Negyvą kūdikį pagimdžiusi moteris iš Santaros klinikų prisiteisė 10 tūkst. eurų žalos

Negyvą kūdikį pagimdžiusi moteris teisme įrodė, kad Santaros klinikų Vilniuje medikai neužtikrino tinkamo jo būklės stebėjimo ir prisiteisė iš ligoninės 10 tūkst. eurų žalos atlyginimą.

Bylos duomenimis, moteris 2015 metų vasarį kreipėsi į ligoninę, nes jautė negausų vaisiaus vandenų tekėjimą, be to, parą nejautė vaisiaus judesių. 

Ligoninėje jai apie 7.49 val. be kitų dalykų diagnozuotas priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas, ūminė vaisiaus hipoksija – deguonies trūkumas. Gimdyvė 8.13 val. paguldyta į ligoninę, o į gimdyklą atvesta 8.50 val. Jai atlikta kardiotokograma, 9 val. gimdymo istorijoje užfiksuota, kad vaisiaus širdies veikla nestebima bei konstatuota jo mirtis. Tą patį vakarą moteris pagimdė negyvą kūdikį.

Nustatyta, kad kūdikis mirė dėl ūmaus motinos – vaisiaus kraujotakos sutrikimo, esant virkštelės apsisukimui aplink savo ašį, o vaisiaus mirties priežastis buvo neišvengiama.

Atlikus tyrimą nustatyta, kad gydytoja netinkamai įvertino atliktos kardiotokogramos duomenis ir laiku neužtikrino vaisiaus būklės nuolatinio stebėjimo.

Pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė, nurodęs, kad vaisiaus būklė stebima nebuvo dėl objektyvių priežasčių ir šis laikas buvęs itin trumpas.

Ieškovė šį sprendimą apskundė, argumentuodama, kad diagnozavus vaisiui didelę grėsmę uždusti, jokia pagalba jai nebuvo teikiama beveik valandą, todėl yra pagrindas konstatuoti, kad nebuvo dėtos maksimalios pastangos, nesiimta visų galimų ir reikalingų priemonių tam, kad būtų išsaugota vaiko gyvybė.

Lietuvos apeliacinis teismas į moters skundą atsižvelgė ir šį mėnesį pripažino, kad šioje situacijoje svarbi buvo kiekviena minutė.

„Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes, t. y. kuomet jau iki 8.13 val. tapo žinoma, kad vaisiui yra didelė rizika uždusti, tačiau apeliantė į gimdyklą buvo atvesta tik 8.50 val., teisėjų kolegijos vertinimu, spręsti, kad atsakovė tuo laikotarpiu elgėsi rūpestingai, atidžiai ir operatyviai ėmėsi veiksmų, taip bandant išvengti neigiamų pasekmių, šiuo konkrečiu atveju, pagrindo nėra“, – teigiama Apeliacinio teismo sprendime.

REKLAMA

„Manytina, kad kiekvienas protingas, atidus ir rūpestingas asmuo, ypač asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis asmuo, turi suprasti, jog nustačius tokią diagnozę, iš esmės yra svarbi kiekviena minutė ir bet koks delsimas gali sukelti pasekmes, kurių ištaisyti nebebus galima“, – teigia teisėjų kolegija.

Teismas nesutiko su pirmosios instancijos teismo vertinimu, kad laikas, kai gimdyvė nebuvo stebima, buvo trumpas.

Todėl teismas iš dalies tenkino moters ieškinį ir priteisė jai 10 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti vietoje prašytų 30 tūkst. eurų.


Rašyti komentarą...
V
Valio
2019-12-01 01:06:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau nors viena istorija apie tai, kaip gydytojai pripažinti kaltais ir motinai nors šiokia tokia kompensacija skirta. Nes Lietuvoj, jei pasiskundi gydytojų aplaidumu, jie visada išteisinami, visada elgiasi tinkamai. O taip juk nebūna, gydytojai irgi daro klaidas ir turi tą pripažinti. Šaunuolė mama, kad nenuleido rankų ir kovojo, kad kitą kartą gydytojai atidžiau stebėtų gimdyves ir tokių klaidų nebekartotų.
Atsakyti
0

J
Jolanta
2019-12-01 02:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano sunaus irgi vos neprazude Antakalnio gydytojai, gulejau jau ligonineje,pernesiojau,sukilo didelis spaudimas,ejau sienom. Budinti dave tabletite ir nusiunte miegoti. Prasidejo saremiai kas 5 min. Vandenis patys nenutekejo,kirpo,buvo tamsiai zalios, suleido skatinamuju ir pati gimdziau,buvo gimd sustojes. Kai pagimdziau sunu vos atgaivino,buvo apsisukus virkstele 3 kart. Mane dar apkaltino kad nesistengiau greit gimtdyti. Prasiau cezario,sake stora,blogai gys. Sunus gime 4.110 ir 57 cm. Pirmas vaikas. Neduok Dieve tokiu gydytoju
Atsakyti
0

J
Jolanta
2019-12-01 02:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kviete kitus gydytojus. Jie nusprende ,kad galiu pati pagimdyti! O mano vaikas duso! Viena is tu gydytoju buvo Brazausko dukra, geras pasakimas gali rekti galesi ir pagimdyti. Dar po visko gydytoja uzsimine kad konsiliumui turetume irgi atsidekoti,tai vyras atveze krepsi su saldainiais,vaisiais ir konjaku.buvome jauni,kvaili. Dabar tik viska suprantu. Pasiseke kad vyras dalyvavo, o taip nezinia kaip baigtusi. Beje gydytoja Stasiuleviciene. Jai irgi sumoketa buvo. Nes visus nestumo menesius ejau privaciai pas gydytoja,kuri man pries pat gimdant isvaziavo atostogauti. Argi taip daroma.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų