Neblaivaus vairavusio teisėjo atleidimo klausimas – Seime: „Kiek promilių žemina teisėjo vardą?“

Seimas ketvirtadienį žengė pirmąjį žingsnį atleisti už vairo neblaivų įkliuvusį  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą.

A. Daugėla neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone birželio 1 dieną, jam nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Pažemino teisėjo vardą

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė ketvirtadienį pateikė Seimui nutarimą, kuriuo siūloma A. Daugėlą atleisti iš teisėjo pareigų Lietuvos Aukščiausiame teisme. Šalies vadovas siūlo jį atleisti pažeminus teisėjo vardą.

„Lietuvos Respublikos prezidentas teikia Seimui atleisti iš pareigų teisėjo vardą pažeminusį LAT Arvydą Daugėlą“, – Seime kalbėjo J. Šovienė.

Anot G. Nausėdos, teisėjams keliami ne tik ypač aukšti profesionalumo, bet ir elgesio, moralės reikalavimai. Teisėjų reputacija privalo būti nepriekaištinga, o elgesys, susijęs ne tik su tiesioginių pareigų atlikimu, bet ir su darbu nesusijusioje aplinkoje, neturi kelti jokių abejonių.

„Kiek promilių žemina teisėjo vardą?“

Seimo narys Vytautas Bakas J. Šovienės ironizuodamas teiravosi „kiek promilių žemina teisėjo vardą, o kiek ne?“

„Neseniai toks Mindaugas Striaukas, Apylinkės teismo teisėjas, taip pat buvo sulaikytas neblaivus vairuojantis transporto priemonę. Ir jam buvo skirtas tiktai papeikimas. Gal pašaržuosiu, bet kiek promilių teisėjo kraujyje žemina teisėjo vardą, o kiek jau nebežemina?“ – teiravosi V. Bakas.

Į tai J. Šovienė atsakė: „Prezidento pozicija yra labai aiški – ne promilių kiekis nesuderinamas su pareigomis, o pats girtumo faktas. Tai, kad asmuo, būdamas neblaivus, sėdosi prie vairo“.

Pagal Konstituciją ir Teismų įstatymą prezidentas priima dekretą kreiptis į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti teisėją iš pareigų pažeminus teisėjo vardą. Teisėjo įgaliojimai sustabdomi, kol bus priimtas sprendimas dėl teisėjo atleidimo iš pareigų.

97 Seimo nariai balsavo už, 1 – prieš, 10 susilaikė. Kad pataisos būtų priimtos, Seimas balsuos dar du kartus.

LAT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.


Rašyti komentarą...
D
Darbininkas
2021-06-10 17:31:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nulis promiliu!!!!Atleisti.be gailescio!
Atsakyti
-4

S
Stefanija
2021-06-10 17:45:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik vat koks tas lietuvoje teisingumas?. Vienas garbingai atleidžiamasteisėjes. O kitas už ta pati pažeidima paliiekamas. Ar kad kaip mažas vaikas priverkė asoti ašaru? O tas garbingai pasitrauks. Nors prtai vienodi ir reputacijos turėtu buti vienodos. Kodėl žmonės tiek nepasitiki dar teisingumu! Viskas darosi aišku
Kur turėtume buti visi ligus. Ir nustoti besimaiviti vienas iš kito. Tada ir viskas pasikeistu
Atsakyti
0

S
Stefanija
2021-06-10 17:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik vat koks tas lietuvoje teisingumas?. Vienas garbingai atleidžiamasteisėjes. O kitas už ta pati pažeidima paliiekamas. Ar kad kaip mažas vaikas priverkė asoti ašaru? O tas garbingai pasitrauks. Nors turi vienodus protus ir išsilavinimus tai ir reputacijos turėtu buti vienodos. Kodėl žmonės tiek nepasitiki dar teisingumu! Viskas darosi aišku
Kur turėtume buti visi ligus. Ir nustoti besimaiviti vienas iš kito. Tada ir viskas pasikeistu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų