Nausėdos atsakas Šimašiui: palygino su prasikaltusiu mokinuku

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasisakymą, kad atminimo lentelės Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai klausimas yra nebe miesto, o nacionalinės reikšmės klausimas.

„Žinote, kartais vaikai išpila rašalą ant sienos mokykloje ir tada sako: „tėveli ateik, tave mokytoja kviečia į mokyklą“, – juokėsi prezidentas.

G. Nausėdos nuomone, R. Šimašiaus sprendimas nukabinti atminimo lentelę yra neišmintingas, sukiršinęs visuomenę.

„Mes rasime būdus, kaip padaryti taip, kad istorinė būtų gerbiama, laikantis priimtų taisyklių“, – kalbėjo šalies vadovas.

G. Nausėdos teigimu, Prezidentūra siūlo sukurti komisiją ar forumą, kuris spręstų kultūrinės atminties klausimus.

„Žinau, suprantu, kad tai nėra lengvas klausimas, nes tai tartum gyvas nervas, kurį visuomenė labai jautriai priima. Tai tik dar kartą įrodo, kad sprendimus reikia priimi tik labai gerai apgalvojus ir įvertinus jų pasekmes. Tai sakau, kaip žmogus, kuris kažkada labai mėgo žaisti šachmatais“, – sakė G. Nausėda.

Portalas tv3.lt primena, kad daugiau nei du dešimtmečius ant Vrublevskių bibliotekos buvusi lenta J. Noreikai nuimta liepos pabaigoje sostinės mero Remigijaus Šimašiaus sprendimu. R. Šimašius teigė tai padaryti nusprendęs, nes J. Noreika tvirtino nacių administracijos sprendimus steigti žydų getą ir konfiskuoti jų turtą.

Vakar nevyriausybinės organizacijos „Pro Patria“ iniciatyva buvo pagaminta nauja atminimo lenta Generolui Vėtrai, tačiau iniciatoriai neturėjo nei savivaldybės leidimo, nei bibliotekos sutikimo.


Rašyti komentarą...
N
Na
2019-09-06 18:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na,Šimašius susimovė su atmintine lenta ,turinčia gilias istorines šaknis. Dabar reiks srėbti košę su užsienietiška smarve ir ne tik jam...
Atsakyti
0

T
Taip
2019-09-06 22:54:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentas teisus. Piemenims avis ganyti, o ne miestams vadovauti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų