• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akmenės gyventojai pasipiktinę – mieste iškirsta visa eilė medžių. Į savivaldybę keliauja klausimai, ar nebuvo galimybės išsaugoti sveikų medžių ir kas davė leidimą tokiems veiksmams. Savivaldybė atkerta – viskas suderinta, medžių išsaugoti nebuvo galima.

6

Akmenės gyventojai pasipiktinę – mieste iškirsta visa eilė medžių. Į savivaldybę keliauja klausimai, ar nebuvo galimybės išsaugoti sveikų medžių ir kas davė leidimą tokiems veiksmams. Savivaldybė atkerta – viskas suderinta, medžių išsaugoti nebuvo galima.

REKLAMA

Apie iškirstų medžių situaciją socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė buvęs Akmenės rajono meras, rajono garbės pilietis Anicetas Lupeika.

„Prieš gerą pusvalandį man pradėjo skambinti Akmenės žmonės. Eik, žiūrėk, pjauna K. Kasakausko gatvės medžius!

Ir tikrai, nuėjęs pamačiau tik duobes su kelmų likučiais. Išversti visi vienos gatvės pusės medžiai, atkarpoje nuo Sodo gatvės, iki Klykolių gatvės. Supratau, kad prasidėjo K. Kasakausko gatvės šaligatvių atnaujinimo darbai. Matyt, bus palikta plika visa gatvė.

Bet kodėl nesiimta gerų ir sveikų liepaičių išsaugoti? Kas tas pareigūnas, davęs leidimą sunaikinti sveikus medžius? Kodėl apie medžių sunaikinimą nebuvo informuota Akmenės bendruomenė?“, – rašė A. Lupeika.

REKLAMA
REKLAMA

Medžius norėjo išsaugoti, bet jie – ligoti

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Akmenės rajono savivaldybę, kad jos atstovai paaiškintų, kodėl Akmenėje masiškai pradėti kirsti medžiai.

REKLAMA

Savivaldybės atstovų teigimu, pagal vykdomą projektą „Pėsčiųjų dviračių tako į Akmenės gamtos ir kultūros parką įrengimas“ numatyta iškirsti 28 medžius, paliekamas 61 medis, genėjami – 13 medžių.

„Kadangi vykdomo projekto tikslas – šaligatvių kapitalinis remontas ir didžioji dalis medžių yra šaligatvių dalyje, projektavimo metu buvo kreiptasi į ekspertus, kurie atliktų projekto apimtyje esančių medžių būklės tyrimą ir parengtų išvadą. Vadovaujantis ekspertine išvada dėl medžių būklės šalinami blogos būklės, žaizdoti, medienos puvinių, sausų šakų ir drevių turintys, bei pavojų keliantys medžiai – 28 vienetai“, – teigiama savivaldybės atsiųstame komentare.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės tvirtinimu, medžių kirtimui, leidimas išduotas pagal parengtą ir vykdomą projektą, o jį išdavė Akmenės seniūnija.

„Noras išsaugoti medžius buvo, svarstytos įvairios galimybės. Tačiau negalėta nekreipti dėmesio, kad dalis medžių ligoti, pažeisti. Dėl ekspertinėje išvadoje nurodytų kirstinų medžių daugiau nebediskutuota, nes paaiškėjo, jog juos išsaugoti galimybių nebėra. Išvada ta, kad dėl esamų medienos puvinių medžių būklė tik blogės, puvinių niekas neišgydys“, – aiškino savivaldybės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jų, projekto viešinimo eigoje buvo organizuoti keli susitikimai su Akmenės bendruomene, ji buvo informuojama. Taip pat, kreiptasi į nepriklausomą želdynų ir želdinių ekspertą dėl ekspertinės išvados parengimo medžių būklei įvertinti bei buvo atliktas projektinių sprendinių viešinimas visuomenei.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad vėl kyla audros dėl miškų kirtimo. Aplinkos ministerija siūlo didinti miškų kirtimo normą. Nevyriausybinės organizacijos skambina pavojaus varpais ir kalba apie vis prastėjančią Lietuvos miškų būklę ir sako, kad mūsų šalyje dėmesys kreipiamas tik į medienos gavybą, o ne medynų išsaugojimą. Medienos pramonės atstovai atkerta, kad keliamos diskusijos yra tik audra vandens stiklinėje ir didinti kertamų miškų normą būtina.

Zinome mes tuos ekspertus. Kas pinigus moka , tas ir isvadas rašo, o jie tik pasirašo. 100 proc duodu, kad uzsakius kitus ekspertus , ir mokėtų jiems medziu išsaugotojai, išvados būtų priešingos
čia taip greit prieš pat naujo šaligatvio klojimą medžiai apsiligojo ar jie eilę metų buvo tokie?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų