REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje yra paviešinta ne viena prekybos žmonėmis istorija, tačiau kai kurios jų – itin sukrečiančios, pavyzdžiui, kai yra pasinaudojama nepilnamečiais vaikais.

Lietuvoje yra paviešinta ne viena prekybos žmonėmis istorija, tačiau kai kurios jų – itin sukrečiančios, pavyzdžiui, kai yra pasinaudojama nepilnamečiais vaikais.

REKLAMA

Prostitucijos ir prekybos žmonėmis tinklai prieš beveik 20 metų Lietuvoje itin agresyviai traukė jaunas merginas. Viena tokio veiklos aukų buvo nepilnametė mergina I. M., kuri buvo išvežta iš Lietuvos pas šeichą į JAE.

Tik 2008 m. prostitucijos tinklo organizuotojai ir vykdytojai sulaukė atpildo ir buvo nuteisti už savo nusikaltimus, bet nutaryje esantys nukentėjusiųjų liudijimai parodo, kaip gudriai šis tinklas buvo supintas.

Teisme liudytoja I. M. nurodė, kas organizavo jos kelionę į JAE ir papasakojo, kad apie šias keliones ji sužinojo iš pažįstamos merginos.

REKLAMA
REKLAMA

Tada ji sakė, kad girdėjusiu pasakojimus, kaip merginos vyksta į JAE pas šeichus, gyvena jų namuose, dalyvauja vakarėliuose, linksminasi ir, jeigu merginai pasiūlo ir ji sutinka, teikia seksualines paslaugas ir už visa tai gauna atlygį, paminėta ir suma – 500 JAV dolerių.

REKLAMA

Tuo metu mergina teismui sakė, kad būdama nepilnametė suprato, kad teikti seksualines paslaugas galima atsisakyti, bet norėdama užsidirbti pinigų, susitiko su moterimi, kuri organizavo merginų keliones į JAE.

Susitiko su sutenere

Kas vyko susitikus su sutenere, mergina toliau papasakojo teisme. Pastaroji ją nufotografavo ir paaiškino, kad nuotraukas siunčia šeichui ir jis atsirenka, kurios merginos vyks į JAE.

Kadangi mergina buvo nepilnametė, jai reikėjo tėvų sutikimo vykti į užsienį, tad šį tėvai davė.

REKLAMA
REKLAMA

O toliau visus reikalus, susijusius su kelione, tvarkė sutenerė. Kadangi mergina apie kelionės tikslą žinojo, daugiau jai nieko niekas neaiškino.

Galiausiai atėjo kelionės diena ir tada neilnametė su merginų grupe iš Vilniaus oro uosto skrido į JAE, lyg per Frankfurtą. Tuo metu mergina vardijo, kad be jos grupėje buvo Aistė, Violeta, lyg Viktorija.

Grupės vadovė buvo jau kita moteris, nebe ta kelionę organizavusi sutenerė, su kuria ji bendravo Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAE tikrino gydytojas ir davė tablečių

Nuskridus į JAE, merginas pasitiko vairuotojas ir apgyvendino name.

Po to iš kiekvienos merginos atėjęs daktaras arabas paėmė kraujo tyrimams, kad nustatytų, ar mergina neserga užkrečiamomis ligomis ir lytinių santykių metu neužkrėstų šeicho.

Taip pat merginoms buvo paskiriamos kontraceptinės tabletės, kad šios nepastotų. Merginos teikė šeichui seksualines paslaugas.

Antrą kartą viskas vyko kitaip

Grįžusi į Lietuvą, mergina neilgai trukus vėl vyko į JAE. Ji teisme pasakojo, kad tai padarė savo iniciatyva.

REKLAMA

Viską vėlgi organizavo ta pati sutenerė, su kuria ji susitiko Vilniuje. O kaip ir prieš pirmą kelionę, jų grupės vadovė jau buvo kita moteris, su kuria jos skrido į JAE kaip ir pirmą kartą. Mergina pasakojo, kad dauguma merginų buvo tos pačios, tik nauja buvo Akvilė. Viskas vyko taip pat, kaip ir pirmąjį kartą, tik jos dar lankėsi Seišelių salose.

Merginos teikė šeichui seksualines paslaugas, bet ne nepilnametė I. M., kuri skrido antrą kartą. Šįkart su šeichu ėjo Akvilė ir Aistė. I. M. šeichas nesiūlė su juo lytiškai santykiauti.

REKLAMA

Kelionės pabaigoje iš vadovės, lydėjusios jas skrydžio metu, visos gavo po 500 JAV dolerių, todėl ji iš merginų susilaukė priekaištų, kad atvažiavo jau antrą kartą, linksmai praleido laiką, bet seksualinių paslaugų teikti nereikėjo, o gavo tiek pat, kiek ir tos, kurios teikė šeichui seksualines paslaugas.

Abiejų kelionių metu jokio modelio darbo nedirbo, prezentacijose nedalyvavo ir visos merginos žinojo, kad vyksta pas privatų asmenį, kur joms gali pasiūlyti teikti seksualines paslaugas ir už tai gaus atlygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitą liudijimą skaitykite čia.

Iš viso į prostitucijos verslą buvo įtraukta beveik 300 lietuvaičių merginų. Pirmosios skandalo detalės į viešumą iškilo dar 2005 metais.

Apie 50 lietuvaičių, o tarp jų – 40 nepilnamečių, svajojusių apie tokią karjerą, atsidūrė Jungtinių Arabų Emyratų šeichų lovose. Naivias nepilnametes ir ne mažiau naivius jų tėvus apmulkino dvi jaunos vilnietės, kurios, žadėdamos sėkmingą modelio darbą, verbavo merginas ir pardavinėjo jas jaunų ir nekaltų merginų ištroškusiems turtingiems arabų šeichams.

REKLAMA

Prisidengusios modelių agentų veikla, jos merginoms žadėjo perspektyvią ateitį – tuo patikėjo ne tik nepilnametės, bet ir jų tėvai, sutikę pasirašyti ant leidimų dukroms vykti į užsienį. „Agentės“ už vieną atvežtą „modelį“ iš šeichų gaudavo nuo 1000 iki 1500 dolerių. Be to, kaltinamosios vilnietės iš merginų pasiimdavo ir tuos pinigus, kuriais šeichai joms atsidėkodavo už paslaugas. „Agentės“ įsigijo prabangius butus, automobilius, mėgavosi turtingu ir nerūpestingu gyvenimu.

Agentės merginų nuotraukas elektroniniu paštu siųsdavo šeichams, o pastarieji išsirinkdavo labiausiai patikusias lietuvaites ir prašydavo jas pristatyti jiems į namus.

Galėtų kunigai per mišias vyną (velnią) ne gerti, bet lieti lauk, kad nebūtų prostitucijos.
Mirties bausme už zm gyvenimu gadinimus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų