo nukritę prie kasos ant kilimo. Ir ataskaitos išmėtytos, tai supratom, kad turim svečių“, – pasakoja parduotuvės vedėja Jolita Serafinienė.

„Naktį buvo nukirto signalizaciją, vaizdo kameras ir įėjo į parduotuvę“, – sako darbuotojas Viktoras Stundžė.

Vagių grobis 2200 eurų. Pasak parduotuvės darbuotojų,  tai buvo dviejų dienų apyvarta.

„Tiesiogiai durys išlaužtos tris duris reikėjo išlaužti iki kabineto. Paskui išlaužtas seifas, be abejo ieškota raktų. Kabinete visi stalčiai išversti ant grindų“, – teigia J. Serafinienė.

Netrukus paaiškėjo, kad vagys į parduotuvės patalpas pateko nesunkiai. Brovėsi per tame pačiame pastate esančios kitos įmonės katilinę, kurioje nėra jokios signalizacijos.

Įmonės darbuotojas sako, kad greičiausiai joje pasislėpę vagys nesunkiai pergudravo parduotuvę saugančius apsaugininkus. Šie, pasirodo, buvo atvykę, bet nieko jiems įtartino nerado.

„Signalizacija suveikė apsauga buvo atvažiavusi apžiūrėjo objektą, langai durys buvo nepažeisti. Objektas aplinka rami“, – mano J. Serafinienė.

REKLAMA

„Katilinėj nėra išvis signalizacijos ten nepažįstamas nenueis. Taip reikėjo žinot kaip nueit, kur signalizacija su kirviu nukirsti“, – kalbėjo V. Stundžė.

Vagių taikiniu tą pačią naktį buvo tapusi ir dar viena įmonė įsikūrusi priešais parduotuvę. Tik čia vagys nespėjo nieko pavogti. Bet vagysčių braižas toks pat – nukirsti signalizacijos ir apsaugos kamerų laidai, įsilaužta į vidų ieškant seifo. Deja, ir dėl šių vagysčių tyrimą pradėję pareigūnai siūlo galo neranda.

„Tai paskutiniu metu padaugėjo vagysčių iš įmonių parduotuvių kur pavagiami nakties metu grynieji pinigai. Teigti kol kas negalim, kad vagystes atlieka tie patys asmenys“, – sako policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Kol policija ieško įtariamųjų, įmonių seifus plėšiantys ilgapirščiai vieną po kitos švarina parduotuves. Praėjusią savaitę per išmuštą skylę sienoje buvo pagrobtas seifas Panevėžyje Bikuvos parduotuvėje. Dar prieš tai žaibiškai ištuštinti net 3 įmonių seifai Pasvalyje. Apvogti du statybinių prekių centrai ir aludariai. Vienur į patalpas patekta per išlaužtas duris, kitur sumaniai išdaužtos skylės sienoje. Plėšikų grobis net keliasdešimt tūkstančių eurų. Tačiau kol vyksta tyrimas policija sieti tarpusavyje vagysčių vis dar neskuba.

„Šiuo momentu susieti dar ir pasakyti, kad tai atlieka tie patys asmenys tikrai negalima. Anksčiau ar vėliau bus sugauti“, – teigia T. Martinaitis.

Apie kone identiškas seifų vagystes jau pranešama ir kituose rajonuose. Prieš kelias dienas vagys  su daugiau nei 5 tūkst. eurų pagrobė seifą Joniškyje, Šiaulių rajone. Statybinių prekių centras „Lytagra“ apvogtas ir Jurbarke, Tauragės apskrityje.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2019-10-01 21:05:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pamatai "seifu" nuotraukas ir juokas ima. Zmones vis dar tiki kad dar caro laikus menanti metaline deze yra seifas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų