Nelaimė Panevėžyje: metukų vaikas užsivertė virdulį su verdančiu vandeniu

Skaudi nelaimė Panevėžyje esančiuose namuose. Į ligoninę pristatytas verdančiu vandeniu nusiplikęs vos 2020 m. gimęs kūdikis.

Policija praneša, kad nelaimė nutiko dar vasario 25 d., apie 20 val., Panevėžyje.

Pirminiais duomenimis, virtuvėje, mažametis pačiupo virdulį su karštu vandeniu ir užsivertė jį ant savęs.

Mažametis perduotas medikams.

Pradėtas tyrimas

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis patvirtino, kad šeima tarnybai iki šiol nebuvo žinoma.

Apie nelaimę pranešta po kelių dienų, nes buvo tikslinamos įvykio aplinkybės.

Po patikslinimo nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis.

Tas, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku yra baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Šeima nežinoma

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Panevėžyje Rūta Karčiauskienė tv3.lt patvirtino, kad šeima tarnybai nebuvo žinoma ir paslaugos nebuvo teikiamos:

„Minimas įvykis Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistams žinomas, apie jį informavo policijos pareigūnai. Vaiko teisių gynėjai bendravo su vaiko tėvais, išklausė jų nuomonę, atliekamas vaiko situacijos vertinimas. Atlikus vertinimą, bus sprendžiama ar šeimai reikalinga pagalba.“

Pabrėžta, kad šiais metais tai jau ne pirmas atvejis, kai mažametis apsipliko verdančiu vandeniu.

„Prieš mėnesį Panevėžio ligoninės medikų pagalbos taip pat prireikė mažamečiui. Šie įvykiai dar kartą įrodo, kaip svarbu tėvams neprarasti budrumo ir nuolat galvoti apie vaikų saugumą. Net ir trumpam nukreiptas vaiką prižiūrinčių asmenų dėmesys, gali virsti nelaimingu atsitikimu.

Primename, kad atsakomybė pasirūpinti savo vaiku – svarbiausia tėvų pareiga, užtikrinanti, kad būtų išvengta vaiko teisių pažeidimų: nepriežiūros atvejų, nelaimingų atsitikimų, vaiko palikimo aplinkoje, kur galimai gresia pavojus jo sveikatai ar net gyvybei“, – pabrėžė R. Karčiauskienė.


Rašyti komentarą...
S
Sveikatos vaikiukui.
2021-03-02 10:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pilnai metų vaikas gali vaikščioti. Mano dukra 10mėn. jau pilnai lakstė pati. O čia galėjo ir su kokia vaikštynė pribėgti jei ir ne vaikšto. Visiškai nesistebiu, kad taip nutiko, tėvai galbūt lygiai taip pat nesitikėjo, kad vaikas pasieks, kad jam pavyks, kaip ir jūs stebites jog toks vaikas net nevaikšto. Nelaimė šeimoje ir tiek, nei kaltų čia nei ką, svarbu, kad vaikutis greičiau sveiktų ir kad nudegimai nebūtų labai stiprūs.
Atsakyti
-6

J
Jaunutė
2021-03-02 10:09:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
,Jau devynių mėnesių ,dar jeigu yra kur prisilaikyti , gana neblogai vaiksto. Su tokiais vaikais, kaip liaudis sako , reikia akis ir užpakalyje turėti. Stiprybės tėvams.
Atsakyti
-3

R
Rasa
2021-03-02 10:18:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano dukryte jau vaikšto nuo aštuonių mėnesių ir patikėkit reike visur paskui eiti nes viskas jai įdomu .nelaimė tikrai dabar reike palaikyt o ne kaltinimais metytis kas kaltas kas ne. Stiprybės tiek vaikuciui tiek tėveliams.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų