Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius teigia, kad finansinės išlaidos yra įmonės vidaus reikalas, tačiau reikia stengtis neleisti kilti įtampai tarp senbuvių ir naujų darbuotojų.

Tokią poziciją, komentuodamas atlyginimų Ignalinos atominėje elektrinėje skirtumus ir galimus nesutarimus tarp naujosios administracijos ir senųjų elektrinės darbuotojų, Premjeras išdėstė „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“.

Pagrindą tokioms kalboms davė informacija, jog IAE į darbą priimami tiesiogiai su branduoline energetika nesusiję asmenys, o jiems mokami galimai nepagrįsti atlyginimai. Taip pat kilo abejonių, ar teisėtai mokamos išeitinės išmokos sąlyginai neseniai priimtiems darbuotojams.

Žiniasklaidos teigimu, IAE dirbęs eksploatavimo nutraukimų ekspertas vokietis Karstenas Frankas gauna 56 tūkst. litų atlyginimą, nors per mėnesį dirba tik dvi savaites. Anot elektrinės vadovų, be eksperto pagalbos būtų neįmanoma išmontuoti IAE reaktorių. Kiti aukštas pareigas einantys elektrinės administracijos darbuotojai taip pat gauna stambių įmonių direktoriams prilygstančias algas. Trys IAE direktoriaus Žilvino Jurkšaus pavaduotojai per mėnesį uždirba daugiau nei 10 tūkst. litų, nors patys neturi darbo energetikos srityje patirties.

Rugsėjo 14 d. atleistas IAE korporatyvinių reikalų direktorius Osvaldas Čiukšys sakė turįs informacijos, kad dviem jėgainės darbuotojams bus siūloma sustiprinti administracijos komandą, siūlant vienam Vokietijos specialistui užimti technikos direktoriaus poziciją.

„Manau, kad tada reiktų pasidomėti, kokį gi atlyginimą jam galvoja mokėti ministras. Nes manau, kad tiek elektrinėje, tiek Lietuvoje yra pakankamai specialistų, kurie galėtų patys susitvarkyti, nereikia mums kviesti vadovų (...) į valstybės įmones, vadovaujančius postus iš užsienio“, – teigė O. Čiukšys.


Rašyti komentarą...
v
va..
2011-09-15 12:18:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valstybė nesiryžta didinti minimalią algą, sakyčiau vykdo ekonominį tautos genocidą - ką emigracijon išvarys, ką badu numarins... Negaila tų dielių algų dirbančiam žmogui, bet šiuo atveju net ministras priverstas pripažinti, kad naujieji kadrai "nepateisina lūkesčių". Nejaugi elektrinę eksploatavę specialistai yra tokie buki, kad nesugebės jos uždaryti? Ne , ponai... čia jau politika, netgi politinė korupcija.
Atsakyti
0

c
cha
2011-09-15 13:58:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagerėjo AE valdymas prie konservų
Atsakyti
0

a
ar
2011-09-15 13:58:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, ar ne konservatorių paskirti asmenys ir nustatė tokius atlyginimus, kurie "kelia įtampą"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų