Nausėdos patarėja: kovo mėnesį turi įvykti lūžis vakcinų tiekime

Europos Komisija (EK) žada, kad kovo mėnesį turėtų įvykti lūžis vakcinų nuo COVID-19 tiekime ir Lietuvą per vieną mėnesį pasieks apie trečdalis milijono skiepų dozių, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

„Europos Komisija teigia, kad per sausį, vasarį ES pasieks dar nepakankamas kiekis vakcinų, tačiau kovą jau įvyks lūžis. Tai norisi tuo tikėti. Kovą turėtume gauti 300 tūkstančių dozių, jei viskas vyksta pagal planą. (...) Antrą metų ketvirtį išlaikant dabartinius grafikus, Lietuvą turėtų pasiekti dar du milijonai dozių“, – Žinių radijui antradienį sakė šalies vadovo patarėja užsienio politikos klausimais.

Anot jos, šią savaitę vyksiančioje Europos Sąjungos Vadovų Taryboje (EVT) svarbiausias aptariamas klausimas bus vakcinos nuo COVID-19 ir jų tiekimo grafikai. 

„Vakcinos, grafikai, tiekimo skaidrumas, reikia, kad nebūtų pertrūkio tiekime, reikia, kad pasiektų pakankami kiekiai visas ES šalis (...) Pagrindinė žinutė – vakcinos, vakcinos ir dar kartą vakcinos“, – kalbėjo A. Skaisgirytė, klausiama apie prezidento per EVT posėdį žadamas akcentuoti pagrindines temas. 

 Anot jos, prezidentas G. Nausėda tebesilaiko pozicijos, jog svarbu pasiekti, kad jau vasarą būtų paskiepyta apie 70 proc. Lietuvos gyventojų, kas leistų atlaisvinti daugelį karantino suvaržymų.

Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau buvo numačiusi, kad paskiepijus prioritetines grupes, masinis gyventojų vakcinavimas nuo koronaviruso galėtų prasidėti liepą, tačiau neseniai atnaujino vakcinavimo grafiką, kuriame masinis skiepijimas numatytas gegužę. 

SAM skelbiamais antradienio duomenimis, Lietuva nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos iš viso yra gavusi 239 tūkst. 805 vakcinų dozes, iš jų sunaudota 188 tūkst. 164 dozės. Pirmąja doze paskiepyti 121 tūkst. 150 žmonių, antrąja – 67 tūkst. 14 gyventojų.

Šalyje skiepijama „BioNTech“ ir „Pfizer“, „Moderna“ bei „AstraZeneca“ gamintojų vakcinomis.


Rašyti komentarą...
A
AiAi
2021-02-23 09:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar pateiks parazitinė valdžia Lietuvos žmonėms nuodų. Kitos šalys jau atmetė visas tariamas vakcinas dėl žmogų žalojančių šalutinių reiškinių. Norvegijoje mirtingumas nuo vakcinų viršijo 5 kartus nei natūralus mirtingumas. Paviešinti vakcinų šalutiniai. Jie negrįžtamai sužaloja žmonių smegenis. Šios vakcinos neapsaugo žmogaus nuo jokios koronos. Ir toliau būtina nešioti kaukes ir toliau pats gali užsikrėsti, ir
tariamas skiepas galioja ne ilgiau kaip 6 mėn. Tai kam juos žmonėms taip šlykščiai kiša? Ogi tam, kad paėmė pinigus iš pasaulio banko ir vykdo žmonių naikinimo programą. Anglijoje ne vienas žmogus nuo šito nuodas apako, ne vienas nebevaikšto, nes pažeistos smegenys.
Atsakyti
-1

U
Užkniso
2021-02-23 11:43:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negyvai,dirbdami ne savo darbą.Gal ši ponia pamiršo kurioje srityje ji dirba?
Atsakyti
0

O
OiOi
2021-02-23 21:42:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na kad sužalotų SMEGENIS tai pirmiausia jas reikia TURĖTI !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų